רוצה פרטים על כימיה או רוקחות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - כימיה או רוקחות?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על כימיה או רוקחות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: תואר בכימיה או תואר ברוקחות

 

האם אפשר למצוא עבודה עם תואר ראשון בכימיה? – כן. האם אפשר להתקבל לתואר שני בכימיה עם תואר ראשון ברוקחות? – כן. לאיזה תואר יש יותר ביקוש במשק? – בלוח הדרושים בשבוע האחרון התפרסמו כ – 17 מודעות המתאימות לבוגרי לימודי כימיה, וכ – 5 מודעות שהתאימו לבוגרי רוקחות. יחד עם זאת, ייתכן שלא כל המעסיקים מודעים לקיומו של מסלול לתואר ראשון ברוקחות, או שאינם מכירים את תוכנו. שווה לנסות לדבר איתם ולראות מה הם אומרים. בינתיים, הנה טבלת השוואה בין המקצועות.

 

  כימיה    רוקחות   
למי זה מתאים?    אנשים המעוניינים לעסוק בפיתוח וייצור חומרים שונים בתעשיות ההייטק, התרופות, המזון, הקלינטק ועוד; פחות עבודה עם אנשים, יותר עבודה במעבדה אנשים הרוצים לעבוד בבית מרקחת, לתת שירות וייעוץ לאנשים, להכין תכשירים על פי מפרט מוכן, לערוך רישום או להשתלב במעבדות לפיתוח ומחקר של תרופות חדשות
משך הלימודים שלוש שנים ארבע שנים + שמונה חודשי התמחות
תכנים לימודי תיאוריה ועבודה במעבדות; ניתן להתמחות בכימיה אורגנית, בכימיה פיזיקאלית, בכימיה ביופיזית, בכימיה סינתטית ועוד. לימוד תיאורטי והתנסות מעשית. בין תכני הלימוד: מדעי הרפואה, תזונה, אנליזה תרופתית, ביולוגיה ועוד.
מקומות לימוד בארץ בכל הארץ ירושלים או באר שבע
תנאי קבלה ציון בגרות 95 עד 110 ויותר, ופסיכומטרי – 650 עד 680 ומעלה פסיכומטרי – 650 ומעלה, ציון בגרות: 100 לפחות
דרישה בשוק

לתואר ראשון בכימיה יש דרישה גבוהה יותר במשק

שכר כימאי במעבדה אנליטית מרוויח בראשית דרכו בין 6,000 ₪ ל – 8,000 ₪ בחודש. עם תואר שני בכימיה ושנות ניסיון בודדות (אפילו שנה אחת) ניתן להגיע כבר לשכר של בין 15,000 ₪ ל - 20,000 ₪ בחודש. רוקחים מתחילים בקופות חולים ובבתי מרקחת עם תואר ראשון ברוקחות מרוויחים בין 8,000 ל – 12,000 ש"ח בחודש. עם הוותק ניתן להגיע למשכורת חודשית של בין 15,000 ל – 23,000 ₪ (גם בלי תואר שני).
אפשרויות תעסוקה תועמלנות רפואית, רישום, פיתוח תכשירים, אנליזה, בדיקות מעבדה, בקרת איכות, לבורנטים מחקר ופיתוח פורמולציה, רישום תרופות, עריכת פטנטים, לבורנטים, שירות ומכירה בבתי מרקחת ובקופות חולים
אפשרויות ללימודי המשך לימודי תואר שני מקנים את האפשרות לפתח קריירה אקדמית, לעסוק במחקרים מתקדמים באיכות הסביבה, בתחליפי אנרגיה ועוד. תואר שני ברוקחות מאפשר להתפתח בתחומי המחקר ולשמש כיועצים וכמאבחנים קליניים בבתי חולים ובמרפאות שונות. ברוב מוסדות הלימוד ניתן להתקבל לתואר שני בכימיה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על כימיה או רוקחות?

רוצה לדעת יותר על כימיה או רוקחות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!