רוצה פרטים על שכר שיננית?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

כמה מרוויחה שיננית בישראל?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על שכר שיננית? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר שינניות וסייעות שיניים


כמה מרוויחים בתחום השיננות?


תפקידם של השיננים והשינניות במרפאת השיניים הוא חיוני ביותר, הם מהווים חוליה חשובה בתפקוד המרפאה ומסייעים למטופלים בשמירה על בריאות הפה. התפקיד שייך למקצועות הפרא רפואיים והוא מושך אליו רבים שמתעניינים בתחום הרפואי ובעבודה קרובה עם מטופלים.


באופן כללי, רמת המשכורות של שינניות מושפעת ממספר גורמים, בהם היקף המשרה של העובדים ומספר שנות הוותק בתפקיד. יש לציין כי לא תמיד שינניות עובדות במשרה מלאה וכך נדרשות לעיתים לשלב עבודה במספר מרפאות כדי להגיע להיקף המשרה המלאה.


בחלק מן המקרים, שיננים מקבלים משכורת חודשית גלובלית בעוד במרפאות אחרות הם זוכים למשכורת שעתית. ישנן גם מרפאות בהן רמת השכר מותאמת לפי סוג הטיפול והיקפו. היבט נוסף שמשפיע על רמת השכר של שיננים ושינניות הוא העבודה במגזר הציבורי או הפרטי. באופן כללי, השכר במרפאות פרטיות גבוה מאשר בקופות החולים ובמרפאות הציבוריות, כאשר במרפאות פרטיות ויוקרתיות השכר גבוה במיוחד.


רפורמות שהתקיימו לאחרונה בתחום רפואת השיניים סייעו מצד אחד להסדיר את תפקידן של השינניות אך מצד שני גם הביאו במידה מסוימת לירידה ברמת השכר שלהן. כך למשל, עקב ההחלטה על טיפולי שיניים חינם לילדים, סכום הטיפול המשולם על כל טיפול מצד המדינה נמוך מאשר לפני הרפורמה וכך גם השכר של השיננים יורד.


אפשרויות תעסוקה


עובדים בתחום השיננות יכולים להשתלב במרפאות שיניים ציבוריות במסגרת קופות חולים וכן במסגרות פרטיות. באפשרותם גם לעבוד כשכירים, או כעצמאיים במסגרת מרפאות פרטיות שונות ולפעול תחת רופאי השיניים.


במסגרת תפקידם עובדי השיננות אחראיים על ביצוע טיפולים מניעתיים שונים, כגון ניקוי אבן וניקוי שיניים וכן תפקידם כולל הסברה והדרכה בתחום בריאות השן והיגיינת הפה. העבודה מתבצעת מול אוכלוסיות וגילים שונים, ממבוגרים ועד ילדים.


תחום עיסוק נוסף בענף רפואת השיניים הוא סייעות רופאי השיניים. הגדרתו של תפקיד זה שונה משל השיננית, עיקר העיסוק של סייעי שיניים היא הכנת מטופלים לטיפול, שמירה על היגיינה במרפאה וטיפול בציוד ובכלי העבודה של הרופאים וכן פן מנהלתי של ניהול מערך לקוחות במרפאה וזימון תורים. בדומה לשיננים, גם סייעי השיניים יכולים להשתלב במרפאות ציבוריות או פרטיות.


עובדים בתחום רפואת השיניים יכולים גם לקדם את הקריירה שלהם דרך קורס תפקידי ניהול מרפאות שיניים.

 

תפקידי ניהול מרפאה מתמקדים יותר בפן הניהולי והשיווקי של התנהלות מרפאות פרטיות, כאשר עובדים בתחום זה אחראיים על הרחבת מאגרי הלקוחות, שיווק שירותי המרפאה ושיווק רפואי, שירות לקוחות וניהול הפן הפיננסי של המרפאה.


רמות השכר

 

תפקיד 0 - 3 שנות ניסיון (שכר נטו חודשי) 3 - 5 שנות ניסיון (שכר נטו חודשי)
שיננית 5,000 - 7,000 שקלים לחודש 7,000 - 10,000 שקלים לחודש
סייעת רופא שיניים 5,000 - 5,500 שקלים לחודש (או 25 שקלים לשעה) 6,000 - 10,000 שקלים לחודש
ניהול מרפאת שיניים לא רלבנטי 10,000 - 14,000 שקלים לחודש

 

* שימו לב, רמות השכר יכולות להשתנות מעת לעת.


ביקוש


בשוק של היום יש ביקוש רב לשינניות ולסייעות שיניים. בפני בוגרי הקורסים השונים עומדות לא מעט אפשרויות תעסוקה, עקב עלייה בפרישת מרפאות שיניים ברחבי הארץ וכך מתגבר גם הביקוש לעובדים איכותיים ומסורים.


מה ללמוד כדי לעבוד כשיננית או סייעת שיניים?


כדי להשתלב כשיננים יש צורך ברישיון שיננות, צורך קבלתו יש ללמוד בקורס שינניות וכן לעבור בהצלחה בחינת רישוי שעורך משרד הבריאות. היקפן של ההכשרות הוא בדרך כלל כשנתיים, שיעורים מתקיימים מספר פעמים בשבוע.


המעוניינים לעבוד בסייעות רפואת שיניים נדרשים גם הם ללמוד בהכשרה מקצועית מתאימה, קורס סייעות שיניים וכן לעבור מבחן הסמכה של משרד הבריאות. לרוב קורסים אלה נפרשים על פני כשנה עד שנה וחצי.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה לדעת יותר על שכר שיננית?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור