לימודי מדעי הקוגניציה במכללת רמת גן

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי מדעי הרוח?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על רמת גן - מדעי הקוגניציה.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


לימודי מדעי הקוגניציה B.A. במכללת רמת גן


לפצח את מסתרי התודעה


חקר הקוגניציה מתמקד במבנה התודעה האנושית, בתהליכים קוגניטיביים ומנטליים שמתחוללים במוח. החוקרים בוחנים מגוון רחב של שאלות מרתקות, שנוגעות לאופן בו אנו לומדים שפות חדשות, מקבלים החלטות חשובות, מגבשים רעיונות ושופטים מצבים בהם אנו נתקלים בחיי היום יום. זהו תחום מורכב, שדורש הבה של מגוון רחב של סוגיות וענפי ידע, שכן הוא משלב בין דיסציפלינות כגון פסיכולוגיה, מדעי המחשב, בלשנות ופילוסופיה. התחום אפשר להגיע לפריצות מחקריות, שעד לפני מספר עשורים נתפשו כבלתי מוסברים.


מי שמעוניינים לחקור לעומק את נבכי התודעה האנושית ולהסביר תהליכים, בחירות והשקפות יכולים לקבל את הכלים לכך במהלך לימודי מדעי הקוגניציה של מכללת רמת גן, אשר פועלת כמרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה. הלימודים מעניקים לבוגרים כלים רבים אשר יכולים לפתוח דלת לתפקידים בתעשייה עתירת הידע. כמו כן, הם יכולים להמשיך לתארים מתקדמים בתחום מדעי הקוגניציה ולפנות למחקר אקדמי בענף זה.

 


תכנית הלימודים


לימודי מדעי הקוגניציה משלבים בין מספר ענפי ידע, הסטודנטים בוחנים היבטים של פסיכולוגיה קוגניטיבית ופסיכולוגיה פיזיולוגית, של הפילוסופיה של המדע, של מדעי המחשב, של הבלשנות ושל ענפים מחקריים נוספים. הם בוחנים שלל סוגי תהליכים קוגניטיביים ואת המרכיבים שעומדים מאחוריהם. כך הם דנים בתופעות חישוביות, בתהליכי קבלת החלטות, בסוגיות בפיתוח ולמידת שפה ובתפישות פילוסופיות שנוגעות לתודעה האנושית. כמו כן, הם בוחנים את הקשר שבין תחום הקוגניציה לענפים נוספים כגון העולם העסקי, מערכת החינוך וחקר הנפש האנושית.


מתכונת הלימוד


את לימודי מדעי קוגניציה ניתן ללמוד במתכונת דו חוגית, או לחלופין במסלול חד חוגי, שמיועד לסטודנטים שכבר יש ברשותם תואר ראשון בתחום אחר. במסגרת התכנית הדו חוגית, הסטודנטים יכולים ללמוד בתכנית לתואר בניהול ומדעי הקוגניציה, במסלול לימודי פסיכולוגיה ומדעי הקוגניציה או לימודי חינוך (מגמת תכניות לימודים ושיטות הוראה) ומדעי הקוגניציה.


הלימודים מתקיימים במתכונת הגמישה של האוניברסיטה הפתוחה, כאשר ישנה אפשרות לסיים את הלימודים בשלוש שנים או לחלופין לפרוש אותם על פני מספר רב יותר של שנים. כל זאת כדי להתאים באופן נוח בין הלימודים לבין העבודה. הסטודנטים יכולים ללמוד בשעות הבוקר, בערבים או לשלב לימודים בימי שישי. הם יכולים לבחור את הקורסים באופן גמיש למדיי ולבחור את קצב הלימוד ואת התדירות לפי צורכיהם.


הסטודנטים למדעי הקוגניציה משתתפים בקורסים עיוניים ובשיעורי בחירה וכן לוקחים חלק בסדנאות, במחקרים פסיכולוגיים ובמעבדות שונות בתחום הקוגניציה. כמו כן, המכללה מציעה להם מערך סיוע ותמיכה במסגרת "תכנית המקפצה", שמעניקה שירותים רבים לשיפור הישגים האקדמיים. אלה כוללים מכינות ייעודיות בשלל מקצועות, שיעורי תגבור ומרתונים ייעודיים לקראת מבחנים. כמו כן, הם יכולים להיעזר בצוות היועצים של המכללה שמסייע להרכיב את מערכת השעות ולהתאים אותה לצורכים האישיים.


נושאי הלימוד

 

 • הפילוסופיה של הנפש
 • פסיכולוגיה בין תרבותית
 • חקר ביצועים ותורת ההחלטות
 • היבט קוגניטיבי של ליקויי למידה
 • מודלים חישוביים למדע הקוגניציה
 • פסיכולוגיה של שיפוט אינטואיטיבי    
 • מוח וקוגניציה
 • קוגניציה ושפה
 • סוגיות בלוגיקה
 • בלשנות תיאורטית
 • פסיכולוגיה פיזיולוגית
 • ועוד


על מוסד הלימוד


מכללת רמת גן משמשת מרכז לימוד של האוניברסיטה הפתוחה והיא הגדולה מבין מרכזי הלימוד ברחבי הארץ. כיום לומדים במכללה זו למעלה מ - 6,000 סטודנטים בשלל תכניות לימודים. במכללה מתקיימים שילובים רבים לתואר ראשון, כאשר ניתן ללמוד במגוון של חוגים כגון לימודי מדעי המדינה, לימודי חינוך, לימודי כלכלה, לימודי ניהול לתואר ראשון, לימודי פסיכולוגיה, לימודי סוציולוגיה, תואר ראשון בתקשורת, לימודי מדעי החיים, לימודי הנדסת תעשייה וניהול ועד מבחר של מסלולים. תכניות הלימוד של המכללה מתייחדות בתכנית תגבורים מעמיקה ומקיפה שמציעה סיוע פרונטלי לסטודנטים בזמן לימודיהם.


הסטודנטים במכללת רמת גן יכולים גם לקחת חלק בתכניות לימודי תעודה שמתקיימות במערך הלימודי החוץ אקדמיים. תכניות אלה יכולות לסייע לרכוש מיומנויות מקצועיות בתחומים מבוקשים במשק, ולשכלל כישורים מקצועיים קיימים.


תנאי קבלה


מכללת רמת גן, כמוסד הפועל מטעם האוניברסיטה הפתוחה מקדמת שוויון הזדמנויות בלימודי האקדמית וכך אינה דורשת ציון בפסיכומטרי או תעודת בגרות מלאה כדי להתקבל לימודים. באופן זה הלימודים פתוחים בפני מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות, כגון אנשים עובדים, חיילים, תלמידי תיכון, מבוגרים ועוד שלל קהלים ללא תלות בהשכלה והניסיון הקודם.


תעודה


בוגרי התכנית אשר עומדים בהצלחה בכל חובותיהם זכאים לקבל תואר ראשון B.A. במדעי הקוגניציה (ובמקצוע נוסף בהתאם לבחירת הלימודים), שמוענק על ידי האוניברסיטה הפתוחה.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת רמת גן

כלים שיעזרו לך לבחור