לימודי הנדסאי בניין בהנדסאים תל אביב - מסלול בוקר + מסלול משולב

שירות אישי - צור קשר
לימודי הנדסאי בניין בהנדסאים תל אביב - מסלול בוקר + מסלול משולב

לימודי הנדסאי בניין בהנדסאים תל אביב - הנדסאי אזרחי בהתמחות ניהול בנייה ותכנון מבנים - מסלול בוקר + מסלול משולב

 

על פני השטח

 

תחום הבנייה חולש על ההיבטים השונים של תכנון והקמה של מבנים ושל מערכות תשתית, הן לגופים פרטיים והן לצורכי הציבור והתעשייה הנוגעים לקהל הרחב בקנה מידה עירוני וארצי. העוסקים בתחום הם למעשה מעצבי פניה של המדינה והם קובעים כיצד ייראו הכבישים, הגשרים, המחלפים, נמלי התעופה ותחנות הרכבת.

 

הנדסאי הבניין מהווים כוח עבודה חשוב במשק הישראלי, להם יש את הכלים ואת המיומנויות לתכנן, להקים ולפקח על מיזמי בנייה קטנים וגדולים כאחד. הם אחראים על העבודה הנעשית בפועל, על קשרים עם הספקים השונים והם אחראים על כוח העבודה ועל איכות הביצוע של המבנה המיועד.

 

עד 80% מימון שכר לימוד לחיילים משוחררים ומסיימי שירות לאומי בהתאם להנחיות מה"ט

 

תכנית לימודים

 

לימודי הנדסאי בניין של הנדסאים תל אביב מקנים לסטודנטים את הכלים העיוניים והיישומיים ההכרחיים לעבודה בפועל של הנדסאים. הסטודנטים לומדים את מהות הניהול של התכנון המבני ואת השלבים של הביצוע וההקמה של מיזמים הנדסיים.

תכנית הלימודים מכשירה את הסטודנטים לתכנן, להקים ולפקח על בנייה של סוגים שונים של מבנים, כמו מבנים תעשייתיים, מבנים ציבוריים ומבנים פרטיים וכן ביצוע של תשתיות ציבוריות כמו סלילת כבישים, בניית גשרים ומסלולי רכבות.

 

התמחויות

 

אלה הן ההתמחויות בהן יכולים סטודנטים במסלול הנדסאי בניין ללמוד:

 

 • התמחות ניהול הבניה - תכנית הנדסאי בניין בהתמחות ניהול בניה מתמקדת במיומנויות ניהול של פרויקטים ואתרי בניה ובפיקוח על עבודות הבנייה באתרים.

 

 • התמחות תכנון מבנים - במהלך ההתמחות בתכנון מבנים הסטודנטים לומדים לעומק על תכנון הנדסי למבנים עד ארבעה מפלסטים ומפתחים עד 12 מטרים.

 

מתכונת הלימוד

  

במסלול משולב לומדים 3 שנים, 2 סמסטרים בשנה, 4 ימים בשבוע לרבות ימי ו'.

 

נושאי לימוד

 

במהלך התכנית נלמדים מגוון של נושאים וביניהם:

 

 • קונסטרוקציות בטון
 • קונסטרוקציות פלדה
 • תכנון הנדסי
 • תורת הבנייה והמבנים
 • חוזק חומרים
 • ארגון וניהול אתרי בנייה
 • מבוא לפיזיקה    
 • יישומי מחשב לענף הבנייה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

הנדסאים תל אביב היא מוסד לימוד למקצועות הנדסאות. סגל המרצים של המוסד מורכב מאנשי מקצוע בעלי ניסיון מעשי נרחב בתחום והם מקנים לסטודנטים את הידע העיוני והיישומי הנדרש לרכישת המיומנויות המקצועיות. המכללה מציעה הן מסלולי בוקר והן מסלולי ערב אשר יכולים להתאים גם לסטודנטים עובדים ולבעלי משפחות. בין תכניות הלימוד של בית הספר להנדסאים אפשר ללמוד לימודי הנדסאי תעשייה וניהול, לימודי הנדסאי חשמל, לימודי הנדסאי אלקטרוניקה ולימודי הנדסאי מכונות.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים ללימודי הנדסאי בניין צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה או חלקית, עם ציון עובר בבגרות במתמטיקה ברמה של 3 יחידות לפחות, ציון עובר ומעלה בבגרות באנגלית ברמה של 3 יחידות ומעלה וציון בהבעה, לשון או ספרות ברמה של 2 יחידות לפחות. מתקבלים גם מועמדים מעל גיל 35 שבידיהם תעודת סיום 12 שנות לימוד מוכרת.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות הלימודים מקבלים דיפלומת הנדסאי ויכולים להירשם בפנקס ההנדסאים. בוגרי התמחות נהול בניה יכולים להירשם במדור ניהול בניה ולשמש הנדסאים אחראים באתרי בניה וכהנדסאים מטעם קבלנים. הדיפלומה מקנה לבוגרים אפשרות הסמכה של מנהלי עבודה, בתנאי שברשותם ציון 70 ומעלה במבחן במקצוע הבטיחות מטעם מה"ט, וכן מעבר וועדה (בחינה נוספת) של משרד העבודה.

 

בוגרי מסלול מגמת משנה תכנון מבנים יכולים להירשם בפנקס במדור בניה.

 

 

אפשרויות תעסוקה

 

הבוגרים משתלבים במגוון תפקידים בתחום, כמו במשרדי תכנון מבנים, בחברות לניהול פרויקטים בבנייה, בחברות הנדסיות ובחברות הנדסה ופיקוח, שם הם מסייעים לתכנן מבנים, הם מנהלים מיזמי בנייה הנדסיים והם מפקחים על התהליכים השונים הכרוכים בתכנון ובהקמה של מבנים, לרבות תקציבים וניהול כוח אדם.

למידע נוסף לחצו: הנדסאים תל אביב