קורסי טכנאים במכללת אורט סינגאלובסקי

קורסי טכנאים במכללת אורט סינגאלובסקי

קורסים להכשרת טכנאים במכללת אורט סינגאלובסקי תל אביב

 

מכללת אורט סינגאלובסקי נוסדה בשנת 1921 על ידי ד"ר אהרון סינגאלובסקי יחד עם חבריו מארגון אורט, כאשר הוא כיהן כיושב ראש הארגון. המכללה לטכנולוגיה מתקדמת ולמדעים מכשירה הנדסאים ופועלת בה גם יחידה ללימודי תעודה. זוהי מכללה שנמצאת כמובילה באיכות ובחדשנות שלה בתחום החינוך לטכנולוגיה מתקדמת ולמדעים. היא שוכנת בתל אביב והיא מכילה מסלולי לימוד רבים ביניהם: חשמל ואלקטרוניקה, טכנולוגיה וניהול, רפואה ועיצוב ואדריכלות.

המכללה מציעה שלל תכניות בתחום הטכני, הכשרות הטכנאים מתקיימות בענפים מבוקשים ומתמקדות בהקנייה של ניסיון מעשי לתלמידים. אלה הם המסלולים להכשרת טכנאים שמתקיימים במכללת אורט סינגלובסקי:

 

קורס טכנאי קירור ומיזוג אויר


האקלים הידוע לשמצה שבמדינה שלנו יכול להיות אכזרי מאוד בחודשים החמים. לכן, כתוצאה ישירה מכך ניתן למצוא מערכות קירור כמעט בכל בית בישראל. את מערכות הקירור הללו מתקינים טכנאים מוסמכים ומקצועיים אשר עברו הכשרה ייעודית בעבור ההתקנה שלהן. עבודתם של הטכנאים כוללת בין היתר: תיקון והחלפת חלקים, איתור דליפות, ייעוץ מקצועי, מילוי ומדידת גז מזגנים ועוד אספקטים רבים הקושרים את גורלם לזה של טכנאי קירור ומיזוג אוויר. היום מערכות מיזוג אוויר כאמור קיימות כמעט בכל מקום, ולא רק במגזר הפרטי, אלא גם במגזר העסקי שם מיזוג האוויר הוא חלק מרכזי בכלל תהליכי הייצור בתעשייה. לפיכך, מדובר במקצוע שהוא מבוקש ביותר בשוק העבודה הנוכחי ובעקבות כך הוא גם נמצא כמתגמל ביותר.

 

קורס חשמלאי מוסמך


העולם המודרני מתאפיין בצריכת חשמל אינטנסיבית. רמת החיים שהורגלנו אליה קמה ונופלת על צריכת החשמל הזו, שכן רבים הם הדברים בהם אנו משתמשים כחלק משגרת היומיום שלנו אשר דורשים לעצמם הפעלה באמצעות חשמל. לשם התקנת מערכות החשמל הללו, קם הצורך בתפקיד החשמלאי. לימודי חשמלאות הם אחד המקצועות היציבים והמבוקשים הקיימים במשק וזה לגמרי מובן: מדובר בתחום שהביקוש אליו בתעשייה ובמגזר הפרטי רק הולך וגובר ככל שעוברות השנים. זהו תחום לימודים אשר משתלם הן לעבודה כשכירים והן לפרקטיקה עצמאית.


חשמלאי מוסמך היא הדרגה השלישית בסולם החשמלאות (לאחר חשמלאי עוזר וחשמלאי מעשי). חשמלאי מוסמך רשאי לבצע עבודות חשמל במתקנים במתח נמוך ולחתום על תוכניות עד 80*3 אמפר (תלת פאזי). נושאי הלימוד בקורס חשמלאי מוסמך של מכלל אורט סינגאלובסקי כוללים: מתמטיקה ופיזיקה, אלקטרוניקה תעשייתית, קריאת שרטוטים טכניים, בקיאות בהתקני הבטיחות הקיימים, מערכות פיקוד ובקרה ועוד נושאים מרתקים.

 

 

קורס חשמלאי מתח גבוה


מול המגזר הפרטי עובד החשמלאי עם רישיון למתח נמוך, אך מול המגזר הציבורי והתעשייה הוא עובד כבר עם רישיון למתח גבוה. חשמלאים בעלי הסמכת מתח גבוה מחזיקים ביכולת לתחזק, לתפעל ולתקן מערכות חשמל מרכזיות, בין אם הן מעל לקרקע ובין אם מתחת לקרקע. הם מקורבים אל רזי ענף החשמלאות ובקיאים סביב כל העקרונות שלו ואיך מיישמים אותם ביום העבודה שלהם. הם עושים זאת בזהירות רבה על פי הסטנדרטים המקובלים לגביי עבודה עם מערכות חשמל במתח גבוה מהרגיל.


קורס חשמלאי מתח גבוה במכללה מקנה לסטודנטים היכרות עם התפקיד לצד עבודה בשטח, בדרך להרחבת הסמכויות והמקצועיות של חשמלאים המבקשים לעלות דרגה בעבודה שלהם. התוכנית נערכת בפיקוח מלא של משרד הכלכלה בהתאם לתקנות החשמל.

 

קורס חשמלאי ראשי


ישנן לא פחות משתיים עשרה דרגות של חשמלאי בישראל, חשמלאי ראשי היא הדרגה הרביעית בהיררכיית ההסמכות שמוענקות במקצוע החשמלאות, מיד לאחר חשמלאי מוסמך. דרגה זו נרכשת על פי ניסיון והכשרה לימודית. לחשמלאי ראשי ניתנת האפשרות לתכנן ולערוך תוכניות של מתקני חשמל עד עצמת זרם של 250 אמפר בשלוש פאזות, זאת בניגוד לחשמלאי מוסמך שרשאי לעבוד על מתח של 80 אמפר בשלוש פאזות. באמצעות קורס חשמלאי ראשי הסטודנטים מרחיבים את הידע שלהם בתחום ופותחים בעבורם אפשרויות עבודה נוספות, כאשר בסיום הקורס הדרגה שלהם עולה והם משדרגים את מעמדם המקצועי. מסלול הלימוד כולל בתוכו את כלי הבסיס עבור דרגת חשמלאי ראשי, כמו גם לימודי מתמטיקה, פיזיקה ותורת החשמל.


סטודנטים אשר יסיימו את הקורס בהצלחה יוכלו להשתלב בשוק העבודה בתנאי שכר והעסקה גבוהים הודות לרישיון החשמלאי הראשי שבידם. הם יצאו החוצה אל שוק העבודה הפותח בפניהם דלתות לתפקידים רבים ומגוונים, בין אם זה בחברת החשמל או כחשמלאים עצמאיים המספקים שירותי תחזוקת חשמל, חברות ציבוריות ופרטיות העוסקות בתשתיות והתקנות של חשמל, עבודה בחברות אחזקת מבנים ועוד תפקידים רבים אשר עונים על הצורך לרישיון חשמלאי ראשי.

עוד מסלולי לימוד - אורט סינגאלובסקי תל אביב