רוצה פרטים על שכר ביוטק?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

שכר ביוטק - משכורות ביוטק

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר ביוטק? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


משכורות בתעשיית הביוטק


ענף הביוטק נחשב להייטק של העולם הרפואי והוא מתמקד בפיתוח ובמחקר של טכנולוגיות רפואיות ותרופות חדשות. השנים האחרונות הולידו לא מעט אקזיטים של חברות ביוטק ישראליות שנמכרות בעסקאות ענק וניתן לראות כי מגמה זו רק הולכת ומתרחבת. חברות ביוטק ישראליות עורכות גיוסים משמעותיים והציפייה היא כי גם בעתיד הקרוב תמשיך העלייה בדרישה לעובדי ביוטק איכותיים להשתלבות במחקרים בחברות חדשות וותיקות.


בעשור האחרון הביקוש לעובדים בתחום הביוטק הולך ועולה, בעקבות התפתחות מסיבית של הענף בישראל. תעשיית הביוטק הישראלית היא צעירה באופן יחסי והיא הולכת ומתפתחת משנה לשנה. כיום עובדים כמה עשרות אלפי עובדים בענף זה כשמדי שנה נפתחות חברות חברות וכן סטארט אפים. היקפי החברות משתנים, מחברות מחקר גדולות ובין לאומיות ועד למיזמי הזנק מקומיים וקטנים. בדומה לשכר בהייטק, הסכומים אותם מרוויחים בענף זה גבוהות במיוחד ביחס לממוצע במשק.


הביקוש לעובדי ביוטק ניכר הן בענף המכשור הרפואי והן בתחום הפראמה והתרופות. הדרישה היא לעובדים מתחילים ובכירים לאחד, התפקידים בהם קיימת דרישה רבה כוללים בין היתר עובדי מו"פ, עובדי רגולציה, עובדים ומנהלי באבטחת איכות וכן יועצים ומנהלים למחקרים. רמות השכר בתחום זה הן אמנם נמוכות מעט מאשר בתחום ההייטק, אך הן נחשבות לגבוהות ביחד לממוצע במשק, בייחוד לעובדים מנוסים שברשותם מספר שנות וותק.


אז מה זה בעצם?


תחום הביוטק מתמקד במחקר ובפיתוח של מוצרים בענפי הביולוגיה, הביוטכנולוגיה ומדעי החיים. חוקרי ביוטכנולוגיה עוסקים בפיתוח של יישומים טכנולוגים כגון ציוד רפואי, תרופות וטכנולוגיות נוספות בתחום הרפואי והמדעי. ענף משנה של תחום הביוטק ידוע בשם ביומד, שמתמקד בפיתוחים למכשור רפואי מתקדם.


ענף הביוטק משלב ידע מענפים מדעיים שונים, כגון ביולוגיה, כימיה, הנדסה ורפואה. העובדים נדרשים להבנה טכנולוגית ומדעית כאחד כדי לפתח את הפתרונות המתקדמים והיעילים ביותר.


אופי העבודה בענף הביוטק משתנה היות ומדובר בתחום רחב מאוד שכולל שלל סוגי תפקידים. העבודה מתרחשת במעבדות אך מצריכה במקרים רבים נסיעות לצורך פגישות עם לקוחות ושותפים. מחקרים רבים מתקיימים בשיתוף חברות מעבר לים וכך חלק מן התפקידים כרוכים גם בנסיעות לחו"ל. בדרך כלל המשרות מאופיינות בשעות עבודה ארוכות למדיי, במטרה לעמוד בלוחות הזמנים שמציבים הלקוחות. יחד עם זאת, מדובר בעבודה יצירתית ומאתגרת מאוד, שבה נחשפים לטכנולוגיות ויישומים מרתקים שחלקם גם מצילי חיים.


טבלאות שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 3 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 3 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
מבקר איכות 6,000 - 8,000 שקלים לחודש 9,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש
מוניטור למחקר קליני CRA 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 16,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש
מנהל ניסויים קליניים GCP 15,000 - 18,000 שקלים לחודש 18,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
רגולציה 9,000 - 11,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 20,000 שקלים לחודש
תועמלן רפואי 7,000 - 8,000 שקלים לחודש 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש
משווק ציוד רפואי 8,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 13,000 שקלים לחודש 13,000 - 17,000 שקלים לחודש
מנהל פרויקטים ביוטק 18,000 - 20,000 שקלים לחודש 20,000 - 25,000 שקלים לחודש 25,000 - 30,000 שקלים לחודש
חוקר מו"פ 10,000 - 11,000 שקלים לחודש 11,000 - 15,000 שקלים לחודש 15,000 - 18,000 שקלים לחודש
כימאי בביוטק 7,000 - 9,000 שקלים לחודש 10,000 - 12,000 שקלים לחודש 12,000 - 15,000 שקלים לחודש

 

לתשומת לבך - רמות השכר משתנות מעת לעת.

 

שכר מנהל פרויקט

 

מנהלי הפרויקטים בביוטק אחראיים על שורה של פעולות מתחילת המחקר ועד למחקר הניסויי. הם נדרשים לתאם את התנהלות המחלקות השונות בחברה שלוקחות חלק במחקר ולוודא את יעילות הפעילות.


תפקידים אלה דורשים הן הבנה מדעית מתקדמת והן ידע כלכלי ותפעולי. מנהלי הפרויקטים צריכים להתנהל מול הלקוח החל מפנייתו הראשונית ועד לייצור המוצר בפועל. הם אומנים על תקציבים, תמחור ועריכת הצעות המחיר וכל מתן תמיכה ללקוחות לכל אורך חיי הפרויקט. נוסף על כך, עליהם לתכנן ולנהל את תנאי הניסוי, לבנות מערכי ניסויים ולנתח את תוצאות המחקרים. בחלק מן המשרות נדרש מהם גם ללוות ניסויים קליניים שמתקיימים ברחבי הארץ ואף בחו"ל בדרך לאישור התרופה או הטכנולוגיה הרפואית.


רמות שכר מנהלי הפרויקטים, בממוצע, נעות בין 18,000 - 20,000 שקלים לחודש בממוצע למנהלי פרויקטים בתחילת דרכם, עד שכר של כ - 25,000 - 30,000 שקלים לחודש למנהלי פרויקטים מנוסים וותיקים בתחומם. השכר משתנה בהתאם לגודל החברה או הסטארט אפ, להיקפו של הפרויקט ולקריטריונים נוספים.


שכר במחקר ופיתוח


חוקרי מחקר ופיתוח בתעשיית הביוטק אחראיים על תהליכי הפיתוח של מגוון מוצרים בענפי התרופות, הרפואה ומדעי החיים. הם עוסקים בהובלת המחקר מתחילתו ועד לסיומו, עוסקים בעריכת בדיקות מדעיות להערכת שלבי המחקר וכן עורכים דוחות אודות התקדמות המחקר ותוצאותיו. העבודה מתקיימת ברובה במעבדה, תוך התנהלות מול צוותי החוקרים. היא כרוכה בעמידה ביעדי זמנים ובמטרות שמציבים הלקוחות. הדרישה במרבית משרות המו"פ היא לתואר שני בכימיה, תואר שני בביוטכנולוגיה או בענפים משיקים במדעי החיים ובמדעים מדויקים. העדיפות היא לניסיון של מספר שנים בעבודת מחקר עצמאית ובמסגרות שונות בחברות ביוטק, פארמה וביומד.

 

עם זאת, בעלי תואר שלישי לא תמיד נדרשים לניסיון מעשי בעבודה בתעשייה. חוקרי מו"פ נדרשים בשלל מסגרות כגון חברות תרופות, מעבדות מחקר רפואי וכן סטארט אפים בתחום הביוטכנולוגי.


רמות השכר של חוקרי מו"פ משתנות, אך בממוצע עובדי מו"פ מתחילים בביוטק משתכרים בין 8,000 - 10,000 שקלים בחודש. אחרי מספר שנות ניסיון בתפקיד עולות רמות השכר והעובדים משתכרים בין 12,000 - 17,000 שקלים בכפוף לרמת הוותק ולסוג החברה בה הם משתלבים.

 

בין המשכורות הגבוהות נכלל שכר ביואינפורמטיקה. עובדים אלה אחראיים בעיקר על ניתוח וארגון של נתונים המתקבלים במחקרים הרפואיים וכן בתהליכי המחקר והפיתוח של תרופות ומערכות רפואיות.


משרות ביוטק


תחום הביוטק הוא נרחב מאוד וכך קיימת בו דרישה לשלל סוגי תפקידים. רובם של התפקידים מיועדים לבוגרי תארים מתקדמים - תואר שני מחקרי בעדיפות לתואר שלישי ומעלה. עם זאת, קיימות גם משרות שמתאימות לבוגרי תואר ראשון.


חלק ניכר מן התפקידים מיועדים לבעלי ניסיון בתחום המדעי והקליני, בעיקר לתפקידים בענף המחקר והפיתוח ולמשרות ניהוליות. מרבית המשרות שמות דגש על הניסיון המקצועי הקודם, נוסף על התואר האקדמי של המועמדים למשרה. הביקוש ההולך וגובר לעובדים בתחום הביוטק מביא למצב שבו חלק מן החברות פתוחות לגיוס של מועמדים מנוסים פחות, שיש ברשותם השכלה אקדמית מתאימה.


היצע המשרות בענף הביוטק כולל בין היתר תפקידי מחקר ופיתוח ותפקידי מעבדה מגוונים, משרות בתחום האיכות במחקר, משרות בשיווק ובתועמלנות של ציוד רפואי ותרופות וכן תפקידים ניהוליים במחלקות השונות. תחומי האחריות של התפקיד משתנים בהתאם לתחום ולמשרה המסוימים, ובהתאם לכך גם רמות השכר הן מגוונות למדיי.

 

משרות נוספות שניתן למצוא בתעשייה כוללות תפקידי מהנדסים. מהנדסים אחראיים לרוב על תכנון תהליכי המחקר והפיתוח של המוצרים החדשים וברשותם ידע הנדסי, טכנולוגי, תפעולי וכלכלי כאחד. שכר מהנדס ביוטכנולוגיה דומה לזה של בעלי תפקידים כגון מבקרי איכות, תועמלנים ומשווקים ובתחילת הדרך דומה לממוצע במשק, כעבור מספר שנות ניסיון ניתן להעלות את רמות המשכורות.

 

מה צריך ללמוד כדי לעסוק בתחום?


כאמור, משרות בתחום הביוטק מיועדות לרוב לבעלי תארים מתקדמים ומחקריים. בחברות רבות מקבלים מועמדים שברשותם תואר שלישי לפחות, אך ישנן גם חברות שניתן להשתלב בהן עם תואר שני וניסיון רלבנטי.


ישנם כמה תחומי לימוד שניתן לפנות אליהם כדי לפתוח דלת להשתלבות בתחום הביוטק, בהם מקצועות המדעים המדויקים, ההנדסה והרפואה. בין היתר, ניתן להתחיל את הדרך האקדמית בלימודי כימיה, לימודי ביולוגיה, לימודי רוקחות, לימודי הנדסת ביוטכנולוגיה ולימודי הנדסת כימיה. לאחר מכן ניתן להמשיך לתואר שני ולבחור במסלול מחקרי עם כתיבת תזה שבו מתחילים לגבש את מיומנויות המחקר. רבים מבוגרי התואר השני בוריחם להמשיך גם לתואר שלישי וכך להגדיל את סיכויי קבלתם למשרות מבוקשות.


לאחר צבירת הניסיון האקדמי הרלבנטי, ניתן להתחיל ברכישת ניסיון מעשי בתעשייה בענפים כגון פיתוח תרופות וציוד רפואי, פיתוח של תהליכים בתעשייה הביולוגית והכימית וענפים משיקים. 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר ביוטק?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד שכר ביוטק