רוצה פרטים על תואר שני בפיזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הדרך הקצרה ללימודי תואר שני בפיזיקה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על תואר שני בפיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי פיזיקה לתואר שני - כמה זה עולה? איך מתחילים?

חשבת פעם להיות מדען גרעין? רצית לקבל את פרס נובל לפיזיקה? הנך מרותק לניסוי המדעי שנערך בשוויץ עם מאיץ החלקיקים הגדול בעולם? ובכן הדרך לדוקטורט עוברת קודם בלימודי מוסמך, הלא הם לימודי תואר שני בפיזיקה. כיום ניתן ללמוד מגוון תחומים כגון פולימרים, מוליכות על, לייזרים, פלזמה ועוד. רמת הלימוד והמחקר בכמה מוסדות בארץ הן מהגבוהות בעולם.
 
כמו חבריכם האחרים מתחומי מדעים מדוייקים, תמצאו כי בעלי התארים המתקדמים בפיזיקה זוכים לשכר ולהכרה ברמה הבינלאומית הגבוהה ביותר. תחומי המחקר הם מעניינים ופורצי דרך. תקציבי המחקר הינם גבוהים ביותר, והאפשרויות להתפתח הן בלתי מוגבלות. מחוקרי גרעין ועד מדעני חלל ופורצי דרך בתחום הבנת סודות הבריאה.
 
 
מטרת הלימודים
 

בתכנית המוסמך להקנות לסטודנטים ידע מעמיק ועדכני שיאפשר להם לעסוק בעבודה מחקרית בתחומים מגוונים של הפיזיקה. לתחומי הידע שנלמדים במסלול לתואר שני קיימים יישומים טכנולוגיים רבים, ולפיכך הסטודנטים יכולים להשתלב במגוון תפקידים בחברות עתירות טכנולוגיה.

 

לימודים בתחום זה עוסקים במחקר ובהתמחות בנושאים נוספים בתחומי הפיסיקה העיונית והניסויית ומרחיבים את הידע של העוסקים מתוך שאיפה לספק להם כלים ומיומנויות שיאפשרו להם לקדם את מעמדם המקצועי באקדמיה או במחקר.

 

בלימודים אלו מגוון רחב של התמחויות בתחומי ידע כגון מדעי כדור הארץ, מדעים פלנטריים, מדעי האטמוספירה ועוד.

 

מסלולי לימוד

 

תוכניות הלימודים כוללות מסלול מחקרי (עם תזה) ומסלול יישומי (ללא עבודת תזה). מי מהסטודנטים שבחר ללמוד במסלול המחקרי יידרש לבחור נושא ומנחה, להגיש הצעת מחקר ולעמוד בבחינת הגנה על התזה. במסגרת לימודי מוסמך במסלול המחקרי, נדרשים הסטודנטים להגיש עבודת מחקר כעבודת גמר שעליה גם ייבחנו בעל פה.

 

הציון הסופי של התואר השני כולל את ציון בחינת הגמר, ציון העבודה וציוני הקורסים, כאשר ציוני הקורסים מהווים 50% מהציון הסופי. מרבית מבוגרי המסלול המחקרי בפיזיקה מעוניינים להמשיך ללימודי תואר שלישי בתחום, ולכן יש חשיבות רבה להשגת ציון סופי משוקלל גבוה בתואר השני שיאפשר קבלה ללימודי הדוקטורט.

 

כמו כן, יש לציין שבחלק ממסלולי הלימוד המחקריים, ניתנת אפשרות להגיש בקשה לקבלת מלגות, וזאת בהתאם למסלול הלימודי ולתקציב התוכנית.

 

נושאי לימוד

 

תוכנית הלימודים כוללת קורסי יסוד, קורסים ייעודיים וקורסי בחירה. כל סטודנט מתבקש להרכיב את תוכנית הלימודים בשיתוף עם היועץ מתחום המחקר. הסטודנטים נחשפים למגוון רחב של נושאי לימוד, ביניהם:

 • פולימרים
 • מוליכות על
 • ננוטכנולוגיה
 • תורת היחסות
 • תורת המיתרים
 • תורת הקוונטים
 • אופטיקה קוונטית
 • אופטואלקטרוניקה
 • מערכות מרובות חלקיקים
 • ועוד
   

התמחות קוונטים


במוסדות לימוד מסוימים יכולים הסטודנטים לבחור במגמה בתחום הטכנולוגיה הקוונטית.


בהתמחות מתמקדים בפיתוח טכנולוגיים פורצי דרך שהביקוש להם גדל בענפים כגון תקשורת ומחשוב. בין היתר, נבחנים דפוסי התנהגות של חומרים בקנה מידה קטן במיוחד. מסלול זה יכול להתאים הן לבוגרי מדעים מדויקים והן לבוגרי לימודי הנדסה במקצועות רלוונטיים.
 

מהו משך זמן הלימודים?

 
בדרך כלל, אורכו של המסלול הוא כשנתיים עם השלמות מעשיות, לסטודנטים מצטיינים קיים מסלול תלת שנתי ישיר לדוקטורט.
 
כמה זה עולה?
 
שכר לימוד לתואר שני בפיזיקה במוסדות הציבוריים הוא שכר לימוד אוניברסיטאי, אשר עומד בשנת תשפ"ב על 14,042 שקלים. יש לציין כי גובה שכר הלימוד משתנה מדי שנה לפי קביעת המל"ג.
 
אם התקבלתם לתכנית מחקרית תוכלו לפנות בבקשה לקבלת מלגות בהיקף הנקבע על פי גודל התקציב שעומד לרשות המרצה שמנחה אתכם בפרויקט התזה. פיתוחים חשובים ומעניינים זכו לתשומת לב ולהשקעה כספית מטעם חברות טכנולוגיה גדולות במשק. תוכלו אף לקבל מלגה על סך שכר הלימוד הכולל לתואר השני מהאוניברסיטה שבה אתם לומדים.
 
היכן לומדים?
 
המסלולים נלמדים במספר אוניברסיטאות:
 
 • אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (באר שבע) - באוניברסיטה ניתן ללמוד בהתמחויות שונות: ביופיזיקה, מצב מעובה, אנרגיות גבוהות, ועוד.

 

 • האוניברסיטה העברית בירושלים - המוסד האקדמי היוקרתי בי"ם הוציא מתוכו במרוצת השנים לא מעט פיזיקאים בעלי שם עולמי.
 
 • הטכניון (חיפה) - נמנה על מוסדות המחקר הטכנולוגי הטובים בעולם מציע מסלול לימודים לתואר שני בן שנתיים במסלול המחקרי או במסלול עבודת גמר.
 
 • אוניברסיטת תל אביב - האוניברסיטה הגדולה בישראל כיום. מעניקה תואר שני בפיזיקה או פיזיקה יישומית, במספר התמחויות ובהן אסטרונומיה, החומר המעובה, אנרגיות גבוהות, גרעינית, פלסמה, חישוביות עיצבית ועוד.
 
אתם בוודאי שואלים את עצמכם היכן יש מוסדות לימודים נוספים, מהם תנאי הקבלה, האם יש יום פתוח בקרוב, כמה זה עולה ועוד. לנציגי השירות האישי שלנו יש תשובות לכל השאלות. כדאי לכם להתנסות חינם בשירות האישי שלנו, כך תוכלו לחסוך זמן, כאבי ראש וכסף.

 

 אפשרויות התעסוקה

 

בוגרי לימודי תואר שני יוכלו לעסוק במחקר בסוכנויות לחקר החלל, הגרעין ועוד. בוגרי מסלול זה משתלבים גם בתעשייה עתירת הידע ומקבלים הכרה בינלאומית ושכר גבוה.

 

מסלולי המוסמך סוללים דרך לקריירה באפיקים מגוונים, לרבות צוותי מחקר ופיתוח בגופים מדעיים וכן בחברות הייטק. בין הענפים המבוקשים בתעשייה נכללים אלגוריתמים, מיקרואלקטרוניקה, אלקטרואופטיקה, ביוטק וביו רפואה, פיתוח מקורות אנרגיה, תעופה ועוד. סטודנטים יכולים לנסות להשתלב גם בענפים נוספים במשק, כגון בתעשייה הביטחונית, במשרדים ממשלתיים ועוד. מי שמשלימים בהצלחה את התזה וממשיכים לתואר שלישי יכולים להחליט לפנות גם לקריירה מחקרית במוסדות להשכלה גבוהה או במכוני מחקר פרטיים.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על תואר שני בפיזיקה?

רוצה לדעת יותר על תואר שני בפיזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור