רוצה פרטים על לימודי חשבונאות לסטודנטים מצטיינים?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודי חשבונאות למצטיינים

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על לימודי חשבונאות לסטודנטים מצטיינים? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תכניות מצטיינים בלימודי ראיית חשבון

 

מועמדים בעלי הישגים גבוהים במיוחד וכישורים יוצאי דופן, שמתעניינים בקריירה בראיית חשבון ורוצים לפתח את סל הכלים המיטבי לפיתוחה, יכולים לבחור בתכניות ייעודיות למצטיינים המתקיימות בחלק ממוסדות הלימוד. מסלולי המצוינות לתואר ראשון ממוקדים בפיתוח היכולות של אותם סטודנטים ובהקניית הידע הנחוץ להשתלבות באפיקים משמעותיים בשוק העבודה עם תום הלימודים. במשרדים הגדולים מגלים עניין רב בקליטת בוגרים איכותיים ובעלי הישגים ראויים לציון וכך מסלולים אלה פותחים לא אחת דלת לעבר קריירה משמעותית ומספקת כבר בתחילת הדרך.


ההבדלים בין התכניות הייעודיות למסלולי הלימוד ה"רגילים" לתואר הראשון באים לידי ביטוי הן במתכונת ואופן הלמידה והן בתכנים הנלמדים, שלרוב כוללים תוספות והעשרות המותאמים לכישורים הגבוהים של הסטודנטים.


בחלק מן המקרים, מדובר בתכניות חד חוגיות ייחודיות שבהן נכללים תכנים ייעודיים לסטודנטים בעלי ההישגים הגבוהים. במקרים אחרים, סטודנטים אלה יכולים לקחת חלק בתכניות דו חוגיות או מואצות שבהן מביאים בחשבון את ההישגים האקדמיים שלהם ומאפשרים להם להאיץ את משך הלימודים או לקחת על עצמם מספר מסלולים במקביל וכך לפתח ראייה רב תחומית על העולם העסקי והפיננסי. בין היתר, לעיתים מתקיימות תכניות דו חוגיות או מסלולים מואצים לתואר שני.


תכנית הלימודים

 

סטודנטים בתכניות הללו לומדים בהרחבה על ענפי החשבונאות השונים וכן על ענפים משיקים כגון כלכלה וניהול. כמו כן לומדים לעומק על תקינה ותחיקה הרלבנטיים לאנשי המקצוע במסגרת עבודתם. הם עוסקים בדילמות ובאתגרים של אנשי המקצוע בעבודתם מול מערכות עסקיות ציבוריות ופרטיות ובדרכים בהן הם יכולים לתרום לפעילות הכלכלית התקינה ולייעול התפקוד השוטף. מושם דגש גם על היכרות עם מגמות עכשוויות במשק והבנה של צורכי השוק הישראלי והגלובלי כאחד.


בתכניות המצוינות לרוב מאפשרים לסטודנטים לקחת קורסים נוספים להעשרה, שבהם עוסקים בנושאים מרכזיים ביזמות, במיסוי או בטכנולוגיות חשבונאיות עכשוויות. כמו כן, בתכניות אלה שמים דגש על פיתוח מיומנויות מחקר וניתוח ביקורתי שיכולות לסייע לאנשי המקצוע. בחלק מן המקרים מאפשרים לסטודנטים לשמש עוזרי מחקר או לקחת חלק במחקרים של אנשי הסגל במחלקות.


מתכונת הלימוד


אורך הלימודים הוא שלוש שנים. הלימודים מתקיימים לרוב במתכונת בוקר, שבה לומדים מספר ימים מלאים במהלך השבוע. רוב הסטודנטים ממשיכים לשנה רביעית של לימודים, שנת השלמה, לצורך קבלת פטור ממספר בחינות גמר והכנה מסודרת לבחינות ההסמכה הממשלתיות.


בתכניות הייעודיות שמים דגש על הפן הפרקטי של הלימודים ועל חשיפת הסטודנטים להיבטים אקטואליים וחשובים בעולם החשבונאי. כחלק מהתואר, הם לוקחים חלק בקשת רחבה של קורסים עיוניים ומעשיים וגם משתתפים במפגשים עם אנשי מקצוע, בסיורים לימודיים בחברות ובפרויקטים יישומיים שבהם מדמים תהליכים משוק העבודה. הם יכולים לקחת חלק בדיונים ושיחות עם מומחים שמתמקדות בתהליכי שינוי בתחום ובמגמות דומיננטיות בו.


בחלק מן המוסדות, הסטודנטים יכולים לקחת חלק בתכני העשרה מעבר לתכנית הלימודים הרגילה. מדובר בדרך כלל בסדנאות והרצאות בתחומי המנהיגות והיזמות, כדי לצייד את הסטודנטים במיומנויות עסקיות ואישיות החשובות להמשך דרכם בפורצי דרך במשק. במסגרות אלה הם דנים בהיבטים עסקיים, טכנולוגיים ופיננסיים הדומיננטיים בענף, סוקרים שינויים ומגמות עתידיות ומפתחים כישורי מנהיגות.

 

מלגות


במרבית התכניות הסטודנטים יכולים לקבל מלגות לחשבונאות. חלק מן התכניות מתקיימות במלגה מלאה או חלקית למימון הלימודים. במסלולים אחרים, יכולים הסטודנטים להסתייע במלגות פנימיות וחיצוניות על סמך ההישגים האקדמיים שלהם. במקרים מסוימים באפשרותם להיעזר במלגות הצטיינות שמעניקות פירמות גדולות ומוכרות, מתוך שאיפה לתמוך בסטודנטים במהלך הלימודים.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


תכניות אלה מיועדות לבעלי נתוני קבלה גבוהים במיוחד. בדרך כלל הן פתוחות למספר מצומצם של מועמדים שמפגינים כישורים לימודיים יוצאי דופן. לרוב המוסדות שמים דגש על ההישגים בבגרות ובפסיכומטרי כאשר נדרש ממוצע גבוה בשניהם. לעיתים מושם דגש גם על הציון בבגרות במתמטיקה, שכן במסגרת התואר נדרשים כישורים כמותיים מצד הסטודנטים. יש להדגיש כי שיקולי המוסדות משתנים מתכנית לתכנית וגם תנאי הקבלה עצמם עשויים להשתנות מעת לעת.

 

תעודה


בסיום הלימודים מקבלים הסטודנטים תואר ראשון BA. כדי לעבוד בפועל במקצוע יש צורך ללמוד ולעבור בהצלחה שנת השלמה, הידועה גם בתור שנה ד'. בשנת ההשלמה מקבלים פטור משלוש בחינות של המועצה, לאחר שהלימודים עצמם מקנים פטור מ – 10 בחינות נוספות. בתום השנה הרביעית יש לגשת לשתי בחינות חיצוניות – פיננסית מתקדמת וביקורת חשבונות. עם מעבר הבחינות הללו ועמידה בכל החובות הנדרשים ניתן לקבל את הרישיון ולהתחיל לעבוד בתחום.


יש לציין כי ישנם מי שמחליטים ללמוד לבד לבחינות הללו ולוותר על מסגרת שנת ההשלמה (במקרים אלה הם נדרשים לבחינות רבות יותר), אולם אלה מהווים בדרך כלל מיעוט בקרב הסטודנטים שרובם מעדיפים מסגרת מסודרת ללמידה.


אפשרויות תעסוקה


בשוק של היום ישנו מחסור מורגש ברואי חשבון, ההערכה היא כי ישנו חוסר במאות אנשי מקצוע. מגמה זו מאפשרת לבוגרים מצוינים ואיכותיים במיוחד לפתוח דלת למגוון של תפקידים משמעותיים בשלל מסגרות. באפשרותם להשתלב בפירמות מובילות לראיית חשבון וכן לפעול כעצמאיים ולהציע שירותיהם לשלל סוגי לקוחות.


הבוגרים משתלבים גם בשלל אפיקים נוספים, בתפקידים כגון מנהלי כספים, חשבים, מנהלי אשראי, יועצים פיננסיים ועוד. באפשרותם לפעול במגוון זירות כגון בארגונים ומשרדים גדולים וקטנים, בבנקים וגופים פיננסיים ואף במגזר הציבורי כגון במשרד האוצר.


מבט על המתרחש במשק יכול להראות כי מנכ"לים רבים של חברות וארגונים גדולים למדו בעברם חשבונאות או מקצועות משיקים. הבוגרים יכולים להתקדם עם השנים ולפתח את הקריירה ואף להשתלב במשרות מפתח במגוון ענפים בשוק הישראלי.


באפשרותם להמשיך גם לתארים מתקדמים וכך להעמיק את הידע שברשותם. חלק מן המוסדות מאפשרים להשלים תואר ראשון ושני בפרק זמן מקוצר במסגרת מסלולים ישירים. תואר שני בראיית חשבון יכול לפתוח הזדמנויות נוספות בשוק העבודה, להרחיב את תחומי האחריות המקצועית ואף לסייע לעיתים בהעלאת רמות השכר.

 

מוסדות

 

המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט (הוד השרון) - במרכז פועלת תכנית "צמרות" המתמקדת במצוינות אקדמית ופיתוח מנהיגות. הסטודנטים מקבלים תמיכה פעילה במהלך הלימודים. מטרת העל של המסלול היא ליצור עבור הסטודנטים נקודת פתיחה להשתלבות בפירמות מובילות ובתפקידים משמעותיים. כך הם מעמיקים בנושאים עדכניים ובענפים משיקים כגון מיסוי ויזמות. הלימודים מתקיימים בקבוצה קטנה במיוחד של כ – 10 סטודנטים. קיים גם מסלול לימודי משפטים למצטיינים במסגרת תכנית זו.


המרכז הבינתחומי הרצליה - בין התכניות במוסד זה קיימים מסלולי Honors, המיועדים לבעלי כישורים יוצאי דופן וכוללים תכני העשרה כגון מפגשים עם דמויות מן התעשייה ביקורים בחברות וליווי אישי לתלמידים. הם יכולים לשמש גם עוזרי מחקר. תכנית דו מתייחסת ללימודים המשולבים עם מנהל עסקים. כמו כן קיימים מסלולי Honors נוספים כגון לימודי מנהל עסקים וכלכלה, לימודי מנהל עסקים ופסיכולוגיה, מנהל עסקים ויזמות ועוד.


האוניברסיטה העברית (ירושלים) - באוניברסיטה קיימות כמה אפשרויות לסטודנטים בעלי הישגים גבוהים המתעניינים בתחום החשבונאות. באפשרותם ללמוד בתכנית חוג נוסף לתואר יחד עם לימודי משפטים. כמו כן, ישנו מסלול ישיר לתואר שני שבו משלימים את התואר הראשון וכן תואר שני במנהל עסקים תוך פרק זמן של ארבע שנים בלבד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודי חשבונאות לסטודנטים מצטיינים?

רוצה לדעת יותר על לימודי חשבונאות לסטודנטים מצטיינים?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור