רוצה פרטים על שכר תועמלנות תרופות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר תועמלן תרופות - טבלאות שכר תועמלן רפואי

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר תועמלנות תרופות? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר תועמלן תרופות - כמה מרוויחים נציגים רפואיים?


מדי שנה יוצאות אל השוק אלפי תרופות חדשות ומוצרים רפואיים רבים ופורצי הדרך, כחלק ממגמת ההתייעלות המתמדת של תעשיית הפארמה. תהליך השילוב של תרופה או מכשיר חדש בשוק כולל שלבים רבים, שאחד המהותיים שבהם הוא שלב השיווק. האחראיים על שיווק מוצלח של תרופות הם תועמלנים רפואיים, שידועים גם בשם נציגים רפואיים. תועמלנים הם עובדים מנוסים בעולם הפרא רפואי שמחזיקים בידע רפואי ושיווקי כאחד ויכולים להציג את היתרונות של המוצר החדש בפני צוותים רפואיים שכוללים בדרך כלל רופאים ורוקחים.


הנציגים הרפואיים משמשים "שגרירים" חשובים עבור חברות הפארמה ויש להם חלק חשוב בעיצוב התדמית של אותן חברות ובקידום היוקרה שלהן בארץ ובעולם. חשיבות התפקיד באה לידי ביטוח גם ברמות השכר שלו זכאים העובדים, תחום התועמלנות מציע שלל אפשרויות לקידום ולעובדים מנוסים יותר כולל רמות שכר גבוהות למדיי, גם בהשוואה למשרות אחרות בתחום הביוטכנולוגיה והפארמה.


תפקידים בתועמלנות רפואית הם דינמיים ומאתגרים במיוחד שכן הם דורשים שילוב בין ידע מדעי ורפואי מתקדם לבין יחסי אנוש ומיומנויות בענף השיווק. באמצעות השילוב הזה יכולים הנציגים להגיע לגורמים משפיעים בתחום הרפואי ולקדם בהצלחה את השירותים של החברה אותה הם מייצגים. בין היתר הם חייבים להבין לעומק כיצד פועלות התרופות אותן הם משווקים, להכיר את המצבים הרפואיים שנועדו לטפל בהם ולהבי בתופעות הלוואי הקיימות, כל זאת כדי לספק הסבר מקיף ומעמיק לאנשי הצוות שיעשו שימוש בתרופה בהמשך הדרך בשוק. אופיו של התפקיד כולל נסיעות וביקורים רבים בקליניקות של רופאים, בבתי חולים, בקופות חולים ובמרכזים רפואיים וכן השתתפות בכנסים רפואיים ובאירועים רשמיים של חברות התרופות.


ישנן כמה דרכים בהן תועמלנים רפואיים יכולים להעלות את רמות השכר. עובדים מצטיינים במיוחד שמגיעים ליעדים ומקדמים את מטרות החברה יכולים תוך זמן קצר למדיי להגיע לרמות שכר גבוהות מן הממוצע. כמו כן, אחרי צבירת וותק של מספר שנים הם יכולים להתקדם למשרות ניהול צוותים או לתםקידי ניהול מוצר שכוללים כישורים אסטרטגיים מתקדמים ודורשים מיומנויות מנהיגות. בחברות גדולות קיימים גם תפקידי מנהלי שיווק ומכירות שיכולים להיות יעד מבוקש לקידום עבור הנציגים הרפואיים, בתפקידים אלה רמות השכר גבוהות למדי. אחרי וותק של למעלה מעשר שנים, נציגים רפואיים יכולים להגיע אף לתפקידי מנהלים וסמנכ"לים בחברות התרופות ולנהל יחידות ומחלקות בענפי המכירות והשיווק במכוני מחקר וחברות פארמה.

 

טבלאות שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
תועמלן תרופות 6,000 - 11,000 שקלים לחודש 11,000 - 13,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש
ראש צוות תועמלנות 12,000 - 14,000 שקלים לחודש 13,000 - 20,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש
משווק ציוד רפואי 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 13,000 שקלים לחודש 14,000 - 17,000 שקלים לחודש
מכירות מכשור רפואי 8,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 19,000 שקלים לחודש
מנהל שיווק ביו טק 16,000 - 20,000 שקלים לחודש 21,000 - 25,000 שקלים לחודש

27,000 - 30,000 שקלים לחודש

מנהל מוצר פארמה 12,000 - 14,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת. כל המסתמכים על המפורט בעמוד זה עושים זאת על אחריותם האישית בלבד.


שכר תועמלן רפואי


שכרם של תועמלני תרופות כולל בדרך כלל שכר בסיס שעליו מתווספות עמלות שניתנות בהתאם להגעה ליעדי המכירות שמציבה החברה. גובה הבונוסים שניתנים לעובדים משתנה מחברה לחברה ונוטה להיות גדול במיוחד בארגוני פארמה בין לאומיים גדולים. גם שכר בביוטק נוטה להיות גבוה מהממוצע במשק, כאשר ברוב חברות התרופות והביוטק ניתנות הטבות לעובדים כגון רכב חברה וסמארטפון על חשבון החברה, שכן אלה משמשים עבורם כלי עבודה במסגרת התפקיד. נציגים שמגיעים ליעדים מקבלים לרוב גם הטבות נוספות מטעם החברה.


שכרם של תועמלני תרופות מתחיל בטווח שבין 6,000 - 8,000 שקלים לחודש לתועמלנים ללא ניסיון ועד 11,000 שקלים לחודש לתועמלנים מנוסים יותר. אחרי כחמש שנים במקצוע, רמות השכר עולות ומגיעות ל - 15,000 שקלים בחודש ואף מעבר לכך. תועמלנים מצטיינים יכולים גם להתקדם לתפקידי ראשי צוות תועמלנות שבהם רמות השכר גבוהות יותר. ראשי צוות מנוסים במיוחד יכולים להגיע לרמות שכר שמעל 20,000 שקלים לחודש. ניתן גם לקדם את רמות השכר דרך התקדמות לתפקידי ניהול מכירות וניהול מוצר בתחומים כגון ביוטכנולוגיה או מכשור רפואי.


הזדמנויות תעסוקה


בשוק של היום ישנה דרישה רבה לתועמלני תרופות איכותיים. במרבית החברות בתחום הפארמה והמכשור הרפואי מציעים תנאי העסקה טובים במיוחד למועמדים שמגיעים עם ניסיון קודם בשיווק תרופות ומציעים להם גם אפיקי קידום למשרות ניהוליות בהמשך דרכם.


התועמלנים דרושים בעיקר בחברות תרופות או בחברות למכשור רפואי, אלה יכולות להיות חברות בין לאומיות שפועלות בישראל או חברות מקומיות ואף סטארט אפים בתחום הרפואי. התפקידים כוללים בדרך כלל עבודת שטח מרובה בשיווק ובמכירת המוצרים, בדרך כלל הם כוללים נסיעות רבות ועבודה באזורים רבים ברחבי הארץ. התועמלנים נדרשים לפעול מול רופאים, רוקחים ואנשי צוות נוספים בקופות חולים ובמכונים רפואיים. התפקיד כולל השתתפות בכנסים ובהרצאות וארגון של מצגות לצוותים הרפואיים.


כדי לבצע את תפקידם באופן יעיל ואיכותי הנציגים הרפואיים נדרשים הן להבין את התהליכים המדעיים שמאחורי המוצרים שהם משווקים, והן לדעת כיצד ליצור קשרים איכותיים עם לקוחות כדי להגיע ליעדים.


משרות בתועמלנות רפואית מיועדות בדרך כלל למועמדים מנוסים שבקיאים בתחום המקצועי. ברוב המולט של המשרות קיימת דרישה לרקע אקדמי בתחום המדעי והפרא רפואי, ברמה של תואר ראשון לפחות. בדרך כלל ישנה גם דרישה לניסיון קודם בפעילות בתחום שיווק התרופות או המכשור, בעדיפות למועמדים שמגיעים עם ידע קודם בעולם התוכן של המוצר או החברה, כגון ידע קודם באונקולוגיה למשרה בחברה המפתחת מכשור לטיפול במחלת הסרטן. ברוב המקרים יש צורך גם בניסיון קודם במכירות שטח ובעבודה מול צוותים רפואיים.


תועמלן רפואי ללא ניסיון


מרבית המשרות החדשות לתועמלנים רפואיים מיועדות לעובדים מנוסים שברשותם וותק של כמה שנים בתחום השיווק הרפואי. עם זאת, ניתן למצוא משרות מסוימות שמתאימות גם לחסרי ניסיון קודם בענף שיווק התרופות. לתפקידי תועמלן רפואי ללא ניסיון יכולים להתקבל בוגרי לימודים במקצועות מדעיים ורפואיים בהתאם למבחני מיון פנימיים שעורכות החברות, שתפקידם לבדוק את יכולות השיווק והמכירות של המועמדים.


מה ללמוד כדי להיות תועמלן תרופות?


הדרישה בחברות הפארמה והטכנולוגיה הרפואית היא ברוב המוחלט של המקרים לתועמלנים אקדמאים, שברשותם תואר ראשון לפחות במקצועות פרא רפואיים או בענפי מדעי החיים. בין היתר יכולים להתקבל לתפקידי נציגים רפואיים בוגרי לימודי רוקחות, לימודי סיעוד, לימודי כימיה, לימודי תזונה לתואר או לימודי טכנאי רנטגן לתואר.


כמו כן, קיימים מסלולים ייעודיים להכשרה מקצועית בתחום התועמלנות שדרכם יכולים בוגרי לימודים במקצועות מדעיים כגון ביולוגיה או כימיה, לקבל כלים שיכולים לסייע להם להשתלב בתפקידי נציגים רפואיים. קורס תועמלנות רפואית מקנה הבנה מעמיקה של תהליכי שיווק וקידום תרופות וציוד רפואי ומסייע לפתח אסטרטגיות לניהול פגישות עם לקוחות. הקורסים נמשכים לרוב מספר חודשים והם מתקיימים במתכונת נוחה לאנשים עובדים. מרבית תכניות ההכשרה משלבות תרגולים מעשיים כגון סימולציות מכירה ואף התנסות בחברות תרופות שמאפשרת לצבור ניסיון מקצועי. יש לציין כי בחברות פארמה רבות מציעים לעובדים הכשרות פנימיות כדי לסייע להם להעשיר ולהעמיק את הידע שברשותם ולהכיר את הפיתוחים האחרונים של החברה.

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר תועמלנות תרופות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור