רוצה פרטים על הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

מה ללמוד - הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


מה ללמוד: הנדסת חשמל או הנדסת מחשבים
 
במוסדות לימוד רבים קיים מסלול משולב להנדסת חשמל ומחשבים, ובתוכו אפשרויות שונות להתמחות. לעומת זאת, ישנם מסלולים נפרדים לתואר ראשון בהנדסת חשמל או לתואר ראשון בהנדסת מחשבים. בין כה וכה, תמיד יש צורך לבחור בכיוון אחד מהשניים. אז מה ההבדל העיקרי בין ההתמחויות והמסלולים? איפה יש דגש רב יותר על מתמטיקה, ובאיזה על פיזיקה? היכן לומדים יותר על חומרה, ואיפה – על תוכנה? ובאופן כללי, מה עדיף מבחינת שוק העבודה או העניין האישי? היעזרו בטבלת ההשוואה הבאה:
 
  הנדסת מחשבים      הנדסת חשמל     
למי זה מתאים?      אנשים שמוקד העניין שלהם הוא המחשב, ועשויים להתעניין ברשתות, במבני נתונים ובשפות קוד ותכנות אנשים שאוהבים לדעת מה עומד מאחורי התוכנה ברמת ה"ברזלים", האנרגיה, הפיזיקה והמנגנונים הפיזיים
משך הלימודים ארבע שנים
תוכן וידע יותר ממוקד לתחום המחשבים, וצריך לבחור בין מסלול תוכנה ובין מסלול חומרה. אם בוחרים במסלול תוכנה מקבלים פחות ידע באלקטרוניקה ובחשמל, אך זוכים ללמוד על רשתות מחשבים ותקשורת. מצד  שני, אם מה שמעניין זה תוכנה, אז מומלץ פשוט ללכת ללמוד הנדסת תוכנה, או מדעי המחשב. התואר במדעי המחשב קצר יותר, ולכן הרבה מעדיפים אותו על פני הנדסת תוכנה. במסלולים אלה כמעט לא תעסקו בפיזיקה. מקצוע הנדסת המחשבים נותן לכם הצצה לעולם החומרה, ובשעה שהשוק עובר לטכנולוגיות כמו SSD וטלפונים חכמים, הצצה זו נעשית חשובה מאי פעם. זוכים לידע חיוני בפיזיקה ולהכשרה בתחומי האלקטרוניקה (מתח גבוה, תכנון מעגלים, מנועים חשמליים), האלקטרואופטיקה, עיבוד האותות (הרבה סטטיסטיקה ומתמטיקה), המחשבים והבקרה. מקבלים ידע בשפות תכנות לרכיבי חומרה – VHDL, MATLAB ועוד. ההיבט של החומרה רחב יותר מאשר בהנדסת מחשבים, ולומדים על התקנים אלקטרוניים מגוונים יותר. יש הסבורים כי הידע הזה מקנה יתרון משמעותי בעולם העבודה, כאשר את הידע בתכנות תוכלו לרכוש בעצמכם כדי להשלים את החסר. 
תנאי קבלה בגרות מלאה, לפחות 4 יחידות בבגרות במתמטיקה בציון 80 או 90 ומעלה, וציון פסיכומטרי של 580 לפחות (תלוי במוסד הלימוד). הציון בפרק הכמותי בפסיכומטרי צריך להיות גבוה, ולעמוד לעתים על 740 ויותר. תעודת בגרות מלאה, לפחות 4 יחידות בבגרות במתמטיקה בציון 80, וציון פסיכומטרי של בין 550 ל – 650 ומעלה. יש מקומות בהם דרוש ציון של בין 70 ל – 80 ויותר בבחינת בגרות בפיזיקה ברמת 5 יחידות.
דרישה בשוק העבודה יש הרבה עבודה לבוגרים בשני התחומים. כמות הדרישה זהה. בחברת אינטל, לדוגמא, התפרסמו השבוע משרות רבות, שבהן הייתה דרישה זהה לבוגרי הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל. 
שכר בשנים הראשונות  כ – 15,000 ₪ בחודש; בהמשך אפשר להגיע למשכורת חודשית של 30,000 ₪. בשנים הראשונות בין 12,000 ל - 16,000 ₪ בחודש; עם השנים ניתן להגיע למשכורת של 30,000 ₪ בחודש.
אפשרויות תעסוקה ניהול ותכנון רשתות תקשורת, תכנות והנדסת תוכנה, פיתוח ועיצוב מערכות מידע, תכנון ארכיטקטורה, פיתוח חומרה, ניהול התפעול וריפיקציה, הנדסת ייצור, תכנון חשמל, תחזוקה, תכנות רכיבי חומרה, פיתוח מערכות משובצות מחשב RT, תקשורת RF, תכן לוגי, VLSI, Board Designer
אפשרויות ללימודי המשך בשני המקרים, רבים פונים לתואר שני במנהל עסקים כדי להתקדם לעמדות בכירות בעבודה.
 
 
גולשים שואלים
 
אני בן 33 ועומד לסיים תואר בהנדסת חשמל, האם תהייה לי בעיה למצוא עבודה בגלל גילי המתקדם, כמו שהבנתי שקורה למסיימי הנדסת המחשבים, שם אחרי גיל 40 אין עבודה?
 
  • בשני התחומים בעיית הגילאים כמעט ואינה קיימת, בתחום הנדסת החשמל קשה יותר למצוא עבודה, אך קיימות חברות בינלאומיות שמציעות תפקידים מעניינים עם תנאים טובים.
 
שירות אישי חינם

צריך פרטים על הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל?

רוצה לדעת יותר על הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד הנדסת מחשבים או הנדסת חשמל
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם? 

שאלות הגולשים בנושא
חשמל ואלקטרוניקה עם התמחות במחשבים, או הנדסת מחשבים
בחירה בעתודה: הנדסת חשמל או הנדסת מחשבים?
ייעוץ ללימודי תואר שני לבוגר הנדסת חשמל בתחומים הומניים
קבלה לבוגר הנדסת חשמל למוסד אקדמי ללא בגרות מלאה
הנדסת מחשבים + MBA
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!
אלון גל ופרופ' יורם יובל בסדנה דיגיטלית לבחירת לימודים ומקצוע לחיים!