רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

הכנה לבגרות בסוציולוגיה

רוצה לדעת על בגרות סוציולוגיה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הכנה לבגרות בסוציולוגיה

 

סוציולוגיה  הבסיס החברתי

 

סוציולוגיה היא תחום היסוד במדעי החברה ומשמעות המילה היא "תורת החברה" – סוציו = חברה, לוגיה = תורה. מדעי החברה כוללים בתוכם תחומים נוספים כאנתרופולוגיה, פסיכולוגיה, קרימינולוגיה ועוד. הבגרות בסוציולוגיה איננה שייכת למקצועות החובה אך היא מומלצת ומעניינת לכל מי שעליו לבחור במקצוע כללי או במקצוע מוגבר לבחינת הבגרות והוא בעל נטיות שאינן למקצועות הריאליים דווקא.

 

הסוציולוגיה מעניינת מאוד ללימוד וקלה יחסית להבנה, משום שהיא נוגעת בתחומי החיים השייכים לכולנו ועוסקת בנושאים כמשפחה, חברה, סביבה, קבוצה, תרבות, מגדר, דת ועוד וביחסי הגומלין ביניהם. כאמור, מבחן בגרות זה שייך למקצועות הכלליים – דרושות שתי יחידות לימוד במקצוע כזה – וניתן גם להרחיב את יחידות הלימוד בתחום ולהיבחן בהיקף של חמש יחידות לימוד, להשלמה נדרשת למקצוע מוגבר. ללא ספק, זהו אחד הנושאים המעניינים והנוחים יותר לבגרות.

 

במקרה האחרון, לבחינה במקצוע מוגבר, הבחינה תהיה בתחום מדעי החברה כולו וחמש יחידות הלימוד יתחלקו בין דיסציפלינות שונות. במקרה של סוציולוגיה מוגבר הבגרות תתחלק כך: שתי יחידות בסוציולוגיה, שתי יחידות במדעי המדינה או בכלכלה ויחידת לימוד אחת במתודולוגיה (שיטות מחקר במדעי החברה).

 

מטרת הלימודים בקורס ההכנה

 

קורס הכנה לבחינת הבגרות בסוציולוגיה מקנה לתלמידיו את כל הידע הענייני בענף הסוציולוגיה, הכלול בתכנית הלימודים של משרד החינוך ודרוש להצלחה בבחינה. תלמידים הבוחרים במסלול המוגבר במדעי החברה ילמדו כמובן את החומר הדרוש בהתאם. קורסי הכנה לבגרות מעניקים לתלמידים מיומנויות למידה וניסוח וכן מיומנות בפתרון שאלות. התלמידים בקורסים אלה מגיעים לבחינת הבגרות כשהם מוכנים כראוי ושולטים היטב בחומר הנלמד. דבר ידוע הוא כי כאשר נבחנים ניגשים לבחינת הבגרות כשהם חשים ביטחון ונינוחות, מידת הלחץ והחרדה שלהם יורדת וסיכויי הצלחתם גדלים.

 

בנוסף, מכונים המכינים לבחינות הבגרות מלמדים בשיטות חדשניות ומותאמות לכל סוגי התלמידים והרמות, והם מתמחים בתרגול המתאים לבחינות עצמן. המורים בהם מתעדכנים תדיר בשיטות לימוד ובטכניקות המסייעות לתלמידים, והדבר ניכר באחוזי ההצלחה שלהם. בנוסף, הלימודים נערכים בכיתות שאינן מונות תלמידים רבים וכך כל תלמיד זוכה ליחס אישי ולמענה לקשיים שבהם הוא נתקל.

 

 

מוסדות לימוד לדוגמה

 

מרבית מכוני ההכנה לבגרות וכן המכינות האוניברסיטאיות ובמכללות, מציעים מסלולי לימודים מגוונים בתחום מדעי החברה, ובכללם סוציולוגיה כאמור – לשלוש יחידות בלבד, או במסלול המוגבר.

 

 • המכללה האקדמית גליל מערבי – המכללה נמצאת בעכו והיא באחריות אקדמית של אוניברסיטת בר-אילן החל משנת 1994. במכללה מגוון מסלולי הכנה וביניהם גם הכנה לבגרות במדעי המדינה.

 

 • המכללה האקדמית נתניה – במכללה המונה כ-4000 תלמידים מתקיימים קורסי הכנה לבגרות במגוון תחומים, ביניהם גם במדעי המדינה.

 

 • המרכז הקדם אקדמי ספיר – המכללה היא מרכז קדם-אקדמי ובו תוכלו ללמוד לקראת מבחני הבגרות בכל התחומים כמעט.

 

 • המכינה לבגרות, אוניברסיטת בן גוריון באילת – במרכז ללימודים קדם-אקדמיים זה תוכלו ללמוד באחד משלושה סוגי מכינות כך שכל אחד ואחת יכול לבחור במכינה המתאימה לו, מכינה שתאפשר כרטיס כניסה ללימודים האקדמיים באוניברסיטה.

 

מבנה הבחינה  סוציולוגיה מוגבר

 

 • החלק הראשון – מדעי המדינה: הציון בחלק זה הוא 40 אחוזים מהציון הכולל בבחינה. בפרק הראשון יש לענות על שתי שאלות מתוך ארבע והציון הכולל בפרק זה הוא 50 נקודות. בפרק השני יש 10 שאלות ויש להשיב על 5 מתוכן; שוויה של כל שאלה הוא 10 נקודות – ובסך הכול 50 לפרק. משך הבחינה הוא שעתיים.

 

 • החלק השני – סוציולוגיה: משקלו של חלק זה אף הוא 40 אחוזים מהציון הסופי. במבחן זה שלושה פרקים: בפרק הראשון יש להשיב על שאלה אחת מתוך שתיים ואפשר לצבור בו 10 נקודות, בפרק השני 4 שאלות ויש לענות על 2 מתוכן – כל שאלה משקלה 18 נקודות, בפרק השלישי יש להשיב על 3 שאלות מתוך 4 והניקוד המרבי בו הוא 54 נקודות. משך הבחינה הוא שעתיים.

 

 • החלק השלישי – מתודולוגיה: מבחן זה משקלו 20 אחוזים בלבד מהציון הסופי. בפרק הראשון יש להשיב על 2 מתוך 4 שאלות כאשר כל שאלה היא 20 נקודות ובסך הכול 40 נקודות. בפרק השני יש לענות על 3 מתוך 4 שאלות ומשקלו הוא 60 נקודות. משך בחינה זו הוא שעה.

 

* למי שבוחר להיבחן בשתי יחידות בכלכלה במקום במדעי המדינה, נושאי הלימוד כוללים: היצע וביקוש, משקי בית ופירמות, הממשלה, כסף ובנקאות ועוד.

 

 

מידע נוסף

 

 • הבחינה במדעי החברה נערכת במועד קיץ בלבד – בחודשים מאי עד יולי, בהתאם לנקבע באותה שנה. קורסי ההכנה מתחילים מספר חודשים מראש, בהתאם, ובדרך כלל סביב חודש פברואר.

 

 • קורס ההכנה לבחינת הבגרות במדעי החברה נמשך כארבעה חודשים במתכונת דו-שבועית. הלימוד בקורס כולל הרצאות פרונטליות, שיעורי עזר ותרגולי בית. כמו כן לקראת סיום הקורס מתקיים מרתון הכנה לבחינה, שבו הנבחנים מתמודדים עם פתרון שאלות אמיתיות מבחינות בגרות קודמות.

 

 • יתרון נוסף של קורסי ההכנה לבחינת הבגרות במדעי החברה הוא העובדה שהם מספקים לתלמידים סיכומים המרכזים את כל החומר הנלמד במהלך הקורס. תחום זה כולל חומר תיאורטי רב ומקיף נושאי לימוד רבים, כך שסיכומים אלה מסייעים לתלמיד רבות – הם מתמצתים את החומר הרלוונטי ביותר לבחינת הבגרות מתוך הנלמד.

 

 • עלות קורס הכנה כזה נעה בממוצע סביב 3000 ₪. תוכלו כמובן ללמוד לבחינה גם באמצעות מורה פרטי – שיעור אצלו יעלה לכל הפחות 80 ₪. בהתאם לרמת התרגול והלימוד הנדרשות לכם באופן אישי, תוכלו לקבל את ההחלטה המתאימה ביותר בעבורכם.

 

לסיכום

 

קורס ההכנה לבחינת הבגרות במדעי החברה מקנה לתלמידים ידע בעקרונות החשיבה המדעית, ההתנהגות האנושית, החברתית והפוליטית ומכין אותם היטב להצלחה בבחינת בגרות זו. הסוציולוגיה היא תחום שתמיד רלוונטי לחיינו ולמתרחש בהם – דוגמה טרייה היא המחאה החברתית של קיץ 2011.

 

יתר על כן, תלמידים המעוניינים ללמוד לתואר ראשון בתחום מדעי החברה אף זוכים לקבל במסגרת הקורס כלים ומונחי יסוד בנושאי סוציולוגיה, מדעי ההתנהגות, כלכלה, פסיכולוגיה – כלים שיהיו להם לתשתית לימודית ויסייעו להם להשתלב בהמשך בלימודים האקדמיים בתחום זה בקלות רבה יותר.

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות סוציולוגיה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בגרות סוציולוגיה
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מה כדאי - מכינה או השלמת בגרויות?
השלמת בגרויות באופן עצמאי..
השלמת בגרויות לגיל 30 +
מכללת ספיר - השלמת בגרויות
השלמת בגרויות לבני העדה האתיופית
השלמת בגרויות או 12 שנות לימוד?
מכינה או השלמת בגרויות?