רוצה פרטים על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה זמן להתכונן לפסיכומטרי?

רוצה לדעת על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


כמה זמן מראש ללמוד לפסיכומטרי?

 

רבים שמעוניינים להתחיל ללמוד לתואר הראשון מוצאים את עצמם תוהים כמה זמן להקדיש ללמידה לפסיכומטרי. לבחינה זו חשיבות רבה בקבלה ללימודים האקדמיים, וציון גבוה בה יכול להעלות את סיכויי הקבלה לתואר. כמה זמן מראש כדאי להתחיל ללמוד? כמה זמן מומלץ להקדיש ללמידה מדי יום? לפניכם תשובות.

 

מתי להתחיל להתכונן?


התשובה לשאלה זו תלויה במידה רבה בצרכים האישיים של כל אחד מהתלמידים. יש כאלו הזקוקים לזמן רב כדי ללמוד לפסיכומטרי, בעוד אחרים יכולים להקיף את כל החומר שדרוש בזמן קצר יחסית. בדרך כלל, מרבית קורסי ההכנה בבתי הספר ובמכונים מתחילים כחודשיים וחצי עד שלושה חודשים לפני מועד המבחן.


מה לגבי שילוב עם עבודה או שירות בצבא?


כאשר אתם מחליטים להתחיל ללמוד לפסיכומטרי, כדאי להקדיש רגע של מחשבה ולהבין אם באמת יש לכם די זמן ללמוד למבחן באופן מספק. באופן כללי, חשוב מאוד לאזן בין הלמידה לבין העבודה או ההתחייבויות האחרות, כך שלא העבודה ולא הלמידה ייפגעו. אם אתם רוצים ללמוד לקראת פסיכומטרי בזמן הצבא, אך אתם חוזרים הביתה רק בכל סוף שבוע שני, שהלמידה בקורס עלולה להיות בעייתית עבורכם. בכל הנוגע לעבודה בזמן הפסיכומטרי, כדאי להפחית בכמות המשמרות בשבוע ולהקפיד לשמור מספיק זמן פנוי ללמידה. יש תלמידים המעדיפים לא לעבוד בכלל בזמן קורס ההכנה, אולם מובן כי אפשרות זו אינה זמינה לכולם מסיבות כלכליות.

 


כמה זמן צריך ללמוד כל יום?


יש לציין, כי כמות המפגשים בקורסים עצמם משתנה והיא הולכת וגדלה ככל שמתקרב מועד המבחן. בדרך כלל, בתחילת הקורס נערכים מפגש או שניים בשבוע ולקראת סוף התכנית כבר מתקיימים ארבעה או חמישה שיעורים מדי שבוע, המוקדשים לביצוע סימולציות בחינה. משמעות הדבר היא, כי ביתר הימים בשבוע יש להמשיך בלמידה עצמאית ולתרגל לבד, בבית.


מרבית קורסי ההכנה מספקים לתלמידים לוחות זמנים מפורטים ומדריכים אותם בדיוק כמה תרגילים לפתור וכמה שעות לתרגל מדי יום. גם אם בחרתם ללמוד לבד לפסיכומטרי, תוכלו לסגל לעצמכם שגרת לימודים דומה.


מומלץ להקדיש כ - 4 שעות ללמידה מדי יום. בזמן הזה כדאי לעבור על כל הפרקים - חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית ולהשאיר זמן לשינון של אוצר מילים לפסיכומטרי. לא כדאי לנסות ללמוד יותר מדי שעות ביום, בסופו של דבר התהליך רק יתיש אתכם, ובכל מקרה יש גבול לכמות החומר החדש שאפשר לזכור ביום אחד. תרגול הדרגתי וקבוע לאורך כל תקופת הלמידה אמור בהחלט להספיק, לא צריך להגזים עם ההכנות.


ללמוד בבוקר או בערב - מה עדיף?


ההכרעה בין קורס בוקר להכנה בערב תלויות במידה ניכרת בהרגלי הלמידה שלכם. רבים מעדיפים להשתתף בקורס בוקר, גם משום שהורגלנו בזמן התיכון והלמידה לבגרויות ללמוד בבקרים וגם מפני שהפסיכומטרי עצמו נערך בשעות הבוקר, מה שעוזר להתרגל. עם זאת, אחרים מעדיפים ללמוד לפסיכומטרי בערב, כדי לשלב עבודה בזמן הקורס. עבור חלק מהתלמידים, רמת הריכוז יורדת בשעות הערב, אך אחרים מדווחים כי הם מצליחים להתרכז באופן הטוב ביותר דווקא בלמידה בלילות.


בכל מקרה, אל תתנו ללמידה לפסיכומטרי להשתלט לכם על החיים והזמן הפנוי לגמרי. אמנם מדובר באחד המבחנים החשובים שתעשו, אבל אין צורך שההכנה תבוא על חשבון שעות השינה או הארוחות שלכם. מחקרים אפילו הראו ששינה עוזרת לנו לזכור מידע בצורה יותר יעילה.

 

מה משך הקורס?


אורך מרבית הקורסים הינו כשלושה חודשים, והם נפרסים על פני 25 - 30 מפגשים. אורך הקורס נקבע בהתאם למועדי הפסיכומטרי במהלך השנה, כדי לאפשר זמן מספיק ללמידה יעילה.

 

יש לציין כי בחלק מן המכונים, מציעים קורסים מעט ארוכים יותר המתאימים לאוכלוסיות ייעודיות, כגון פסיכומטרי לאנשים עם לקויות למידה או לאנשים עם הפרעות קשב, אורך קורסים אלו הינו כארבעה חודשים. כמו כן, אורכו של הקורס תלוי גם במספר המפגשים השבועי, כאשר ככל שמספר המפגשים בשבוע רב יותר, אורכו של הקורס עשוי להתקצר בהתאם (אם כי לא בכל המקרים).

 

קורס קצר או ארוך?


אין תשובה חד משמעית לשאלה זו, הבחירה תלויה בצורכים האישיים של כל נבחן, וביכולותיו. ישנם המעדיפים לבחור בקורסים ארוכים, כדי לאפשר הכנה מקיפה, וכן למעוניינים במסלולים המאפשרים שילוב עם עבודה. לעומתם, ישנם המעדיפים למידה קצרה וממוקדת יותר. בשני המקרים, המכונים יודעים להתאים את תכני הקורס ואת מתכונתו כדי לאפשר למידה יעילה ככל הניתן.


משך הקורסים למשפרי ציון


המעוניינים בשיפור ציון בפסיכומטרי יעדיפו לעיתים לגשת לקורס קצר באופן יחסי, שבו יתמקדו בעיקר בנקודות החולשה שלהם, ויתרגלו אסטרטגיות יעילות לשיפור ההישגים. מדובר בדרך כלל במי שניגשים לבחינה בפעם השנייה, לאחר שלא הגיעו לציון המבוקש לקבלה לחוגים שבהם רף הקבלה גבוה במיוחד, כגון רפואה, הנדסה, וכדומה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?

רוצה לדעת יותר על כמה זמן ללמוד לפסיכומטרי?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
לעשות קורס פסיכומטרי או ללמוד לבד?
קורס פסיכומטרי - דביר דואני, זיו כספי או קידום?
קורס פסיכומטרי בערבית בירושלים
קורס פסיכומטרי הכי טוב
קורס פסיכומטרי - אנקורי או קידום?
קורס פסיכומטרי במסגרת הצבא
מה העלות של קורס פסיכומטרי קידום?