המולת בחירות: פוליטיקאים VS סטודנטים

11/3/2015 מאת: מערכת "לימודים בישראל" (1,855 צפיות)

שבוע לפני הבחירות וראשי המפלגות מתרוצצים מקמפוס לקמפוס, מאוניברסיטה למכללה, מפאנל לכנס. הסטודנטים שהם פוגשים לא תמיד עושים להם חיים קלים. 

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שמח בפאנל: הסטודנטים עושים לפוליטיקאים חיים קשים

 

הסיפור על הערס המנומס

 

יושב ראש רשימת הבית היהודי נפתלי בנט סיפר לפני כחודש בראיון, שהוא מאוד אוהב לשאת דברים באוניברסיטאות ובמכללות. "זה מחדד אותך, הסטודנטים שואלים את השאלות האמתיות", הסביר.

 

בשבועות שעברו מאז היו לבנט, כמו גם לפוליטיקאים נוספים מכל קצות הקשת הפוליטית, הזדמנויות לא מעטות להיווכח שהסטודנטים בארץ אכן יודעים לשאול שאלות, לאתגר ובמקרים מסוימים גם לעשות בושות ולחולל מהומות. לפעמים הם מגזימים בתגובות שלהם, בפעמים אחרות הם נראה שהם דווקא מהווים את הקול השפוי והמתון יותר בחדר.

 

גולשים שקראו את זה אהבו גם:

 

 

השערורייה הטרייה ביותר אירעה אתמול (יום ג'), כשנציג המחנה הציוני חבר הכנסת חיליק בר השתתף בפאנל בחירות במכללה האקדמית הדסה בירושלים. במהלך הכנס סיפר בר שהוא גדל בבית מסורתי עם אם אנגליה ואבא מרוקאי, ועל כן הוא רואה את עצמו כ - "ערס מנומס". ההומור העצמי הזה לא הצחיק רבים מהסטודנטים שנכחו במקום, שכינו אותו "שחצן עדתי" ודרשו ממנו להתנצל. את הדרישה ליוו קריאות נוספות כמו "מי אתה בכלל" וגם - "תחזור לעזה".

 

האינטראקציה בין בר לסטודנטים המשיכה להתדרדר בהמשך, כשבר טען שפעילי ימין המתחזים לתלמידים מנסים לפוצץ את הפאנל בכוונה. בסופו של דבר, נאלצה מנחת הפאנל להפסיק את הדיון. קשה לקבוע מי מהצדדים אחראי להסלמה המהירה בחילופי הדברים, אך אין ספק שפליטת הפה של בר תעלה לו בהרבה כאב ראש בימים הקרובים.

 

מאבדים את הסבלנות

 

בערך באותו זמן שבו בר הלך והסתבך בלשונו מול הסטודנטים הירושלמים, הסטודנטים של אוניברסיטת בר אילן מצאו את עצמם בסיטואציה מאוד לא נוחה. זאת לאחר שראש מערך ההסברה של הרשימה הערבית רג'א זעאתרה, שהוזמן לקחת חלק בפאנל בחירות שארגנה האגודה, טען שהחמאס אינו ארגון טרור, ושהתנועה הציונית שימשה מודל לחיקוי עבור המוציאים להורג של דאעש. הסטודנטים מחו, המחנה הציוני והליכוד פרסמו הודעות גינוי לדברים, וככל הנראה ייקח זמן עד שזעאתרה יקבל הזמנות נוספות לדבר בפני תלמידים.

 

גם בנט עצמו משך אליו לא מעט אש בתחילת השבוע (יום א'), כשהגיע לכנס "בוחרים דמוקרטיה" במרכז הבינתחומי הרצליה ונקלע לעימות סטודנטים נציגי הקהילה גאה שלומדים במקום. במהלך הכנס פנה אחד התלמידים אל יושב ראש הבית היהודי ואמר, שהוא לא מבין איך אפשר למנוע מאנשים ששירתו בצבא וסיכנו את נפשם, לקיים חיים בסיסיים בישראל. "אתה דורש מהעם הפלסטיני להכיר במדינת ישראל, אך לא מכיר בי ובבן זוגי", מחה. בנט העדיף לדבוק בתשובתו המוכנה מראש למצבים כאלה וענה, שמסעדה כשרה אינה יכולה להגיש מזון לא כשר. למחרת (יום ב') הגיע בנט לכנס באוניברסיטה העברית, אך בזמן שניסה לדבר סטודנטים מהקהילה הגאה קמו וצעקו לעברו "הומופוב". הפעם בנט איבד את הסבלנות, ולאחר שגער בסטודנטים על כך שהם מפוצצים בכוונה את הכנסים, עזב את המקום.

 

עוברים את הגבולות 

 

לאתגר פוליטיקאים זה דבר מבורך, אך לעיתים בלהט הרגע סטודנטים מסוימים עוברים את הגבול. בשבוע שעבר הייתה זו חברת הכנסת תמר זנדברג ממרץ שנקלעה לסיטואציה לא סימפטית, כשאחד הסטודנטים הטיח בה שהדברים שהיא אומרת על היהודים בחברון, הם גזעניים "כמו מה שאמר היטלר לפני שבעים שנה". זנדברג דרשה מהסטודנט לחזור בו, ולא הסכימה להמשיך את הדיון עד שהוא יעזוב את האולם. מהמכללה מסרו כי מדובר בתלמיד של המכינה הקדם אקדמית ושהם מוקיעים אלימות פיזית או מילולית.

 

פחות משבוע נותר עד הבחירות, והמתח נותן את אותותיו בכולנו. בינתיים, במדגם שערכה התאחדות הסטודנטים נמצא, שמפלגת המחנה הציוני מובילה בפער משמעותי, עם 41 מנדטים. הפוליטיקאים מנצלים את הימים האחרונים וממשיכים להתרוצץ בין קמפוס לקמפוס, והסטודנטים כך נראה, ממשיכים לגרום להם להזיע.

אולי יעניין אותך גם
מאת: אנאבל אדמסקי, 16/11/2021
סטודנטים מספרים על המכללה האקדמית ספיר - מה הם באמת חושבים על התואר, הקמפוס, המרצים והאווירה אחרי השיעורים? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 15/11/2021
מה חושבים הסטודנטים של המכללה האקדמית צפת על הלימודים? הנה כל מה שיש להם להגיד על התואר, הקמפוס, המרצים ועוד. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים שלומדים היום בקריה האקדמית אונו על הלימודים, הקמפוס, התכנים והאווירה בתואר? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 14/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת בן גוריון? הנה מה שחושבים הסטודנטים על הקמפוס, הקורסים, המרצים והאווירה בבאר שבע. לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 10/11/2021
סטודנטים מספרים על האוניברסיטה הפתוחה - מה דעתם על התואר, על השילוב בין עבודה ולימודים, על המרצים ועל הקמפוס? לכתבה המלאה >>
מאת: אנאבל אדמסקי, 9/11/2021
מה מספרים הסטודנטים על הלימודים באוניברסיטת אריאל בשומרון? הבאנו לכם חוות דעת של סטודנטים שלומדים היום באריאל ומספרים על המרצים, הקמפוס, האווירה בלימודים ועוד. לכתבה המלאה >>


לכל כתבות המגזין