רוצה פרטים על הנדסה או פיזיקה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - הנדסה או פיזיקה?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסה או פיזיקה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: פיזיקה או הנדסה
 
אם אהבתם פיזיקה בתיכון ואפילו השגתם ציונים טובים, אתם אחד משני טיפוסים: החוקר המדען, שמתעניין בתהליכים הקשורים לכוח הכבידה ולהתנהגות של חומרים וחפצים במרחב; או – המבין בעל ידי הזהב, המסוגל לתכנן, לתקן או לבנות כל מכונה או מכשיר, ואולי יש לו אפילו כבר כמה פטנטים רשומים. אם אתם מתלבטים מה ללמוד, האם ללמוד הנדסה או תואר ראשון בפיזיקה, כנראה שיש בכם גם מזה וגם מזה. הנה כמה קריטריונים שכדאי לכם לשקול בתהליך הבחירה בין המקצועות:
 
 
  פיזיקה      הנדסה     
למי זה מתאים?      אנשים שאוהבים לחקור ולהבין את תופעות הטבע הרבות      מי שמחפש מקצוע פרקטי מבוקש ומוביל בהמון תחומים מגוונים
משך הלימודים שלוש שנים  ארבע שנים 
תכנים קיימים שני כיוונים מרכזיים, פיזיקה עיונית ופיזיקה ניסיונית, ושניהם פונים למחקר. הלימודים מתעסקים בתיאוריה המתחברת לפרקטיקה, זהו מקצוע מדעי שמטרתו להביא לגילויים חדשים, להסברים ולכיווני חשיבה שיכולים לקדם את האנושות. הלימודים כוללים המון תחומים כמו: חשמל, מכונות, אלקטרוניקה, תחבורה ועוד. כמובן שצריך לבחור בתחום לימודים אחד. זהו מקצוע המכוון לפרקטיקה, ולומדים בו את היישומים של התיאוריות הפיזיקליות בטכנולוגיה העדכנית. 
תנאי קבלה באוניברסיטאות נדרש ממוצע בגרויות של בין 90 ל -  105 לפחות, ופסיכומטרי של בין 650 ל - 680 ומעלה. במכללות הדרישות נמוכות יותר. תנאי הקבלה באוניברסיטאות משתנים בהתאם לתחום ההתמחות; בהנדסה ביו כימית, למשל, נדרש ממוצע גבוה יותר מבהנדסת חשמל. ככלל, באוניברסיטאות דורשים ציון של 80 ומעלה בבגרות 4 יחידות במתמטיקה לפחות, ופסיכומטרי בציון של בין 570 ל – 630 ויותר. רוב המכללות דורשות ממוצע בגרות של 70 לפחות, ופסיכומטרי של 550 ומעלה. 
דרישה בשוק לפיזיקאים הרבה יותר קשה למצוא עבודה בהשוואה למהנדסים. היצע המשרות שפורסמו השבוע לבוגרי פיזיקה עומד על טווח של 5 עד 10, ולעומת זאת למהנדסים בתחומי התוכנה, המכונות והחשמל מוצעות משרות כל כך רבות, שהפסקנו בשלב כלשהו לספור. כמובן שלבעלי ידע בתחום המחשבים תמיד יש אפשרות ללמוד פיזיקה ולעבוד בתכנות.
שכר בשנים הראשונות ניתן להרוויח בין 7,000 ל - 10,000 ₪ בתפקידי מחקר ופיתוח. עם תואר שני ניתן להגיע למשכורת חודשית שבין 15,000 ל -  30,000 ₪, ועם צבירת ותק גם ל – 40,000 ₪ בחודש. בתחילת הדרך אפשר להרוויח 10,000 עד 15,000 ₪ בחודש בתפקידי תכן, פיתוח והנדסה. עם צבירת ותק משמעותי אפשר להגיע ל – 30,000 ₪ בחודש.
אפשרויות תעסוקה עיבוד נתונים, עיבוד אותות/תמונה, ליווי הפיתוח ותהליכי הטמעה, אפיון מערכות, הנדסת תהליכים, חקר ביצועים, הנדסת אלגוריתמים, ניהול אוטומציה הובלת פרויקטים, ניהול הביצוע והתפעול, בדיקות איכות, תחזוקת מערכות, הכנת מפרטים
אפשרויות ללימודי המשך ניתן להמשיך לתואר שני בפיזיקה, ביופיזיקה, כימיה פיזיקלית, פיזיקה יישומית, אסטרופיזיקה ועוד. אפשר להתקבל לתואר שני בהנדסה עם ממוצע של 80 ומעלה. לימודי תואר שני בהנדסה מקנים יתרון משמעותי בשוק העבודה ומתאימים גם למעוניינים להמשיך במחקר. ניתן להתקבל ללימודים מתקדמים בפיזיקה עם ממוצע ציונים טוב (85), אם תחום ההתמחות משיק לנושא הנבחר לתואר השני.
 
גולשים שואלים
 
אני לומדת פיזיקה לתואר ראשון, האם אוכל להמשיך לתואר שני בהנדסת אווירונאוטיקה?

קיימת אפשרות כזאת, אך היא מצריכה לימודי השלמות במשך שנה או שנתיים. ניתן להמשיך לתואר שני בפיזיקה ולאחר סיום התואר לעשות השלמה להנדסה.

 
אני רוצה ללמוד הנדסה, אבל אין לי שום חוש לפיזיקה, האם זו בעיה?

ברוב מוסדות הלימוד פיזיקה היא תחום מרכזי בלימודי ההנדסה, ולכן כדאי לך לבדוק ממה נובע  חוסר הביטחון שלך עם פיזיקה. היינו מייעצים לך לנסות לעבור חוויה מתקנת עם המקצוע הזה, לפני ביצוע ההחלטה לגבי התואר הראשון.

 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסה או פיזיקה?

רוצה לדעת יותר על הנדסה או פיזיקה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנדסה או פיזיקה
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
כלכלה וחשבונאות או לימודי הנדסה - יתרונות וחסרונות
התאמה ללימודי הנדסה
לימודי הנדסה או משפטים, מה כדאי?
לימודי הנדסה או כלכלה
לימודי פיזיקה בגיל מבוגר - האם מאוחר מדי?
איזה תואר הכי קרוב ללימודי הנדסה חברתית?
לימודי הנדסה או ניהול בגיל 30
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!