קורס מומחה חוויית משתמש UX architect ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה

שירות אישי - צור קשר
קורס מומחה חוויית משתמש UX architect ביחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה

קורס מומחי חוויית משתמש UX ARCHITECT - היחידה ללימודי חוץ והמשך באוניברסיטת חיפה


בעידן נתוני העתק, משתמשים חשופים לכמויות אדירות של מידע ונדרשים לנווט בין המוני אתרים, אפליקציות ויישומים נוספים כדי לקבל שירותים או לרכוש מוצרים. חברות ועסקים משקיעים מאמצים רבים כדי לבלוט בין מתחריהם ולהציע את הפתרונות המושכים והיעילים ביותר למשתמש. אחד הכלים לעשות זאת הוא ענף חוויית המשתמש, שבאמצעותו ניתן ליצור חוויית שימוש מיטבית עבור המשתמש, שמותאמת לצורכים שלו.


ביחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה מתקיים קורס מומחי חוויית משתמש UX Architect, שבו יכולים עובדים מנוסים בתחום חוויית המשתמש להכיר שיטות אפיון מתקדמים וללמוד אודות תהליכים מתקדמים בענף. במהלך הקורס לומדים על נושאים מבוקשים בתחומים כגון ניתוח מערכות, פסיכולוגיה וארגונומיה שרלבנטיים לעובדי UX, שיכולים לסייע להם לייעל את עבודתם. הקורס מעניק למשתתפיו מיומנויות שיכולות לסייע להם להשתלב בתפקידים מגוונים בתעשייה הפיננסית, הרפואית והביטחונית כמומחי חוויית משתמש. הקורס נערך בתל אביב.

 

 • מעוניינים לקדם את הידע בתחום האינטרנט? קראו עוד על קורס אינטרנט

 

תכנית הלימודים


משתתפי הקורס מתחילים בהיכרות עם סוגיות בפסיכולוגיה קוגניטיבית, הם לומדים על תהליכי תפישה וקשב שבאים לידי ביטוי בעת קליטת המידע ועיבודו. לאחר מכן, נלמדים עקרונות בהנדסת גורמי אנוש ובתחום הארגונומיה כפי שהם משתלבים בתחום אפיון המערכות. בהמשך הקורס, מתקיים פרק מחקר מתקדם שבו לומדים כיצד לבצע ניסויים ובדיקות לאיתור מידע על צורכי משתמשים.


כמו כן, נלמדים עקרונות בניתוח מערכות מידע, במימוש קוד ובעיצוב תצוגה למסכים שונים. פרק האפיון המתקדם של הקורס עוסק באפיון של מערכות מורכבות ועוסק גם בסוגיות בביג דאטה. כמו כן, הקורס כולל פרק העשרה שבו לומדים על אפיון אסטטי וסוקרים טכנולוגיות מתקדמות כגון מציאות מדומה ומחשוב לביש, שנמנים בין האתגרים של תחום האפיון בהווה ובעתיד הקרוב.

 

מתכונת הלימוד


הקורס כולל כ - 120 שעות אקדמיות והוא מחולק ל - 24 מפגשים. שיעורים מתקיימים אחת לשבוע. כ - 56 שעות מוקדשות לתרגולים מעשיים. הקורס משלב סדנאות פרקטיות שאותן מעבירים בכירים מן התעשייה, בהן מתנסים בפועל באפיון של אפליקציות, אתרים ומערכות מורכבות. לקראת סיומה של התכנית עורכים המשתתפים פרויקט גמר מסכם.


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במהלך הקורס נכללים:

 

 • תפישה ועיבוד מידע
 • אפיון למציאות רבודה
 • חילוץ מידע ממחקרים
 • תקנים למוצרים פיננסים
 • ויזואליזציה של ביג דאטה
 • סטטיסטיקה ושיטות מחקר
 • אנימציות ליצירת אב טיפוס   
 • אפיון טפסים
 • הנדסת אנוש
 • תצוגות גרפיות
 • התפתחות האפיון
 • תהליכי קשב וזיכרון   
 • ועוד

 

 

סגל הוראה


בין המרצים בתכנית נכללים: פסיכולוג קוגניטיבי בעל תואר דוקטור שמומחה בתהליכי עיבוד מידע ויזואלי; מומחה להנדסת אנוש המנוסה באפיון של מערכות מורכבות; ארט דירקטור שהוא בעליה של סטודיו לעיצוב ממשקים; דוקטור שחוקר תהליכי אינטרקאציית אדם ומחשב שעוסק בניתוח של מערכות; ועוד.


על מוסד הלימוד


היחידה ללימודי חוץ והמשך של אוניברסיטת חיפה עורכת מבחר קורסים מתאימים לעובדים שמעוניינים לקדם עצמם מבחינה מקצועית ולרכוש כלים חדשים. הקורסים עוסקים בתחומים מבוקשים בשוק העבודה, כגון ניהול, ייעוץ, שיווק וביקורת פנים והם משלבים תרגולים מעשיים מגוונים. ביחידה פועלת גם תכנית בתחום ה - UX, שמטרתה להכשיר אנשי חוויית משתמש להתמודדות עם אתגרים עכשוויים בתחום ולפיתוח פתרונות מתקדמים. בתכנית מתקיים מסלול נוסף, קורס מאפייני חוויית משתמש, שמתאים לעובדי חוויית משתמש מתחילים.


תנאי קבלה


הקורס מיועד למועמדים בעלי ניסיון בתחום חוויית המשתמש, יכולים להתקבל אליו בוגרי קורסי פתיחה בענף, שברצונם להרחיב את סל הכלים המקצועי ולהכיר שיטות אפיון מתקדמות ותהליכים מורכבים לייעול עבודתם.


תעודה


תעודת גמר מטעם היחידה ללימודי חוץ באוניברסיטת חיפה מוענקת למשתתפים בקורס שעומדים בהצלחה בכל חובותיהם במהלך התכנית.

עוד מסלולי לימוד - אוניברסיטת חיפה - לימודי חוץ