רוצה פרטים על להמשיך לתואר שני?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

תואר שני - למי כדאי להמשיך?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על להמשיך לתואר שני? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


המשך לתואר שני


באילו תחומים מומלץ להמשיך לתואר שני?


רבים מתלבטים האם להמשיך את לימודיהם לתואר שני או לצבור במקום זאת ניסיון מעשי בשוק העבודה. התואר השני מצריך זמן ומאמץ ניכר, בדרך כלל הוא מתפרש על פני כשנתיים וכולל מחקר עצמאי רב, אולם הוא יכול בהחלט לקדם את בוגריו בענפי תעסוקה מסוימים.


בחלק מהמקצועות תואר שני הוא הכרח כדי להגיע לתפקידים מבוקשים. באחרים, התואר השני אינו חובה, אולם הוא מקנה יתרון כשמדובר בשוק העבודה ויכול לסייע למעוניינים להתקדם לתפקידים ניהוליים או טכניים. בחלק מהמשרות, תואר שני גם יכול לסייע להגדלת השכר.

 


מה עדיף: תואר שני או ניסיון בעבודה?


לא מעט בוגרים של תואר ראשון מעוניינים להתקבל לתפקידים נחשקים אך מוצאים עצמם תוהים אם כדאי להם להמשיך לתואר שני או שאולי לצבור ניסיון בעבודה. המצב בשוק העבודה הוא כי קיים יתרון לבעלי תואר שני בתחומים מסוימים, אולם בענפים אחרים דווקא מעניקים משקל רב יותר לניסיון שנצבר בעבודה.


ארגונים רבים מעוניינים לגייס עובדים שבידיהם תואר שני, שמעיד על חשיבה מחקרית ויכולות התמדה של המועמדים. עם זאת, בחלק מהמשרות מקנים חשיבות רבה יותר לניסיון בתפקיד, כמו למשל בענפי ההייטק, השיווק והמכירות. לכן, במקצועות אלה עדיף לצבור ניסיון כבר במהלך התואר הראשון או אחריו. תמיד ניתן להמשיך לתואר שני לאחר הקבלה לתפקיד ומעסיקים מסוימים אף מעודדים מהלך זה.


פסיכולוגיה


התואר השני בפסיכולוגיה הוא תנאי הכרחי להתמחות בטיפול, בלעדיו לא ניתן להמשיך לתפקידים קליניים, או לתפקידי טיפול חינוכי או תעסוקתי. כדי לקבל תעודת פסיכולוג מטעם משרד הבריאות, ובהמשך אולי אף להקים קליניקה עצמאית או להשתלב במוסדות או חברות, חייבים לסיים בהצלחה את התואר השני. יש לסיים גם תקופת התמחות בת כשנתיים לפני שניתן להתחיל לטפל. יש לציין כי תנאי הקבלה לתואר השני בפסיכולוגיה הם גבוהים למדיי וכוללים הצגת ציונים גבוהים בלימוד הפסיכולוגיה ומעבר של בחינת מתא"ם.


מנהל עסקים


תואר שני במנהל עסקים אינו חובה להתקדמות לתפקידים ניהוליים, אולם הוא בהחלט מהווה יתרון במקרים רבים. כמו כן, התואר השני מסייע גם להעלות את השכר. מומלץ להמשיך לתואר שני במנהל עסקים לאחר מספר שנים של ניסיון בשוק העבודה בתפקידי ניהול, שכן גם הניסיון מהווה היבט חשוב בקבלה למשרות מבוקשות. במסלולים מסוימים לתואר שני, ניתן להתמקצע בתחום מסוים בעולם העסקי, כמו מימון או מערכות מידע, ולכן תואר כזה מספק יתרון נוסף בשוק העבודה. כיום ניתן ללמוד לתואר שני במנהל עסקים במוסדות שונים, כולל במכללות רבות. תנאי הקבלה למסלול כוללים מעבר של מבחן GMAT.


מדעים מדויקים


תואר שני במקצועות המדעים המדויקים הוא תנאי הכרחי לקבלה לתפקידים רבים. בוגרי תואר שני בפיזיקה, תואר שני בביולוגיה ובחלק מהמקרים גם תואר שני במתמטיקה, ימצאו שקיימות משרות אליהן ניתן להתקבל רק לאחר קבלת התואר השני.


הנדסה


בענפים כמו הנדסת תעשייה וניהול, הנדסת מחשבים או הנדסת מכונות, תואר שני בהנדסה מהווה יתרון לתפקידים ניהוליים וטכניים בכירים. עם זאת, התואר השני אינו חובה למשרות רבות וניתן להתקבל אליהן גם בהצגה של ניסיון מעשי.


משפטים


תואר שני במשפטים (L.L.M. ) אינו חובה לצורך עבודה כעורכי דין, אולם הוא מאפשר העמקה והתמקדות בענפים כמו משפט בין לאומי, משפט מסחרי, משפט עסקי, משפט טכנולוגי או משפט פלילי. בוגרי התואר השני זוכים לעיתים ליתרון בעת הקבלה למשרדים גדולים וכן יכולים לקבל משכורות גבוהות יותר.


מדעי החברה והרוח


תואר שני במדעי החברה או במדעי הרוח מיועד בעיקר למעוניינים להמשיך בקריירה מחקרית או בהוראה באקדמיה. מקצועות כמו תקשורת, כלכלה, מדעי המדינה, בלשנות, היסטוריה, פילוסופיה או ספרות מפתחים את יכולות המחקר ובמהלכם מעמיקים הסטודנטים בסוגיות מתקדמות וביקורתיות. במקצועות מסוימים, התואר השני מקנה גם יתרון בעת היציאה לשוק העבודה. למי שברצונם להיות חוקרים, התואר השני הוא רק תחילת הדרך, כאשר ברוב המקרים נדרש גם תואר שלישי והלאה. לשם כך, יש לבחור גם במסלול לתואר שני עם כתיבת תזה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על להמשיך לתואר שני?

רוצה לדעת יותר על להמשיך לתואר שני?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור