ללמוד באפרתה - מכללה אקדמית לחינוך

רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על מכללת אפרתה.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המכללה האקדמית לחינוך אפרתה בירושלים   


מאמינות בחינוך, מחנכות לאמונה


לשכונת הבקעה בירושלים יש אופי מיוחד. דתיים וחילוניים מתגוררים בתחומה אלה לצד אלה ותוכלו למצוא בה בתי כנסת של קהילות שונות וכן סניפים של תנועות נוער משלל זרמים פוליטיים. בלב השכונה ממוקמת מכללת אפרתה, שהוקמה בשנות העשרים של המאה שעברה על ידי תנועת המזרחי, כדי להוות מרכז אקדמי להכשרת עובדות הוראה ברוח הציונות הדתית. מאז ועד היום, מטפחים במכללה את מיומנותן המקצועית של התלמידות, וזאת מבלי לוותר על מעטפת חמה ותומכת של הצוות המנהלי והאקדמי.

 

כמה מילים על מכללת אפרתה

 

לימודי החינוך מיועדים לבנות דתיות בלבד והללו סופגות במהלך הכשרתן את ערכי היהדות תוך התנסות בעשייה קהילתית לרווחת תושבי האזור. המכללה חרתה על דגלה את עידוד הפלורליזם ואת טיפוח יכולת ההקשבה לשונה, במטרה להטמיע בסטודנטיות סובלנות לדעות מגוונות, ולהכינן לעבודה עם ילדים ומבוגרים מזרמים שונים בקרב הציבור הישראלי.

 

מה לומדים במכללה?

 

מכללת אפרתה מכשירה עובדות הוראה דתיות לגילאים שונים, החל בגננות וכלה במורות לחינוך העל יסודי. במסגרת לימודי התואר הראשון, יכולות המשתתפות לבחור בין תחומי התמחות שונים על פי נטיות ליבן: חינוך חברתי - קהילתי, היסטוריה, לשון, ספרות ועוד. בנוסף קיימים במכללה מסלולים להסבת אקדמאיות להוראה, תכנית לתואר שני בהוראת האגדה וכן לימודי תעודה בעריכה לשונית ובהוראת השואה. במקביל פועלים במקום קורסי העצמה שונים למורות ולגננות בראשית דרכן, ואף תכנית מיוחדת המיועדת לפיתוח מנהיגות בקרב בנות העדה האתיופית.

 

איך זה ללמוד באפרתה?

 

מסלולי הכשרת המורות באפרתה משלבים בין זיקה הדוקה למסורת היהודית לבין שאיפה לחדשנות בשיטות ההוראה, המושתתת הן על ההתנסות בשטח והן על ידע מחקרי עדכני ממסגרות אקדמיות העוסקות בתחום החינוכי. מזה מספר שנים פועלת במכללה תכנית ללימודי מורשת, במסגרתה הסטודנטיות משתתפות לאורך לימודיהן במגוון סיורי שטח לבחירה - ביקורים במוזיאונים, סיורים מקראיים וכן מסלולי טבע והיסטוריה, תעשייה וספרות.

 

תנאי קבלה למכללה

 

על מנת להתקבל ללימודים, נדרשות המועמדות להציג ציון התאמה של 525 לפחות לתכניות הרגילות, או ציון התאמה של 630 ומעלה למבקשות לקחת חלק במסלול מיוחד, המיועד לתלמידות מצטיינות. על הנרשמות להיות בנות 19 לפחות, לאחר שירות צבאי או שירות לאומי, וכן עליהן לעבור ראיון קבלה עם ראש המסלול בו הן מעוניינות להתמחות.

 

מלגות

 

סטודנטיות לתואר ראשון יכולות ליהנות במשך שלוש שנות לימוד מהלוואה מותנית מועדפת במסלולים הנחשבים לנדרשים על ידי משרד החינוך, ובהם - הוראת אנגלית לגילאים שונים, מדעים ומתמטיקה. במידה ותעמודנה בתנאי ההשתלבות בעבודה שמגדירה המכללה, תהפוך המלגה למענק. מעבר לכך ניתן להגיש בקשה למלגות שונות לסיוע כלכלי.

 

בנוסף, מדי שנה מקבלות ארבע הסטודנטיות בעלות ההישגים הגבוהים ביותר מלגות הצטיינות, ומלגה נוספת שמורה לתלמידות הפעילות בבית המדרש של המכללה בשנה הראשונה ללימודיהן. כמו כן, מדי שנה מוענקות מלגות מטעם תורמים פרטיים ומידע לגביהן נמסר בסמוך לפתיחת שנת הלימודים. מלגה מיוחדת נועדה לעודד את תלמידות החוג לחינוך חברתי - קהילתי.

 

תשתיות במכללה

 

בסמוך למכללה, ממוקם בית מדרש בו מתקיימים מדי שבוע לימודי קודש במתכונת חווייתית. הסטודנטיות במכללה מוזמנות לקחת חלק בשיעורים המתקיימים במקום, ובהם: עיון בכתביו של רבי נחמן מברסלב, סדנאות בנושאי זוגיות המותאמות למגזר הדתי, וכן התבוננות בפרשת השבוע מפרספקטיבה של צמיחה אישית והתפתחות רוחנית. זאת בשילוב עם מגוון טכניקות העושות שימוש בתנועה, יצירה ודמיון כדי לחבר בין התורה לבין עולמן האישי של המשתתפות.

 

 

בשטח המכללה הוקם גם גן אפרתה, הפועל על פי עקרונות חינוכיים עכשוויים, לפיהם הילדים מקבלים חופש פעולה רחב לחקור את סביבתם בשילוב עם פעולות מונחות קבוצתיות. הפעילות בגן מתקיימת תוך שיתוף נרחב של הסטודנטיות במכללה, המגיעות כדי לתצפת ולהתנסות בעבודת שטח.

 

ההגעה למכללה מתאפשרת באמצעות תחבורה ציבורית נוחה ממרכז העיר ומבנייני האומה ותלמידות המגיעות מחוץ לירושלים, יכולות להתגורר במעונות בתשלום מסובסד. בשטח המכללה פועל פעוטון המיועד לילדי הסטודנטיות, המהווה פתרון נוח לאימהות טריות לילדים בני חודש עד שמונה חודשים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.
עוד מסלולי לימוד - מכללת אפרתה
חוות דעת של סטודנטים על מכללת אפרתה
התקבלו 102 דירוגיםבציון ממוצע: 4.2 מתוך 5
שיר
11/03/2020
5/ 2

מכללת אפרתה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

החברים, זה הרבר הטוב ביותר שמצאתי שם. סביר להניח שניהיהחברים לעוד שנים רבות

על הקמפוס

מקום נחמד עם אנשים טובי לב וקשובים

טיפים

תמיד תעבוד! בכל זמן אפשרי:)

שירה
01/11/2018
5/ 5

מכללת אפרתה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

המכללה מאוד קשובה ואכפתית לצרכי הסטודנטיות בכלל ושל האימהות בפרט.

על הקמפוס

האקלים בקמפוס מאוד חיובי, הקשר בין הסטודנטיות ובין הצוות טוב ומחבק.

טיפים

כדאי מאוד לבדוק לעומק את התחום אותו מתכננים ללמוד, רצוי לדבר עם מי שלמד או לומד כרגע את המסלול המבוק קרא עוד...

שירה
20/11/2017
5/ 3

מכללת אפרתה

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהבת במוסד את החברות ללימודים, וחלק מהמרצים שבאמת אכפת להם מהסטודנטים. אני פחות אוהבת את היחס מ קרא עוד...

על הקמפוס

הקמפוס חמים נעים, אני אוהבת להיות בו. הוא קטן ומכירים בו את כל החדרים רק לטעמי המחשבים קטן מידי.

טיפים

סטודנטים שבאים לבדוק צריכים לדעת מה חשוב להם במכללה שבה הם יהיו, חשוב לשמוע חוות דעת אבל גם לקחת בער קרא עוד...


לכל חוות הדעת