תואר שני בייעוץ חינוכי במכללה האקדמית שאנן לציבור הדתי

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שאנן - תואר שני בייעוץ חינוכי.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תואר שני בייעוץ חינוכי לדתיים M.Ed. במכללה האקדמית שאנן


דלת פתוחה בחינוך הממלכתי דתי


תפקידם של יועצים חינוכיים בבתי הספר הוא חשוב ביותר, הם מסוגלים לאתר ולאבחן תלמידים שמתמודדים עם לקויות עם קשיים ולהציע תכניות התערבות שמתאימות להם. עבור ילדים וצעירים במגזר הדתי והחרדי, ניתן לראות דילמות, קשיים ובעיות ייחודיים שמצריכים מתן מענה מתאים.


מכללת שאנן מפעילה תכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי לדתיים, ששואפת להכשיר יועצים ויועצות אמפתיים, קשובים ואחראיים, שיכולים לקדם ערכים של צדק חברתי ואהבת אדם במוסדות הלימוד. התכנית מותאמות לסטודנטים מהמגזר הדתי והיא שמה דגש על אתגרים ייעוציים שייחודיים למערכת החינוך הממלכתית דתית וכן לחינוך החרדי. דרך הכלים שנלמדים הבוגרים יכולים לקדם את הקריירה שלהם בעולם הייעוץ ולהעשיר את מיומנויות העבודה שלהם.

 


תכנית הלימודים


הסטודנטים בתכנית לתואר שני בייעוץ חינוכי מפתחים את המיומנויות המקצועיות שלהם ולומדים על שיטות ראיון טיפולי ומסייע, על גישות בייעוץ לקבוצה ולפרט ועל דרכים לפיתוח של תכניות מניעה וטיפול שמותאמות לבני נוער ולילדים. כמו כן, הם בוחנים את הערכים והתכנות שחשובים ליועצים חינוכיים ומגבשים זהות מקצועית לפי יסודות אתיים וחברתיים.


בהמשך הם דנים בסוגיות ייעוציות שמייחדות בני ובנות נוער דתיים וחרדים ולומדים כיצד לסייע באופן היעיל ביותר במצבים שונים. הם גם עוסקים בפיתוח של תכניות ייעוץ והתערבות ובגישות ליישומם המוצלח במערכת.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני שנתיים והשיעורים בה מרוכזים ביום שבועי אחד. היא כוללת סמסטרים בקיץ. מלבד שיעורים עיוניים, הסטודנטים צריכים לקחת חלק בהתנסות בייעוץ בהיקף של כ - 300 שעות, במסגרתה הם מתלווים ליועצים מאמנים מורשים על ידי השירות הפסיכולוגי הייעוצי.


נוסף על כך, הם צריכים לבצע פרקטיקום במהלך כל שנות הלימוד. במהלכו מנהלים יומן רפלקטיבי ובו מנתחים תהליכים אישיים וקבוצתיים ומיישמים שיטות מחקר. לאורך התכנית כותבים שתי עבודות סמינריוניות מחקריות ופרויקט יישומי מסכם שבו מפתחים תכנית התערבות.


נושאי הלימוד

 

 • היבטים אתיים בייעוץ
 • ייעוץ פרטני
 • הורים ומשפחה
 • פסיכולוגיה בגיל ההתבגרות
 • מתבגרים דתיים
 • ייעוץ בעזרת טכנולוגיות מקוונות
 • ייעוץ לנוער בסיכון
 • הטמעת שינויים במערכת החינוך
 • ראיון מסייע טיפולי    
 • תיאוריות התנהגות ארגונית בחינוך    
 • ועוד


על מוסד הלימוד


המכללה, שממוקמת בחיפה, עורכת תכניות נוספות לתואר שני בחינוך למגזר הדתי. אלה כוללות תואר שני בהוראת מקרא לדתיים, תואר שני בהוראת אנגלית ותואר שני בחינוך משלב. נוסף על כך, פועל במכללה מרכז לפיתוח מקצועי בו מורים ואנשי הוראה יכולים ללמוד בקורסים מקצועיים ודרכם להרחיב את סל המיומנויות שבידיהם.


תנאי קבלה


לתכנית יכולים להתקבל בוגרי לימודי חינוך או תחומים קרובים כגון לימודי עבודה סוציאלית או לימודי פסיכולוגיה, שממוצע הציונים שלהם הוא 85 ומעלה. כמו כן, יש צורך ברמת פטור בשפה האנגלית. על המועמדים להחזיק בתעודת הוראה ולהיות בעלי שלוש שנים של ניסיון בהוראה או בייעוץ חינוכי. הם נדרשים להציג שתי בהמלצות מקצועיות ולעבור ראיונות קבוצתיים ואישיים. יש לציין שמי שאינן בוגרי לימודי ייעוץ חינוכי לתואר ראשון נדרשים בלימודי השלמה, אותם יש להשלים לפני תחילת הסמסטר הראשון.


תעודה


לבוגרים מוענק תואר שני M.Ed. בייעוץ חינוכי מטעם המכללה האקדמית שאנן. הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: שאנן - המכללה האקדמית הדתית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך

כלים שיעזרו לך לבחור