לימודי תעודה במכללת דיפלומה - האוניברסיטה הפתוחה

שירות אישי - צור קשר
לימודי תעודה במכללת דיפלומה - האוניברסיטה הפתוחה

בית הספר "דיפלומה" - לימודי תעודה במערך לימודי החוץ וההמשך של האוניברסיטה הפתוחה

דיפלומה הוא בית ספר ללימודי תעודה והכשרה מקצועית, שבו מתקיימים מגוון קורסים. קורסים אלה פותחו בגישה חדשנית, שיכולה לסייע לסטודנטים ברכישת מקצועות מבוקשים. מוסד הלימוד פועל בשייכות לאוניברסיטה הפתוחה - לימודי המשך וחוץ.

 

בדיפלומה פועלים כמה מרכזים מקצועיים, הכוללים התמחויות שונות. ביניהם נכללים מרכז ללימוד עיצוב פנים, מרכז ללימוד הפקת אירועים, מרכז ללימודי תיירות, מרכז להכשרות מקצועיות שבו נערכים קורסים בפיקוח של משרד הכלכלה.


בכל אחד מן המרכזים הללו ניתן לקחת חלק בקורסים מגוונים, אשר מתעדכנים לפי המגמות העכשוויות בשוק. במוסד הלימוד פועלים גם מסלולים מודולריים שבהם ניתן לערוך התאמה מקצועית ואישית. הקורסים הנערכים בדיפלומה עומדים בסטנדרטים של גורמים ממשלתיים כגון משרד הכלכלה ומשרד החינוך, ושל גורמים נוספים בהתאם לתחום הנלמד.


במהלך הקורסים, שמים דגש רב על לימוד פרקטי של החומר. הקורסים נבנים על ידי אנשי מקצוע ותיאוריה, אשר בוחנים לעומק את התכנים ואת היישומיות של הקורס בשוק העבודה. כדי לסייע לסטודנטים לפתח סל מיומנויות פרקטי וחיוני, הקורסים משלבים פרויקטים יישומיים שדרכם ניתן ליישם את החומר הנלמד הלכה למעשה. כמו כן, לסטודנטים גישה לעזרי לימוד כגון ספריית האוניברסיטה הפתוחה ומאגרי מידע. סגל המרצים של מוסד זה מורכב ממומחים שברשותם ניסיון אקדמי בתחום הנלמד וניסיון עבודה נרחב בשוק הציבורי והעסקי.

 

סניפים - היכן לומדים?

 

דיפלומה פועלת בערים: רעננה, ראשון לציון, פתח תקווה, חיפה, תל אביב, מודיעין, ירושלים, באר שבע.

 


לימודי מנהל ומזכירות

קורס מזכירות רפואית

מטרת הלימודים בקורס זה היא הכשרת מזכירות רפואיות לעבודה במוסדות רפואיים ומדעיים מגוונים, כולל הקניית מושגים בסיסיים מעולם המדעיים והרפואה. המשתתפים לומדים מונחים רפואיים בסיסיים ובמקביל מפתחים מיומנויות מינהל וארגון.

לימודי תיירות

קורס מדריכי טיולים לחו"ל

מטרות הלימודים בקורס מדריכי טיולים בחו"ל הן מתן כלים מעשיים לניהול ותפעול של גורמי תיירות שונים, לצד כלים מעשיים לניהול של קבוצות מטיילים. המשתתפים מפתחים מיומנויות הפעלה והדרכה של קבוצות תוך היכרות עם מושגים בתרבויות שונות, גיאוגרפיה, היסטוריה, אמנות ועוד.

קורס סוכני נסיעות ויועצי תיירות

מטרת הלימודים בקורס זה היא הכשרת סוכני נסיעות ויועצי תיירות בהתאם לרמה ולדרישות של התעשייה. הלימודים בקורס מאפשרים לבוגרים השתלבות במשרדי הנסיעות, חברות התעופה במגוון רב של תחומי עיסוק, כגון: תיירות יוצאת, תיירות נכנסת ותיירות פנים.

קורס מפעילי תיירות נכנסת

 

קורס זה מוכר על ידי משרד התיירות. במהלכו מכירים לעומק ספקים ונותני שירותים בתחום התיירות הנכנסת תוך היכרות עם תהליכי הטיפול במגוון שווקים המגיעים ארצה. תכנית זו משלבת גם סיורים לימודיים.


לימודי עיצוב ואדריכלות

קורס עיצוב פנים

מטרת הלימודים בקורס עיצוב פנים היא הקניית כלים יישומיים, מיומנויות ביצוע ותרגול מעשי של תהליכי העיצוב השונים. הקורס מכשיר את בוגריו לעבודה בתחום העיצוב ואדריכלות הפנים .

קורס עיצוב הבית הום סטיילינג

עיצוב הוא מרכיב חיוני במראה הדירה ובמה שהיא משדרת לאלו הגרים בה ולאלו המבקרים בה. מטרת הלימודים בקורס זה היא הקניית מושגים בסיסיים בשפת העיצוב לצד הבנה מיטבית של מרכיבי חלל בתים ודירות ועיצובם.

קורס ניהול, עיצוב והפקת אירועים

בשנים האחרונות מכל אירוע מצפים לעיצוב יצירתי ומיוחד שטרם נראה. מטרת הלימודים בקורס ניהול והפקת אירועים היא הקניית כלים לעיצוב אירועים שונים לתחומים מגוונים ולאוכלוסיות משתנות.

לימודי חשבונאות ופיננסים

קורס הנהלת חשבונות 1+2

מטרת הלימודים בקורס הנהלת חשבונות היא הכשרת אנשי מקצוע הבקיאים במיומנויות המקצועיות של הנהלת החשבונות, היכרות מעמיקה עם נושאים מרכזיים בתחום הנהלת החשבונות והכנה למבחני ההסמכה של משרד העבודה.

קורס הנהלת חשבונות סוג 3

מטרת הלימודים בקורס זה היא הענקת כלים לעבודה מקצועית בתחום הנהלת החשבונות. הלימודים מיועדים לבוגרי קורס הנהלת חשבונות 1+2 אשר מעוניינים להמשיך לפתח את הקריירה בתחום החשבונאות ולעלות בסולם הדרגות המקצועי.

קורס חשבי שכר בכירים

מטרת הלימודים בקורס היא הכשרת אנשי מקצוע בתחום חשבות השכר, במהלך הקורס מתכוננים למבחני ההסמכה של חשבי השכר ולומדים על כלים מקצועיים להפקה וניתוח של תלושי שכר בסביבה הארגונית. קראו עוד על לימודי חשבי שכר.

קורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי


במהלך קורס ייבוא ייצוא וסחר בינלאומי המשתתפים מכירים מינוחים מקצועיים ולומדים כיצד לטפל בתהליכים מקצועיים בתחום הסחר. הם מתוודעים לשיטות עבודה להתמודדות עם אתגרים מקצועיים וכן מתכוננים למבחני הסמכה שנערכים על ידי משרד העבודה והרווחה להכשרה בתחום.


קורס ניהול מלאי ורכש

 

משתתפים בקורס ניהול מלאי ורכש לומדים על שלל תהליכי ניהול מערכי מלאי ומתוודעים גם למערכות מידע ממוחשבות בעזרתם ניתן לשלוט בביצוע חישובים עבור אותם מערכים בארגון. הקורס מתאים במיוחד לעובדי לוגיסטיקה ורכש שברצונם להיחשף לחידושים בענף המלאי.

 

קורס ייעוץ פנסיוני ושיווק פנסיוני

 

בקורס זה מקבלים המשתתפים הכנה לבחינות משרד האוצר לתפקידי יועצים פנסיוניים ומשווקים פנסיוניים. הם מתכוננים למבחני יסודות הביטוח, מקצועית א' ומבחן גמר פנסיוני.

 

קורסים בתחום הביטחון

 

קורס חוקרים פרטיים

 

בקורס חוקרים פרטיים המשתתפים מקבלים את ההכשרה הנדרשת לתפקידי חקירה במגזר הפרטי, הממלכתי והציבורי. בין הנושאים הנלמדים במהלך הקורס נכללים תורת החקירות ומערכת החוקים. המשתתפים לוקחים חלק גם בעבודת שטח.

 

 

עוד מסלולי לימוד - דיפלומה - לימודי תעודה