רוצה פרטים על לימודים וקורסים בזמן הצבא?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

לימודים לחיילים בסדיר - לימודים אקדמיים בזמן הצבא

רוצה לדעת על לימודים וקורסים בזמן הצבא? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודים לחיילים בזמן השירות


רוצים ללמוד כבר במהלך השירות הצבאי?


תקופת השירות הצבאי היא עמוסה ומלאה אתגרים, אך עבור לא מעט חיילים וחיילות היא גם הזדמנות לנצל את הזמן גם עבור לימודים. לימודים בזמן הצבא מתאימים בעיקר לחיילים שיש להם זמן פנוי במהלך היום ושמעוניינים להתחיל לרכוש כלים וידע כבר בזמן השירות הסדיר. ישנן לא מעט אפשרויות שניצבות בפני חיילים שבוחרים ללמוד בזמן הצבא, בין היתר לימודים לתואר אקדמי ראשון, קורסים ולימודי תעודה וכן קורס הכנה לפסיכומטרי שמותאם במיוחד לחיילים משרתים. לא משנה באיזו אפשרות בוחרים, התכניות ללימודים בזמן הצבא מותאמות במיוחד לחיילים, ללוחות הזמנים שלהן ולצורכים שלהם ומקנות להם לא מעט יתרונות.


היכולת ללמוד אמנם תלויה גם בהסכמה ובקבלת אישור של המפקדים, אך במרבית המקרים מעודדים בצה"ל את הבחירה של חיילים ללכת ללמוד ומציעים סיוע לתמיכה לאורך הדרך, מתוך תפישה כי חיילים בעלי ידע וכלים אקדמיים יכולים לתרום יותר במהלך השירות ולנצל את הידע שהם רוכשים לאורך שירותם. במקביל, החיילים מפתחים עצמם ובונים מיומנויות שיכולות לשרת אותם בהמשך הדרך ולהתחיל לסלול לעצמם דרך לקריירה מספקת ומאתגרת לפני כולם, כבר במהלך השירות.

 


יתרונות של לימודים במהלך השירות הצבאי


ללימודים בזמן השירות הצבאי יש לא מעט יתרונות. תחילת לימודים כבר בזמן הצבא מאפשרת לסיים את התואר לפני כולם וכך להשתלב בשוק העבודה כבר בגיל צעיר מאוד. כאשר התפקיד במהלך השירות קשור לתחום הלימודים, ניתן לנצל זאת ולצאת לשוק העבודה הם עם הכשרה אקדמית והן עם ניסיון פרקטי.


לחיילים שמשרתים ביחידות בתחום הסייבר, המחשבים והמודיעין, נדרש לא פעם שירות ממושך, כאשר לא מעט בוחרים לנצל את פרק הזמן הארוך לשילוב לימודים, בעיקר כאשר מדובר בתפקיד שאינו עמוס מדיי. במסגרות מסוימות, חיילים יכולים להתחיל ללמוד לתואר הראשון וכך לאפשר לעצמם בהמשך הדרך לימודים עמוסים פחות.


למי מתאים?


לימודים בזמן הצבא מתאימים למספר אוכלוסיות חיילים, הן לחיילים בבסיסים סגורים והן לחיילים עורפיים. ישנם לא מעט חיילים אשר משרתים שירות ארוך במיוחד, שלא במסגרת העתודה הצבאית. חיילים אלה יכולים לבחור לגשת ללימודים אקדמיים כבר במהלך השירות. עם זאת, גם חיילים שמשרתים שירות באורך רגיל מתעניינים לא פעם בלימודים ובוחרים לשלב אותם כבר במהלך השירות.


נוסף על כך, הלימודים מתאימים בעיקר לחיילים שמשרתים בתפקידים שאינם קרביים, או שאינם עמוסים באופן מיוחד. חיילים שמשרתים בבסיסים סגורים יכולים ללמוד במסגרת לימודי ערב, וכן ללא מעט חיילים ישנה אפשרות ללמוד גם בסופי השבוע, בימי שישי.


לימודים לתואר ראשון לחיילים


כדי להתחיל ללמוד לתואר הראשון אין צורך בהכרח לחכות עד השחרור. בפני חיילים משרתים עומדות מספר אפשרויות ללמוד לתואר הראשון עוד בזמן השירות, וכך להשתחרר כשבידיהם כבר נקודות זכות אקדמיות וחשוב מכך, כיוון להמשך הדרך לקריירה.


האוניברסיטה הפתוחה


המוסד האקדמי שמוכר על ידי צה"ל ללימודים לחיילים משרתים היום הוא האוניברסיטה הפתוחה, אשר חתמה על הסכם מיוחד עם צה"ל אשר מאפשר לחיילים בשירות החובה ללמוד לפי קצב ותחומים שנוחים להם. הלימודים באוניברסיטה הפתוחה מתקיימים במגוון של תחומים, במדעי החברה, במדעי הרוח, במדעים מדויקים, במדעי המחשב, באמנויות ובענפים נוספים.


ייחודה של האוניברסיטה הפתוחה הוא במתכונת הלימוד הגמישה במיוחד, שמאפשרת ללמוד בשילוב הוראה מקוונת דרך טכנולוגיות שונות. כך החיילים יכולים ללמוד מהבסיס, מהבית ומכל מקום לפי צורכיהם ובהתאם לשעות הנוחות להם. הלימודים מאפשרים גם לבחור בין מרכזי לימוד בפרישה ארצית. באופן זה, החיילים יכולים להתחיל לצבור נקודות זכות עוד במהלך השירות הצבאי.


חשוב לציין כי כדי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה לתואר ראשון בזמן השירות, על החיילים לקבל אישור מיוחד מטעם היחידה בה הם משרתים. הסיבה לכך היא היעדרויות למטרת בחינות ושיעורים שהלימודים מצריכים מפעם לפעם. אישור שזה מתווה לחיילים את מספר השעות שהם יכולים להקדיש לטובת לימודים במשך השבוע. חיילים שלומדים בתכניות האוניברסיטה הפתוחה זכאים במקרים רבים למלגות לימוד ייעודיות.


התכנית האקדמית של קורס טיס


אוניברסיטת בן גוריון בנגב עורכת תכנית ייעודית לחיילים בקורס טיס. זוהי תכנית אקדמית מלאה שמתמקדת בתחום טכנולוגיות התעופה והיא מציעה מספר מסלולי לימודי ייעודיים שבאים לענות על צורכים ספציפיים של חיל האוויר ובמקביל לאפשר לחיילים בבית הספר לטיס לרכוש ידע אקדמי וכלים לעתידם. הלימודים בתכנית זו נמשכים כשבעה סמסטרים. ניתן ללמוד בתחומים כגון לימודי מדעי המחשב ומתמטיקה, לימודי כלכלה וניהול, לימודי ניהול מערכות מידע, לימודי פוליטיקה וממשל ותואר בניהול.

 


תארים מתקדמים לחיילים


הטכניון - מכון טכנולוגי לישראל


בבית הספר לתארים מתקדמים של הטכניון מאפשרים לחיילים בשירות חובה ללמוד לתארים מתקדמים בתחומים מסוימים בתחומי ההנדסה והמדעים. תכניות אלה לתואר שני פועלות בקמפוס חיפה של הטכניון. חיילים שמתקבלים לתכניות אלה יכולים לקבל מלגות לימוד, שניתנות במשך השירות ומותנות בעמידה בכל חובות מוסד הלימוד.


מדרשת פינברג - מכון ויצמן למדע


מדרשת פיינברג של מכון ויצמן למדע ברחובות עורכת תכנית למצטיינים, שמיועדת לחיילים המשרתים במסלולים ייעודיים אשר מתאימים להצטרפות לתואר שני. מוסד זה מציע תכניות בתחומי המדעים השונים, כגון מדעים מדויקים ומדעי החיים. תכניות התואר השני מתקיימות במועדים גמישים, ניתן להשלים אותם בפרק זמן של עד חמש שנים. מתווה הלימודים נקבע באופן אישי לכל אחד מן הסטודנטים בתכנית לפי החלטתה של וועדה ייעודית.

 

 

לימודי תעודה לחיילים


חיילים בזמן השירות יכולים ללמוד גם בתכניות לימודי תעודה והכשרה מקצועית במוסדות לימוד שונים. אלה מתקיימים בתחומים מגוונים ונערכים בדרך כלל בסופי השבוע או בערבים, כך שניתן לשלב אותם עם השירות הסדיר. בין היתר ניתן ללמוד בקורסים בתחום הספורט, קורסים בתחום המחשבים, קורס ברמנים לחיילים וענפים נוספים. בחלק מן המקרים, מוסדות הלימוד מציעים הנחות או מלגות לימוד לחיילים שלומדים במסגרתם ללימודי תעודה. חשוב לוודא את האפשרות ללימודי תעודה עם המפקדים לפני הבחירה בקורסים השונים, כדי לראות אם מתכונת הקורס ומשכו מתאימים לתנאי השירות.


קורס פסיכומטרי לחיילים


חיילים אשר מעוניינים להתחיל להתכונן לקראת לימודים כבר במהלך השירות יכולים לבחור בקורס פסיכומטרי לחיילים בזמן הצבא. מדובר בקורסים שמותאמים במיוחד לצורכים של חיילים משרתים, מבחינת תדירות המפגשים, שעות הלימוד וכן מבחינת מחירים, כאשר לרוב ניתנות הנחות לחיילים שלומדים בקורסים אלו.


ללמידה לפסיכומטרי בזמן הצבא יש לא מעט יתרונות, בהם החיסכון בזמן והעובדה כי ניגשים לבחינה לפני שעבר זמן רב מאז הלימודים לבגרויות בתיכון וכך החומר עדיין מוכר להם. הקורסים נפרשים לרוב על פני שלושה או ארבעה חודשים אך ניתן לפרוש אותם גם על פני פרק זמן ארוך יותר. חשוב לציין כי הקורסים מתאימים בעיקר לחיילים שמשרתים בבסיס פתוח שיש ברשותם זמן פנוי במהלך השבוע, שכן למידה לפסיכומטרי מצריכה גם תרגול רב בין השיעורים באופן עצמאי. עם זאת, ישנם גם חיילים בבסיס סגור שלומדים לפסיכומטרי ומצליחים ללמוד באופן יעיל במהלך הקורס, בהשקעה של מאמץ ומוטיבציה.


כדי לקבל אישור לגשת לקורס פסיכומטרי במהלך השירות יש צורך לקבל אישור מיוחד של המפקדים. לאחר מכן, יש לגשת אל קצינת החינוך או קצינת הת"ש ביחידה ולבקש שוברים (שמכונים גם וואוצ'רים), אשר מקנים הנחה משמעותית לעלויות קורס הפסיכומטרי. חיילים גם זכאים לקבל חופשות מרוכזות לצורך למידה לפני מועד המבחן הפסיכומטרי עצמו, באישור של המפקדים. קורסי פסיכומטרי לחיילים פועלים בלא מעט מכונים ובתי ספר, שמפעילים סניפים בפרישה ארצית.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים וקורסים בזמן הצבא?

רוצה לדעת יותר על לימודים וקורסים בזמן הצבא?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
מוסדות לימוד לימודים וקורסים בזמן הצבא
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
מלגת תואר שני לחיילים בשירות חובה
מלגות לחיילים קרביים 2013
שנה ראשונה חינם בפריפריות לחיילים משוחררים
מלגה לחיילים בסדיר ללימודים באוניברסיטה
מלגות לחיילים משוחררים תושבי פריפריה
מלגה לחיילים מצטיינים משוחררים / דוברי רוסית / עולים
האם קיימות מלגות לחיילים בסדיר?