רוצה פרטים על קורס פסיכומטרי לחיילים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

עברת צבא ועכשיו לעבור פסיכומטרי

המבחן הפסיכומטרי. רק מהשם שלו כל חייל משוחרר מקבל צמרמורת. לפעמים נדמה כי להתקבל לסיירת מטכ"ל כבר היה יותר קל מאשר לעבור את המבחן המיתולוגי בדרך לאוניברסיטה.
ובכן החדשות המרעישות הן- אכן המבחן נורא ומטיל מורא. אבל עם קצת אופטימיות הכנה וידיעה זהו מכשול עביר בדרך לתואר.

קראו את הטיפים שלנו ותרוויחו !

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


עברתם את הצבא, תעברו גם את זה
 
בכל שנה פונים עשרות אלפי מועמדים לחוגים השונים באוניברסיטאות בבקשה להתקבל ללימודים לתואר ראשון. בין מקצועות הלימוד האקדמיים ישנם כאלה מבוקשים ביותר, כמו למשל - מדעי המחשב, משפטים, פסיכולוגיה וכלכלה. בעבר כל אוניברסיטה הייתה נוהגת בעצמה לסנן מתוך כלל המועמדים המבקשים ללמוד בה את אלה שבהם היא מעוניינת להשקיע. אמצעי הסינון היה מבחן מיון עצמאי. מאז התפתחה שיטה כלל ארצית לסיווג מועמדים, הבודקת יכולות למידה, קצב הבנה וחשיבה, ידע כללי, כושר לשוני וגורמים נוספים. שיטה זו היא הבחינה הפסיכומטרית של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.
 
הבחינה הפסיכומטרית מחליפה את בחינות המיון העצמאיות שהיו נהוגות בעבר במתכונות שונות במוסדות לימוד שונים, והמירכוז הזה דווקא מקל על המועמדים, שיכולים להיבחן פעם אחת ולנסות להתקבל עם התוצאות שקיבלו בבתי ספר אקדמיים רבים. אם אינכם דוברי עברית במקור, ויהיה לכם קל יותר להיבחן בשפת האם שלכם, תוכלו להירשם למועדים שבהן מתקיימת הבחינה בשפות זרות, כגון: רוסית, ערבית, ספרדית, צרפתית, ובנוסח משולב של אנגלית עם עברית.
 
הבחינה כוללת ארבעה חלקים: חלק של כתיבת חיבור על סמך קטע קריאה, פרק בעיות כמותיות, פרק בעיות מילוליות ופרק אנגלית. הציון הגבוה ביותר של הבחינה הוא 800, והנמוך ביותר - 200. ממוצע ההישגים של ישראלים בבחינה זו נע סביב הציון 550. ניסיונם של רבים הראה שהשתתפות בקורס הכנה לפסיכומטרי תורם לשיפור מידת ההצלחה בבחינה, בהפרש של בין 50 ל - 100 נקודות. במקצועות מסוימים באוניברסיטה ישנה דרישה לציון של מעל 720 במבחן הפסיכומטרי. דרישות הקבלה בחוגים השונים כוללות בדרך כלל גם ממוצע בגרות מסוים, וציון משולב של בגרות ופסיכומטרי. 
 
איך נרשמים לבחינה?
 
לבחינה נרשמים באמצעות ערכת הרשמה הנמכרת בחנויות הספרים, בחנויות האוניברסיטאות  מחיר הערכה 40 ש"ח. לאחר מילוי כל הפרטים ותשלום דמי הבחינה בסך 380 ש"ח באמצעות תשלום בדואר, שולחים את המעטפה ובה הפרטים למרכז הארצי לבחינות ולהערכה, ולאחר כמה שבועות מקבלים מועד זימון למבחן הפסיכומטרי. ניתן להירשם כאמור לאחד מהמועדים בהם נערכות הבחינות. מי שרוצה יכול להירשם גם באמצעות האינטרנט, דרך האתר של המרכז לבחינות וההערכה, ובכך לחסוך את 40 השקלים של מחיר ערכת ההרשמה.
 
 
איך לומדים לבחינה?
 
אם אתם איינשטיין אין לכם מה ללמוד. ישנם מעטים מאד כיום הלומדים לבחינה בכוחות עצמם, עם ספרים מקצועיים שרכשו, עם מבחנים באינטרנט, ועם המון ישיבה על מחברות המתמטיקה והאנגלית. הסוד הגדול בפסיכומטרי הוא השיטה לפתור בעיות בזמן קצוב וקצר. ואת זה לא בטוח שתוכלו ללמד את עצמכם. תעשיית הפסיכומטרי מגלגלת מיליוני שקלים בשנה, וקיימים עשרות מרכזים ובתי ספר המכשירים את אלו שהוציאו כסף לקבל ציונים גבוהים בפסיכומטרי.( אולם בל נשכח שאם כולם לומדים, בסופו של יום הציון הוא יחסי, כך ששוב מי שילמד טוב יותר יקבל ציון טוב יותר בפסיכומטרי).
 
 
כמה עולה קורס פסיכומטרי?
 
מחירי קורס פסיכומטרי משתנים מבי"ס לבי"ס. רצוי להתמקח מכיוון שפער המחירים יכול להיות משמעותי ביותר. בבתי הספר הגדולים לפסיכומטרי נותנים הנחות גדולות לחיילים משוחררים, וכן ניתנים שוברי הנחה בשווי אלף שקלים ע"י צה"ל. החכמים משלמים בין 500 ל 1000 ש"ח ואלו המשלמים מחיר מלא נפרדים מהפיקדון ומ5700 ש"ח. הכל תלוי בהתמקחות ובבירור מעמיק בכל בי"ס. ישנם בתי ספר לפסיכומטרי שהחייל המשוחרר מקבל ואוצ'ר של 1,500 ש"ח עד קורס חינם (מדובר במכונים שזכו במכרז של משרד הביטחון).
 
כמה זמן לומדים ומתי מקבלים תוצאות?
 
זמן הקורס תלוי בנבחן. מקורסים אינטנסיביים של מספר שבועות ועד קורסים של חודשים ספורים. את תוצאות המבחן ניתן לקבל באינטרנט או בספח מיוחד הנשלח לבית כ 45 יום לאחר המבחן. ניתן לעשות מבחן חוזר בהפרש זמן של כחצי שנה.
 
 
מתי כדאי ללמוד לפסיכומטרי ?
 
לכל תקופה בחיים יש את היתרונות שלה והחסרונות שלה בלימוד לבחינה הפסיכומטרית.

תלמידי תיכון הבוחרים לגשת לבחינה הפסיכומטרית נהנים מיתרון בכך שהם כבר נמצאים בתוך מסגרת לימודית, ומורגלים בשינון חומר ובהכנה לקראת בחינות ולכן קל להם יותר להתמודד עם שינון ולמידה של החומר לבחינה הפסיכומטרית.
 
חיילים הבוחרים לגשת לבחינה הפסיכומטרית בזמן שירותם הצבאי, ייהנו מיתרון כלכלי - המחיר של קורס הפסיכומטרי לחיילים בזמן הצבא הוא כחמישית מהמחיר הרגיל.
 
יתרונם של הבוחרים לגשת לבחינת הפסיכומטרי לאחר השירות הצבאי הוא העובדה שעול הלימוד לא רבץ עליהם בתקופת התיכון או בתקופת השירות הצבאי הלחוצות גם כך. כעת שיש להם יותר זמן פנוי ופחות התחייבויות הם יכולים להשקיע בלימוד לבחינה הפסיכומטרית.
 
בין בתי הספר המכינים לפסיכומטרי ניתן למצוא את יואל גבע, היי קיו, קידום, לחמן, אנקורי, !Smart ועוד.
 
לסיכום
 
בפניך אפשרויות רבות ללמוד לקראת המבחן הפסיכומטרי, כשמיטב המורים בתחום עומדים לשרותך. נצל את הזכויות המגיעות לך כחייל משוחרר - קיימים שיקולים רבים בעת בחירת קורס פסיכומטרי, וכדאי לבדוק מה אלו המרכזיים עבורך. בינתיים, בדוק באתרנו אילו תחומי לימוד מעניינים אותך במיוחד, כדי שתוכל לתכנן את עתידך טוב יותר. רוצה לקבל פרטים אודות קורס פסיכומטרי? רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס פסיכומטרי לחיילים?

רוצה לדעת יותר על קורס פסיכומטרי לחיילים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
לעשות קורס פסיכומטרי או ללמוד לבד?
קורס פסיכומטרי - דביר דואני, זיו כספי או קידום?
קורס פסיכומטרי בערבית בירושלים
קורס פסיכומטרי הכי טוב
קורס פסיכומטרי - אנקורי או קידום?
קורס פסיכומטרי במסגרת הצבא
מה העלות של קורס פסיכומטרי קידום?