לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי בהנדסאים באריאל

לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי - הנדסאים באריאל

סמסטר האביב ללימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי (מסלול יום) ייפתח בתאריך 31/3/2024, ההרשמה בעיצומה.

מאחורי כל מוצר שנמכר בחנויות, עומד אדם שהשקיע מחשבה ודמיון, ודאג לכך שהמוצר ימלא את תפקידו ביעילות ושתהיה לו צורה מעניינת ומושכת, כדי שאנשים ישקיעו מכספם וירכשו אותו. אותו מוצר יכול להיות זוג נעליים, ספל קפה, אהיל, תכשיט, בגד, ועוד אינספור דברים.

 

בהנדסאים באריאל קיים מסלול לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי, המתאים לאנשים יצירתיים שמעוניינים לקבל את ההכשרה הדרושים להשתלבות כמעצבים תעשייתיים מיומנים. תכנית זו מעניקה כלי לעיצובם של שלל מורים אלגנטיים ופשוטים שיכולים לשפר את חיינו. באפשרות הבוגרים להשתלב במגוון אפיקי תעסוקה, כשכירים או כמעצבים עצמאיים. הם יכולים לשמש מעצבים תעשייתיים, מעצבי מכשירים, מעצבי תאורה ורהיטים, מעצבי תפאורה ותערוכות ומעצבי מוצרים בתחומים כגון אלקטרוניקה, ביטחון ותעשייה.

 

הנדסאים באריאל הוא מוסד הלימוד היחיד בו נפתח מסלול לימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי.

 

תכנית הלימודים

התכנית מקנה מגוון כלים מתחום העיצוב, ומכשירה את הסטודנטים לפיתוח של מוצרים מגוונים לשימוש יום יומי. הם לומדים לחבר בין טכנולוגיה לאסתטיקה וצוברים ניסיון בתכנון של מוצרים בתוכנת תלת ממד. הם בוחנים כיצד להביע רעיונות חדשניים דרך איור ובניית מודלים איכותיים וכן חוקרים הרגלי התנהגות של צרכנים ומפתחים דפוסי חשיבה יצירתית שחיוניים לפיתוח של מוצרים פורצי דרך. הם דנים בשלבים בתהליך המחקרי, באפיון חוויית משתמש ובאפיון צורני שחיוניים לפיתוח קונספט למוצרים עתידיים ולשיפור של מוצרים קיימים.

 

קורסים ייחודיים

 

  • קורס "מרעיון למוצר" - בתכנית מכשירים את הסטודנטים להקים סטארט אפ. הקורס מתקיים בליווי ליאור כהן, מייסד חברת "WWM Ventures" ואנשי מקצוע בתחומי העיצוב והיזמות.

 

שיתופי פעולה ייחודיים


בתכנית הלימוד נכלל קורס מימון וגיוס המונים בעיצוב, המתקיים בשיתוף פעולה עם חברת "Headstart", פלטפורמת גיוס ההמונים הוותיקה והגדולה בישראל. בקורס מלווים את הסטודנטים בתהליכי פיתוח מוצר בעל פוטנציאל עסקי. הסטודנטים יוצרים קמפיין הדסטארט שבו מגייסים מימון לפרויקט שלהם. הקורס נערך בליווי מנכ"ל החברה דני אור, יחד עם עובדי החברה ועם ראש המחלקה.

 

מהישגי המחלקה


פיתוחי הבוגרים זכו בפרסים והשתתפו בתערוכות שונות בארץ ובעולם:

  • תערוכה בגלריית "החווה" בחולון
  • פיתוח הבוגרת ליטל אלבלדס נמכר בעולם בשיתוף פעולה בין המחלקה לבין חברת “peleg design”
  • מיצג של הבוגר רועי הרפז הוצג בתערוכה במוזיאון העיצוב, חולון
  • הסטודנטים נעה אופיר צאיג זכתה בפרס חביב הקהל בתחרות עיצוב אובייקטים של ELLESI
  • הבוגרת אורטל זקס התקבלה לחממת העיצוב בבת ים.


מתכונת הלימודים

משך תכנית לימודי ההנדסאי הוא שנתיים וחצי, כאשר השיעורים מתקיימים במתכונת בוקר ונפרשים על פני ארבעה ימים שבועיים במשך חמישה סמסטרים. התכנית כוללת לימוד עיוני והתנסות יישומית דרך סדנאות ותרגולים בעיצוב. בסמסטר האחרון מבצעים פרויקט גמר אישי בליווי של צוות המרצים.

 

בשנתיים הראשונות ללימודים, חיילים משוחררים ובוגרי שירות לאומי יכולים לקבל עד ל - 80% מימון משכר הלימוד. הטבה זו תקפה עד חמש שנים לאחר השחרור, מומלץ לוודא את העמידה בתנאים ואת הזכאות מול מה"ט.

 

כמו כן, מוצעת מלגת הצטיינות עבור מי שמחזיקים בהישגים גבוהים בבגרויות. גובה המלגה יכול להגיע עד ל - 1500 שקלים. יש לברר את הקריטריונים למלגה מול מוסד הלימודים.


על מוסד הלימודים

 

הנדסאים באריאל מציעים מגוון של מסלולים להשכלה טכנולוגית, תכניות לימודי ההנדסאים שבה מאפשרות לסטודנטים לרכוש כלים להשתלבות בתפקידים מבוקשים בתעשייה הישראלית, בענפים כגון טכנולוגיה, עיצוב ולתחום ההייטק. בין התכניות שאפשר ללמוד בהנדסאים באריאל אפשר למנות לימודי הנדסאי עיצוב מדיה, לימודי הנדסאי קולנוע וטלוויזיה, לימודי הנדסאי בניין, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי סייבר ועוד שלל מסלולים.

 

הנדסאים באריאל ממוקם בקמפוס האוניברסיטאי של אוניברסיטת אריאל, מה שמסייע לחשוף את הסטודנטים למגוון של פרויקטים חדשניים, לטכנולוגיות מתקדמות ולמתקני מחקר ומעבדות משוכללות, היום לומדים בהנדסאים באריאל כ - 1,700 סטודנטים. התלמידים יכולים להסתייע במלגות לימוד ייחודיות ובתמיכה לימודית ואישית מצד מוסד הלימוד.

 

תנאי קבלה


מועמדים ללימודי הנדסאי עיצוב תעשייתי נדרשים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה, או בעלי אישור ממשרד החינוך לציון עובר בבגרות במתמטיקה ובבגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות, ובמקצוע אחד בבגרות במקצועות העברית ברמת 2 יחידות לימוד, כגון ספרות, הבעה או לשון.

 

יכולים להתקבל לתכנית גם בוגרי מכינות קדם טכנולוגיות, וכן מי שגילם מעל 35 ומציגים תעודת סיום 12 שנות לימוד מוכרת על ידי משרד החינוך. המחלקה לעיצוב עורכת גם מבחני קבלה למועמדים.

 

 

תעודה


לסטודנטים שמשלימים בהצלחה את הלימודים ניתנת תעודת הנדסאי עיצוב תעשייתי על ידי מה"ט. נוסף על כך, הם זכאים לתעודת מומחיות ייחודית בהדפסת תלת ממד - 3D Printing.

 

אפשרויות תעסוקה

 

בוגרי המסלול יכולים להשתלב במגוון מקומות עבודה במגזר הציבורי והפרטי כאחד, כשכירים או כעצמאיים. באפשרות הבוגרים לעסוק בתחום כמעצבים תעשייתיים, מעצבי מוצר, רהיטים, מכשירים וגופי תאורה, תערוכות, תפוארות, מתקני תצוגה שונים, ועוד.

 

כמו כן, הם יכולים להשתלב במבחר משרות במשך בפיתוח מוצרים, תוך התמקדות במוצרים אלקטרוניים ובטחוניים.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים באריאל
עוד מסלולי לימוד - הנדסאים באריאל