רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

בחינת בגרות בצרפתית? התחל כאן!

רוצה לדעת על בגרות בצרפתית? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בצרפתית

 

לאהוב אותה...

 

מישהו פעם אמר שאפשר להמשיל את השפה הצרפתית לכוסברה – בדרך כלל, או שאוהבים אותה, או שמתעבים אותה – אין אמצע... מי שאוהב את הצרפתית, נשבה לרוב בקסמיה ובניחוח הרומנטי שהיא משדרת, ובעיקר – בכל ההקשרים התרבותיים רבי-השנים הכרוכים בה. הצרפתית היא שפת האהבה, שפת התרבות, שפת היין, שפת השנסונים, שפת הקולנוע ועוד. מי שאוהב את השפה מגלה זאת בגיל צעיר יחסית, או ברגע שנחשף אליה, ומרגיש בר-מזל על שקיימת אפשרות להיבחן בה לבגרות.

 

במסגרת לבגרות, הצרפתית מוצעת כמקצוע בחירה, והיא אפשרית ללימוד במגוון רמות: יחידת לימוד אחת, 3 יחידות לימוד, 4 יח"ל ו-5 יח"ל. ומי שבוחר בה, יבחר בה בחירה אמיתית ונחושה – שכן מדובר בשפה מורכבת ביותר ולא פשוטה ללימוד ולשליטה. רק כדי לסבר את האוזן – הדקדוק שלה מורכב מ-7 זמנים פשוטים ומ-7 זמנים מורכבים.

 

קורסי הכנה

 

לאור האמור, קל להבין מדוע אהבה בלבד אינה מספיקה במקרה של לימודי שפות בכלל ובפרט לא במקרה של לימודי צרפתית. קורסי הכנה לבגרות הם בדיוק הפתרון במקרה הזה. קורסים אלה מכינים אתכם לבחינה בכל אחד מהיקפי הלימוד ומכשירים אתכם לשליטה מלאה ולהבנה של המערכות המורכבות הבונות את השפה הצרפתית. בנוסף, בקורסים קיים דגש רב על תרגול מעשי, על קריאה ועל כתיבה ברמות הנדרשות ליישום בבחינה.

 

הקורסים לרמת 5 יחידות לימוד מכינים את התלמידים להביע את עצמם בכתב ולענות על שאלות הקשורות ביצירות ספרותיות מהספרות הצרפתית. קורס הכנה לבגרות בצרפתית כולל פתרון בגרויות משנים קודמות, תרגול מעשי, ספרי עזר והרצאות.. בנוסף, הקורס שם דגש על מיומנויות שיחה ודיבור כדי להכין את התלמידים לעבור בהצלחה את הבחינה שבעל-פה.

 

קורס הכנה לבגרות בצרפתית מתחיל כארבעה חודשים טרם מועד הבחינה בדרך כלל ותדירות הלימודים השבועית משתנה ממוסד לימודים אחד לאחר, וכן בהתאם להיקף יחידות הלימוד המבוקש.

 

מבנה הבחינה

 

בחינת הבגרות בצרפתית מונהגת ב"שיטת הצבירה" – בדומה לנהוג במקצועות אחרים בדומה לנהוג במקצועות אחרים כיום: הנבחנים בכל הרמות עונים על השאלון הראשון, ואחר כך מצטרפים שאלונים נוספים ליחידות הנוספות, והניקוד מתחלק בהתאם. לדוגמה – מי שלומד ליחידה אחת בלבד, ציונו בבחינה יהיה הציון המלא שקיבל. מי שלומד ל-3 יחידות, יעשה את הבחינה של יחידת הלימוד האחת ובחינה נוספת בהיקף של 2 יח"ל והציונים יתחלקו בהתאם ביניהן, וכן הלאה ל-4 ול-5 יחידות.

 

 

תכני הבחינה משתנים בין יחידות הלימוד השונות:

 

  • בחינת הבגרות בהיקף של יחידת לימוד אחת כוללת טקסט לא מוכר (Unseen) ושאלות הבנה – 30 נקודות, שאלות הבנה שונות – 20 נקודות, דקדוק ולשון – 34 נקודות, תרבות צרפת – 16 נקודות. משך הבחינה הוא שעה וחצי.

 

  • הבחינה בהיקף של 3 יחידות לימוד כוללת את הבחינה ליחידת לימוד אחת, ובנוסף – בחינה בהיקף של שתי יחידות הכוללת: שני טקסטים לא מוכרים ושאלות עליהם, לשון ודקדוק ותרגילי שכתוב. משך הבחינה הנוספת ל-2 היחידות הנוספות הוא שעתיים.

 

  • הבחינה בהיקף 4 יחידות כוללת את שתי הבחינות הקודמות, ובנוסף – בחינה בהיקף של יחידת לימוד נוספת: טקסט לא מוכר, שאלה מורחבת ותרגילי דקדוק ולשון. משך בחינה נוספת זו הוא שעה וארבעים וחמש דקות.

 

  • הבחינה בהיקף 5 יחידות כוללת את שלוש הבחינות הקודמות, ובנוסף בחינה בהיקף של יחידה אחת נוספת: טקסט לא מוכר וכן בחינה בעל-פה – שאלות בספרות (שירה, תיאטרון, נובלות). משך בחינה זו אף הוא שעה וארבעים וחמש דקות.
    בכל הבחינות מותר במהלך הבחינה השימוש במילון צרפתי-עברי או עברי-צרפתי.
    שימו לב כי בבחינה בהיקף של יחידת לימוד אחת וכן בבחינות ל-4 ול-5 יחידות לימוד – יש חלק של בחינה בעל פה על ידי בוחן חיצוני.

 

לסיכום

 

השפה הצרפתית היא שפה בעלת קסם רב לאוהביה, והצורך להשקיע כדי ללמוד אותה היטב אף מדגיש זאת – ככל שמשקיעים בדבר מסוים, אוהבים אותו יותר בסופו של תהליך... בנוסף, שפות זרות מאז ומתמיד היו נכס לשולט בהן, ומיותר לציין כי מי שכבר בשלב לימודי הבגרות שלו מתמקד בשפה זרה אחת נוספת לפחות – מרחיב ללא ספק את אפשרויות ההתפתחות והפעולה העתידיות שלו וכן את התפקידים ואת המקצועות האפשריים לו בהמשך דרכו.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות בצרפתית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
השלמת בגרויות לגיל 30 +
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרויות לבני העדה האתיופית
בגרות בצרפתית - השלמה ל-5 יח"ל
השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד?