קורס מנהל עבודה בבניין באורט סינגאלובסקי

קורס מנהל עבודה בבניין באורט סינגאלובסקי

קורס מנהל עבודה בבניין במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

עובדים בתחום הבנייה שמעוניינים לפתח את הקריירה ולהתקדם לתפקידי ניהול נחוצים ומבוקשים יכולים ללמוד בקורס מנהל עבודה בבניין המתקיים במכללת אורט סינגאלובסקי שבתל אביב. בקורס זה ניתן לקבל את ההסמכה הנדרשת לניהול אתרי בנייה ולפיקוח על העבודות המתקיימות בהם. בתכנית זו, הנערכת בפיקוח ובהסמכה של האגף להכשרה מקצועית של משרד העבודה, ניתן לקבל את הידע והכלים הנחוצים להתמקצעות בענף הבניין למטרות קידום מקצועי. בוגרי הקורס יכולים להשתלב בתפקידי ניהול ופיקוח עבודה באתרי בנייה.

 

תכנית הלימודים


במהלך קורס מנהלי עבודה בבניין המשתתפים לומדים בהרחבה על היבטים ניהוליים ומקצועיים הנחוצים לניהול יעיל של אתרי בנייה. הם מתחילים מהיכרות עם ציוד וחומרים שבהם משתמשים העובדים ולאחר מכן מתוודעים למושגים חשובים בתורת הבנייה, במדידות ובטופוגרפיה. הם גם מכירים תהליכי ניהול בביצוע ושיטות מוכרות לניהול אתרי בנייה. נוסף על כך, המשתתפים סוקרים את דיני העבודה הרלבנטיים לתחום הבנייה ולומדים גם על נהלי הבטיחות והעזרה הראשונה המתחייבים במקצועות הבנייה, כדי לשמור על עבודה בטוחה, יעילה ואיכותית.

 


מתכונת הלימוד


אורכו של הקורס הוא כ - 15 חודשים והוא כולל 536 שעות לימוד. המפגשים מתקיימים בשעות הערב פעמיים בשבוע, במתכונת הנוחה לשילוב עם עבודה.


נושאי הלימוד


במהלך הקורס המשתתפים לומדים מגוון של נושאים בתחום ניהול העבודה בבנייה, ביניהם גם:

 

 

  • דיני עבודה
  • ניהול ביצוע
  • ניהול עובדים
  • תורת הבנייה
  • בטיחות בעבודה
  • ארגון אתרי בנייה
  • ציוד וחומרים בבנייה
  • קריאת תכניות בנייה
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד

 

במכללת אורט סינגאלובסקי מתקיימות שלל תכניות לימודים טכנולוגיים, לתעודה וללימודי הנדסאי. בתחום הבניין ניתן למצוא הכשרות מקצועיות נוספות, כגון קורס עוזרי בטיחות בבנייה, קורס ממונה בטיחות בעבודה, ועוד. כמו כן, מתקיימות הכשרות בתחומים כגון חשמל, הכשרת טכנאים, מחשבים, מכונות, מיזוג אוויר ועוד. רבות מן התכניות הללו מכינות את המשתתפים למבחנים ממשלתיים לצורך קבלת תעודות מקצוע ותעודות גמר מוכרות. בתכניות אלה משולבות למידה עיונית יחד עם תרגולים פרקטיים המכינים את המשתתפים לקראת אתגרים בתעשייה בהמשך דרכם.


במוסד הלימוד מתקיימות גם מגוון תכניות לימודי הנדסאים המוכרות על ידי מה"ט. בתכניות אלה מקבלים סל נרחב של כלים להשתלבות בתפקידי הנדסאים בתעשייה. בין המסלולים הפועלים במוסד הלימוד ניתן למצוא לימודי הנדסאי מכונות מכטרוניקה, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי קירור ומיזוג אוויר, לימודי הנדסאי תעשייה וניהול ועוד. חלק מתכניות ההנדסאים מתקיימות בהתמחויות שונות לפי נהלי מה"ט, ובהן ניתן להכיר מקרוב ענפי תעשייה שונים ולהתמקצע בהם.

 

תנאי קבלה


מסלול זה מיועד לעובדים מנוסים בתחום הבנייה, שברשותם ניסיון מוכח בעבודה אצל קבלנים רשומים לפרק זמן של לפחות שנתיים. במסגרת תנאי הקבלה, עליהם להיות בוגרי 10 שנות לימוד ומעלה ולהחזיק בתעודת מקצוע טפסנות סוג 3, בנאות סוג 3 או ברזלנות סוג 3, וכן להיות בעלי ניסיון של לפחות שנתיים בעבודות שלד ובניין אצל קבלנים רשומים.


לחלופין, מתקבלים בוגרי 10 שנות לימוד שברשותם ניסיון של לפחות חמש שנות ניסיון בעבודות בניין או שלד אצל קבלנים רשומים, שלהם תעודה מקורית אשר מעידה על סיום קורס הדרכה בגובה בסף של 24 שעות לימוד על ידי גוף בעל היתר להעברת התכנית מטעם מינהל הבריאות והבטיחות התעסוקתית .מועמדים אלה צריכים לעבור ראיון אישי ומבחן ידע שבו בודקים את יכולות העבודה בשלד ובבניין מול וועדת קבלה רשמית מטעם המינהל.

 

 

תעודה


בסיום התכנית על הבוגרים לגשת למבחנים חיצוניים שעורך משרד העבודה והרווחה, ביניהם גם מבחן בעל פה המתקיים מול וועדת בוחנים מטעם המשרד. העובדים בהצלחה את כל הבחינות מקבלים תעודת גמר "מנהלי עבודה בבניין".

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב