קורס מנהלי בתי ספר במכללת שאנן לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על שאנן - קורס ניהול בתי ספר.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס ניהול בתי ספר לדתיים במכללה האקדמית לחינוך שאנן


להוביל את חינוך העתיד


מהו ההבדל בין סמכות למנהיגות? כאשר אדם מציית לדמות בעלת סמכות רשמית, קשה לדעת אם הוא ממושמע מרצונו החופשי או כי הוא חושש להיענש. מנגד, אדם העוקב בלב שלם אחר מנהיג, עושה זאת מתוך בחירה להצטרף למאמץ הקבוצתי כיוון שהוא מזדהה עם המטרה. מכאן שמנהיגות היא היכולת של אדם להוביל אנשים אל יעד משותף והגשמה של שינוי. הוגים רבים ניסו למצוא את המפתח למנהיגות נכונה אך התקשו להגיע לתשובה חד משמעית. המסקנה היא שאין דרך אחת ויחידה להובלת קבוצה. מנהיג חכם צריך להחזיק במגוון רחב של מיומנויות שרק שילובן הנכון יכול להוביל לתוצאות טובות.


עמידה בראש של מוסד חינוכי, היא משימה לא פשוטה; המנהלים בבתי הספר צריכים לא רק לגבש את הצוות החינוכי, אלא גם את התלמידים. הם קובעים את החזון והמדיניות שמובילים את המוסד הפדגוגי ובכך משפיעים רבות על הלומדים בו, הלא הם דור העתיד של מדינתנו. מכללת שאנן מציעה קורס לניהול בתי ספר המותאם לחינוך הממלכתי דתי, שמקנה את המיומנויות השונות הנדרשות לניהול נכון של מוסד חינוכי והובלת המורים והתלמידים להצלחה.

 


תכנית הלימודים


התלמידים דנים בסוגיות חינוכיות ומנהלתיות שונות, תוך קבלת כלים להתמודדות במערכת דינאמית. כמו כן, הם עוסקים בהיבטים הארגוניים שבמשרת הניהול ובשיתופי פעולה עם גורמים פדגוגיים שונים. לבסוף, הם רוכשים מיומנויות בינאישיות וכישורי מנהיגות, לצד למידת פיתוח חזון פדגוגי אשר יקדם שיתוף פעולה פורה עם צוות המורים בבית הספר. כל זאת תוך מתן דגש על הייחודיות שבבתי הספר הממלכתיים דתיים.


מתכונת הלימוד


הקורס הוא חד שנתי ובהיקף של 400 שעות. השיעורים מתקיימים אחת לשבוע בשעות הבוקר והם משלבים תכנים עיוניים ועבודה מעשית. הפרקטיקום כולל תצפית והתנסות בכלי ניהול שונים, סיורים בבתי ספר ומשימות ניהול בליווי של מנהלים.

 


נושאי הלימוד

 

  • הובלת הצוות החינוכי
  • פתרון קונפליקטים
  • פיתוח מיומנויות ארגוניות
  • תקשורת בינאישית
  • גיבוש מדיניות המוסד החינוכי
  • סוגיות במנהל חינוכי
  • דרכי פעולה במערכות מורכבות
  • פיתוח כושר מנהיגות    
  • בניית השקפת עולם מנהלית – חינוכית    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית הדתית לחינוך שאנן ישנו מרכז ללימודי המשך בחינוך ולפיתוח מקצועי למורים אשר מציע מגוון הכשרות לאנשי הוראה. מבין הקורסים המוצעים ניתן למצוא הכשרת מורים חונכים ומלווים; בית מדרש לנשים; הכשרת מורה חוקר את עשייתו; וקורס מורה יוזם ומטמיע תכניות בחמ"ד, אשר מכשיר לפיתוח יוזמה חינוכית חדשנית באמצעות כלים מחקריים ורפלקטיביים, כדי לקדם את העשייה בחינוך הממלכתי דתי.


תנאי קבלה


למסלול זה מתקבלים מורים בחינוך הממלכתי דתי בחינוך היסודי והעל יסודי, בעלי תואר שני בחינוך ולפחות חמש שנות ותק בהוראה. ניתנת עדיפות למנהלים בעלי ותק של שנה עד שלוש שנים במערכת החינוך וכן לאנשי הוראה שמילאו תפקידים ארגוניים במוסדות חינוך.


תעודה


תלמידים שעומדים בדרישות הקורס ומגישים את פרויקט הגמר זכאים לקבל תעודה מטעם מכללת שאנן.


אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב במערכת החינוך הממלכתי דתי בשלל תפקידים ניהוליים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: שאנן - המכללה האקדמית הדתית לחינוך

עוד מסלולי לימוד - שאנן – המכללה האקדמית הדתית לחינוך

כלים שיעזרו לך לבחור