רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בחינת בגרות בצרפתית? התחל כאן!

רוצה לדעת על בגרות בצרפתית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בצרפתית

 

הבגרות בצרפתית הינה מקצוע בחירה. החל משנת 2014, הונהגה במשרד החינוך מתכונת חדשה למקצוע זה, וכיום ניתן לגשת אליו ברמת 5 יחידות, וכן להרחיב ל - 5 יחידות נוספות במסגרת עבודה כתובה. המקצוע נלמד החל מכיתה י' ועד כיתה י"ב, וכמו כן ניתן לגשת אליו במתכונת אקסטרנית.

 

קורסי הכנה

 

קורסי הכנה לבגרות מיועדים להכנה מקצועית וממוקדת לבחינה. הם מכשירים את התלמידים לשליטה מלאה בשפה ולהבנת המערכות המורכבות הבונות אותה. כמו כן, בקורסים קיים דגש רב על תרגול מעשי, על קריאה, ועל כתיבה ברמות הנדרשות ליישום בבחינה.

 

הקורסים ברמת 5 יחידות לימוד מכינים את התלמידים להביע עצמם בכתב ולענות על שאלות הנוגעות ליצירות ספרותיות, בהתאם לתכנים המוכתבים על ידי משרד החינוך מדי שנה. הקורס כולל פתרון בגרויות משנים קודמות, תרגול מעשי, ספרי עזר, והרצאות. כמו כן, מושם דגש על מיומנויות שיחה בעל פה בשפה הצרפתית, כדי להכין את התלמידים לעבור בהצלחה את חלק השיחה בבחינה.

 

למי מיועד הקורס?

 

הקורס יכול להתאים לקהלי יעד שונים, כגון:

 • תלמידים בבתי ספר תיכוניים, הלומדים במגמת צרפתית, ומעוניינים בהכנה נוספת ומרוכזת לקראת הבחינה.
 • תלמידים בודדים, שאין בבית הספר שבו הם לומדים מגמה בתחום, ומעוניינים לגשת לבחינה באופן עצמאי.
 • נבחנים אקסטרניים, שלא ניגשו למבחן זה במהלך הלימודים בתיכון, ומעוניינים לגשת לבגרות זו בתקופה מאוחרת יותר בחייהם.
 • תלמידי משנה, אשר ניגשו בעבר לבגרות במקצוע זה, וכעת נמצאים לאחר סיום הלימודים התיכוניים, ומעוניינים לשפר את הציון הקיים, למטרות שונות.

 

מה משך הקורס?

 

הקורס מתחיל כארבעה חודשים טרם מועד הבחינה, תדירות הלימודים השבועית משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, וכן בהתאם לרמת הלומדים.

 

 

מבנה הבחינה

 

בהתאם למתכונת החדשה, כוללת הבחינה את שני השאלונים הבאים:


הערכה בית ספרית - שאלון 017283

 

השאלון מהווה 30% מן הציון הסופי, לרוב ניגשים אליו בסיום כיתה י"א. ההערכה הבית ספרית מתקיימת במסגרת בחינה בעל פה, המתמקדת בתלקיט שאותו עורכים התלמידים במהלך השנה, בהנחיית המורה במגמה או בקורס. את התלקיט ניתן לערוך בכתב, או במסגרת בלוג או תיק עבודות דיגיטלי. במסגרת התלקיט ניתן לנתח יצירות ספרותיות מתוך רשימה המוצעת על ידי הפיקוח, או לנתח סרטי קולנוע (או לשלב בין השניים).

 

שאלון היבחנות חיצונית - שאלון 017381

 

מהווה 70% מן הציון, לרוב ניגשים אליו בסיום כיתה י"ב. מדובר במבחן בכתב, הכולל מספר חלקים, לרבות:

 • שאלות הבנה על טקסט.
 • מטלת כתיבה.
 • תרגילי דקדוק ושפה, במסגרת שאלות רבות ברירה (בנושאים כגון זמנים וכינויי גוף).
 • הבנת הנשמע (שאלות רבות ברירה לאחר שמיעת קטע).

 

עבודת גמר - 5 יחידות נוספות


תלמידים המעוניינים בחמש יחידות נוספות לבגרות, יכולים להגיש עבודת גמר. את העבודה כותבים בליווי של מנהל באישור של הפיקוח בלבד. לאחר הגשת העבודה, יש להגן עליה בעל פה מול ועדה, לצורך קבלת ציון. ניתן לכתוב את העבודה בנושאים שונים, כגון ספרות, אמנות, קולנוע, סוגיות היסטוריות, ואף כתיבה יצירתית עצמאית של הלומדים. על העבודה לכלול מיומנויות כגון כתיבה, דיבור בעל פה, ותרבות. את הפרויקט מתחילים בכיתה י', ומגישים בכיתה י"א.
 

 

היכן לומדים?

 

 • הקולג' הצרפתי (פתח תקווה): מוסד להוראת השפה הצרפתית, המציע קורסים במתכונות שונות, בהן קורס הכנה לבגרות במתכונת בוקר או ערב. מסלולים נוספים המתקיימים בבית הספר כוללים קורסים ללימוד השפה המדוברת ברמת מתחילים עד מתקדמים, קורסים בדגש עסקי, וכן קורסים במתכונת הוראה פרטנית.

 

 • מורים פרטיים (פריסה ארצית): ישנם מגוון מורים פרטיים המציעים קורסים ללימוד השפה, גם לתלמידי תיכון המעוניינים בהכנה לבגרויות. ניתן להתאים את תוכן השיעורים ואת מתכונתם לצורכים האישיים של כל לומד, בהתאם לחומדים הנדרשים בבחינה, ולנקודות החוזק והחולשה האישיות.
   

המשך הלימודים


ידע בשפה זו מהווה יתרון ללומדים, ופותח מגוון דלתות מקצועיות, אקדמיות, ואישיות. ניתן להמשיך להרחיב ידע זה במסגרת תואר ראשון בצרפתית, הנלמד במוסדות אקדמיים שונים בישראל. כמו כן, ישנם הבוחרים להמשיך ללימודים אקדמיים בצרפת, בתחומים שונים. נוסף על כך, מכיוון שהשפה מהווה משאב חשוב בתחומי המחקר והעסקים, ניתן להיעזר בידע הנלמד לצורך המשך ללימודים אקדמיים, ולאחריהם להשתלב בתעסוקה במסגרת פיתוח קשרי מסחר, להשתלב בקריירה בענפי התיירות או הדיפלומטיה, או להשתלב בחברות בענפים שונים המנהלים קשרים עסקיים או מחקריים עם צרפת.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות בצרפתית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
השלמת בגרויות לגיל 30 +
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרויות לבני העדה האתיופית
השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד?
בגרות בצרפתית - השלמה ל-5 יח"ל