קורס פיתוח משחקים במכללת תילתן לעיצוב

שירות אישי - צור קשר
קורס פיתוח משחקים במכללת תילתן לעיצוב

קורס עיצוב ופיתוח משחקים ואפליקציות במכללת תילתן לעיצוב


מגיימינג למקצוע


התפתחויות טכנולוגיות הפכו את שוק משחקי המחשב לגדול ומשגשג במיוחד בשנים האחרונות. המשחקים מגיעים כעת לקהל יעד רחב של משתמשים, שכבר מזמן לא משחקים רק בקונסולות או במחשב, אלא גם על גבי מכשירי סמארטפון וטאבלט. מגמה זו מביאה לביקוש לדור הבא של המשחקים וכמובן למומחים שיכולים לפתח, לתכנן ולעצב אותם.


קורס פיתוח ועיצוב משחקי מחשב במכללת תילתן לעיצוב מעניק לתלמידיו כלים מקצועיים לפיתוח ולעיצוב של משחקים ואפליקציות למגוון פלטפורמות. המסלול נערך בשיתוף עם חברות מובילות בתעשיית המשחקים העולמית והוא כולל התנסות מעשית רבה לתרגול הפיתוח והעבודה בסטודיו למשחקים כבר במהלך הלימודים.

 


תכנית הלימודים


במהלך הקורס, המשתתפים לומדים לפתח רעיון לקונספט של משחק ולתכנן את העיצוב הויזואלי שלו כך שיתאים לפלטפורמות כמו קונסולות, מחשבים ומובייל. בהמשך הם מכירים כמה תוכנות אנימציה ומידול בתלת ממד בהן ניתן ליצור דמויות ועולמות מורכבים. כמו כן, הם מתוודעים למבנה תעשיית המשחקים בארץ ובעולם, לשלבי העבודה כחלק מצוותי פיתוח בשוק ולאופן בו ניתן לעבוד כעצמאיים ולפתוח סטודיו לפיתוח משחקים.


מתכונת הלימוד


קורס עיצוב משחקי מחשב ואפליקציות במכללת תילתן נמשך כשלוש שנים. בשנה הראשונה, השיעורים מתקיימים פעמיים עד שלוש פעמים בשבוע ובשנים ב' ו - ג' מתקיימים שיעורים פעמיים עד ארבע פעמים במהלך השבוע. לפני פתיחת המסלול, המשתתפים צריכים לקחת חלק גם בקורס מקדים בגרפיקה ממוחשבת, בו לומדים להשתמש בתוכנות פוטושופ ואילוסטרייטור. המסלול עצמו משלב בין לימודים עיוניים לבין עבודה מעשית רבה ותרגולים בעיצוב משחקים ואפליקציות.


בשנה השלישית, המשתתפים עורכים גם שני פרויקטים מסכמים. העבודה הראשונה היא פרויקט אישי במערכת Unity 3D והפרויקט השני הוא קבוצתי ובו עובדים על פיתוח מחשקים בצוות. עבודות הגמר מוצגות בסיום המסלול בתערוכה במכללה כאשר פרויקטים מצטיינים במיוחד גם נשלחים לתחרויות בין לאומיות. יש לציין כי מכללת תילתן היא המוסד היחיד בארץ שעורך שיתוף פעולה עם חברת UNREAL, שהיא מנוע לפיתוח משחקים מהמובילים בעולם. החברה אף מעניקה מלגות לסטודנטים במסלול.


נושאי הלימוד

 

 • תוכנת האנימציה MAYA
 • אנימציית דמויות מורכבות
 • מנוע יצירת המשחקים Unreal
 • קונספט למשחקים ולאפליקציות
 • קונסולות פלייסטיישן ואקס בוקס
 • טכניקות מידול ופיסול Mud Box    
 • עיצוב משחקים
 • מנוע Unity 3D
 • מימוש רעיון למשחק
 • תנועתיות דמויות וחפצים
 • מבנה תעשיית המשחקים    
 • ועוד


סגל הוראה


בראש המסלול עומדת מעצבת משחקי מחשב מנוסה, שעוסקת גם בתחומי התכנות והאנימציה. סגל המרצים כולל מומחים מנוסים בענף המשחקים וכולל אנימטורים, מאיירים, מעצבי משחקי מחשב ומבקרי משחקים.


על מוסד הלימוד


מכללת תילתן, שהוקמה בשנת 1994 בעיר חיפה, היא מוסד להכשרה בתחומי העיצוב, התקשורת החזותית והעיצוב הדיגיטלי. במכללה מציעים מסלולים בענפים כמו עיצוב גרפי, צילום, קופירייטינג ופרסום ואנימציה. כמו כן, במכללת תילתן מציעים אפשרות להשלמת הלימודים לתואר אקדמי בעיצוב, במסגרת שיתופי פעולה עם מוסדות לימוד באירופה.

 


תנאי קבלה


הקבלה לקורס עיצוב משחקי מחשב במכללת תילתן לעיצוב מותנית במעבר של מבחן התאמה וראיון קבלה אישי. המסלול מתאים לאוהבי משחקים, לגיימרים ולעוסקים במקצועות העיצוב שמעוניינים לעסוק בפיתוח אפליקציות ומשחקים, כאשר אין חובה בידע מוקדם או בניסיון בפיתוח משחקים.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל הדרישות ומסיימים בהצלחה את הקורס מקבלים תעודת גמר "בוגרי בית הספר לעיצוב ולפיתוח משחקים ואפליקציות" שניתנת על ידי מכללת תילתן לעיצוב.