רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס הכנה לבגרות באנגלית, כל הפרטים כאן!

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על בגרות אנגלית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


בגרות באנגלית – בגרות בין לאומית

 

אנגלית היא ללא ספק אחת מהשפות הדומיננטיות בעולם. היא נחשבת לשפה הרשמית במדינות רבות, ונפוצה במקומות רבים נוספים, עד כדי כך שהיא זוכה למעמד של שפה בין-לאומית. כולנו רגילים לשמוע את השפה האנגלית מתנגנת בטלוויזיה וברדיו, ורובנו יודעים לקרוא ולכתוב באנגלית ואף דוברים אותה במידה מסוימת של הצלחה. עם זאת, התלמיד הממוצע נוטה לתפוס את בחינת הבגרות באנגלית כמאיימת. העובדה שכללי הדקדוק באנגלית שונים מאלה המוכרים לנו, הופכת את הבגרות באנגלית לאתגר לא פשוט. על מנת להיות זכאים לתעודת בגרות יש לצלוח את בחינת הבגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות לימוד לפחות, אך לצורך הקבלה ללימודים גבוהים בדרך כלל יש צורך ברמה של 4 יחידות לימוד ומעלה.

 

המפתח להצלחה ברכישת השפה האנגלית, כבכל תהליך לימודי שפות, נמצא בשימוש היומיומי בה. עם זאת, כדי להצליח בבחינת הבגרות נדרשת גם מיומנויות בהבנת הנקרא והבנת הנשמע וכן הפגנה של יכולות כתיבה. מלבד לימודים לקראת תעודת הבגרות, ציון גבוה בחלק האנגלית של המבחן הפסיכומטרי יצמצם את מספר הקורסים שבהם תחויבו בהמשך במסגרת הלימודים האקדמיים. 

 

קורסי הכנה לשפה האנגלית

 

מכוני לימוד רבים ברחבי הארץ מציעים כיום קורסי הכנה באנגלית ברמות שונות, בהם רוכשים התלמידים את המיומנויות והטכניקות הנחוצות בכדי לעמוד בהצלחה בבחינה. במהלך קורסי ההכנה מגדילים המשתתפים את אוצר מילים שלהם ומתרגלים קריאה וכתיבת של חיבורים כדי לשפר את הבנת הנקרא שלהם ואת יכולת כתיבם בשפה. בנוסף, הם מתרגלים אנגלית מושמעת לשיפור יכולות הבנת הנשמע. לקראת סיומו של הקורס עורכים מכוני ההכנה "מרתונים", שבהם מתקיימים תרגולים מרוכזים וסימולציות במתכונת דומה לזו של המבחן. 

 

בחינת הבגרות באנגלית מתקיימת בשלוש רמות: 3 יחידות, 4 יחידות ו-5 יחידות לימוד. המבחנים בכל הרמות מכסים נושאים דומים, אך ברמות קושי שונות. מכוני ההכנה בדרך כלל אינם מציעים קורסים למבחן ברמה של 3 יחידות, מכיוון שרמה זו באנגלית אינה מאפשרת קבלה ללימודים גבוהים. לעומת זאת, ציון סביר בבגרות של 4 יחידות לימוד עשוי להספיק -רוב מוסדות הלימוד אינם דורשים רמה של 5 יחידות לימוד כתנאי קבלה. מועמדים המתלבטים באיזו רמה להבחן, יכולים להיעזר בבדיקת התאמה המתבצעת במכוני הלימוד עצמם.

 

 

קורסי הכנה לקראת הבגרות באנגלית כוללים לרוב כ-6 שעות לימוד שבועיות ומתפרשים על פני מספר חודשים, בהתאם לרמת המבחן. מעבר לחומר הנלמד בשיעורי הקורס, נדרשים המשתתפים לתרגול עצמי רב בבית, הכולל שינון אוצר המילים, כתיבת חיבורים והגשתם, תרגול דקדוק וכמובן - קריאה מרובה.

 

 

במרבית המכונים בנוי הקורס כך שהוא אינו דורש ידע קודם, אולם משתתפים שרמת האנגלית ההתחלתית שלהם אינה מתאימה להשתלבות בקורס ברמה של 4 יחידות לימוד, יכולים לקחת חלק בלימודי מכינה. מטרתם של לימודים אלה הינה להקנות ידע בסיסי בשפה, תוך לימוד של מילים חדשות ומעבר על כללי דקדוק בסיסיים. לימודי אנגלית במכינה נמשכים כ-13 מפגשים, כאשר במהלכם צוברים התלמידים ביטחון וידע, המאפשרים להם להתחיל בקלות יחסית את קורס ההכנה לבגרות עצמו.

 

מבנה המבחן

 

בדומה לבחינת הבגרות במתמטיקה, גם באנגלית מורכבת הבחינה משלושה שאלונים: שאלון C משותף לנבחנים ב-3 יח"ל ולנבחנים ב-4 יח"ל, ואילו שאלון E משותף לנבחנים ב-4 יח"ל ולנבחני 5 יח"ל. משך הבחינה בכל אחד מהשאלונים הוא שעה ורבע, מלבד שאלון G שבו הזמן המוקצב הוא שעה וחצי.

 

השאלונים השונים שמהם מורכבת הבחינה:
 

 • חלק A – הבנת הנשמע; אורכו של הקטע הנשמע באודיו הוא שלוש דקות ובנוסף, יש שני קטעים של הבנת הנקרא.
 • חלק B – קטע אחד בן 220-260 מילים של הבנת הנקרא ומטלת כתיבה של עד 40 מילים.
 • חלק C – קטע של הבנת הנקרא, בן 280-320 מילים. חלק זה משותף לתלמידי 3 ו-4 יח"ל.
 • חלק D – קטע אחד של הבנת הנקרא 280-320 מילים ומשימת כתיבה של עד 120 מילים.
 • חלק E – משותף ל-4 ו-5 י"ל. קטע של הבנת הנשמע בן 4 דקות וקטע של הבנת הנקרא בן 300-340 מילים.
 • חלק F – קטע נקרא בן 400-450 מילים ומטלת כתיבה באורך 120-140 מילים.
 • חלק G – קטע נקרא בן 450-500 מלים ומשימת כתיבה עד 140 מילים. הזמן המוקצב לחלק זה הוא שעה וחצי.

 

בבחינת הבגרות באנגלית מותר להשתמש במילון דו–לשוני:

 

 1.  "אוקספורד" אנגלי-אנגלי-עברי.
 2. "הראפס" אנגלי-אנגלי-ערבי.


הבחינה מתקיימת בשני מועדים במהלך השנה – מועד קיץ בחודשים מאי-יולי ומועד חורף בחודשים ינואר-פברואר.

 

מוסדות המציעים קורסי הכנה לבגרות באנגלית

 

 • ברלינגטון אינגליש - Burlington English (פריסה ארצית) - בין המסלולים המגוונים של רשת בתי הספר ברלינגטון אינגליש ניתן למצוא גם הכנה לבגרות באנגלית ברמות שונות.

 

 • קידום (פרישה ארצית) - זוהי רשת הכנה אשר מציעה מגוון של מסלולים לשיפור ולהשלמת בגרויות, בהם גם קורס הכנה לבגרות באנגלית. התכנית משלבת עזרי למידה ותרגולים מעשיים רבים.

 

 • רשת אנקורי (בכל הארץ) – בתי הספר של אנקורי נמצאים בכל רחבי הארץ – תל אביב, ירושלים, חיפה, רעננה, פ"ת, חולון, ראשון לציון ואשדוד. זו למעשה הרשת הגדולה ביותר בארץ ללימודי בגרות חיצוניים.

 

 • יואל גבע (ברחבי הארץ) – גם לרשת הוותיקה של יואל גבע כמה סניפים בהם ניתן ללמוד לבגרות באנגלית, בערים תל אביב, ראשון לציון והרצליה.

 

 • היי קיו (פרישה ארצית) – מקיימים קורסי הכנה לבחינות בגרות, לימודי השלמת בגרויות ושיפור בגרויות בכל רחבי הארץ.

 

 • בית ספר לחמן (ברחבי הארץ) – בלחמן הכנה לבגרות באנגלית וניתן ללמוד ב- 10 סניפים, מבאר שבע שבדרום ועד הקריות שבצפון.

 

 • מכללות שונות ברחבי הארץ.

 

פתח לעולם הגדול

 

לסיכום, בחינת הבגרות באנגלית מכסה בסיס רחב לשפה האנגלית כשפה מדוברת וכשפה כתובה, הן לצורך לימודים אקדמאיים והן לשימושים יום-יומיים. מי שאין באפשרותו לחיות לצד דוברי השפה ולתרגל הבנת הנקרא והנשמע שלה על בסיס יומיומי – מוטב לו שיירשם לקורס ויתרגל בצורה מסודרת.

 

 

שירות אישי חינם

רוצה להשלים בגרות? לשפר ציון?

רוצה לדעת יותר על בגרות אנגלית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד בגרות אנגלית
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?