הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללה האקדמית בית ברל

הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללה האקדמית בית ברל - תכנית פיזיקה מעל ומעבר

 

שינויים פיזיקליים

 

הילדים של היום יודעים שהעתיד של הטכנולוגיה ושל העתיד הכלכלי נמצא בהנדסה. הם יודעים שכדי להתקבל לאוניברסיטאות הנחשבות וללמוד את מקצועות ההנדסה הם צריכים להצטייד בידע פיזיקה מבעוד מועד, ולכן מגמת הפיזיקה בבתי הספר העל יסודיים הפכה לאחת המגמות המבוקשות.

 

כדי לשמור על רמה גבוהה של מגמות הפיזיקה וכדי להכשיר את התלמידים בצורה הטובה ביותר שתבטיח את העתיד האקדמי שלהם, ומשכך את עתיד החברה כולה, יש צורך במורים מוכשרים ומקצועיים אשר מכירים את רזי המקצוע ויכולים להנחיל את אהבתם אליו לדור הבא. הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה מכשירה את אנשי האקדמיה ללמד ולחנך ילדים את מקצוע הפיזיקה ולפתוח להם צוהר לעולם הטבע הנסתר מן העין.

 

תכנית הלימודים

 

הסבת אקדמאים להוראת פיזיקה במכללה האקדמית בית ברל מכשירה את הסטודנטים להיות מורים לפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד. הסטודנטים בתכנית להסבת אקדמאים להוראה מקבלים את הכלים לחנך וללמד תלמידי תיכון לחשיבה פיזיקלית ולשילוב בין הדיסציפלינה לבין תחומי דעת אחרים.

 

תכנית הסבת האקדמאים מקנה לסטודנטים את הכלים לעמוד מול כיתה, להעביר תכנים ומערכי שיעור ולאתר ולטפל בקשיים שהתלמידים מתמודדים איתם, הן הקשיים הלימודיים של המקצוע והן הקשיים הרגשיים של ילדים בגיל ההתבגרות. הסטודנטים לומדים לבנות תכניות לימודים, להעריך תלמידים ולנתח דינמיקה כיתתיות ולעודד עבודת צוות בין תלמידי הכיתה.

 

מתכונת הלימוד

 

משך הלימודים הוא כ - 24 שעות אקדמיות, הנפרשות על פני שנה. הלימודים נערכים פעמיים בשבוע, יום במכללה ויום בבית הספר. מתכונת הלימוד כוללת שיעורים פרונטאליים, לימוד עצמי מונחה, סיורים והכשרה מעשית.

 

לימודי ערב

 

ניתן ללמוד גם בתכנית הסבת אקדמאים בשעות הערב. מסלול לימודי ערב להסבת אקדמאים להוראה מתאים לבעלי רקע אקדמי בתחום שמעוניינים לרכוש תעודת הוראה ולשלב את הכשרתם עם עבודה. ההכשרה כוללת מפגש שבועי בערב ומפגש נוסף ביום שישי וניתן לסיים אותה בשנה אחת.

 

נושאי לימוד

 

 • רטוריקה והופעה בכיתה
 • אוריינות מחקר
 • ניהול וחינוך כיתה
 • הוראה לאוכלוסיות מאתגרות
 • לשון ושפת ההוראה
 • הוראת למידה בסביבה מקוונת
 • פילוסופיה של החינוך
 • פסיכולוגיה התפתחותית של ילדים ונוער
 • הערכה לקידום למידה    
 • היבטים פסיכו-דידקטיים בגיל ההתבגרות    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים

 

המכללה האקדמית בית ברל היא מוסד רב־תחומי להשכלה גבוהה בתחום החינוך על בסיס רוח חברתי יישומי. המכללה מקדמת את הלימודים ההומאניים והחברתיים, בדגש על אמנות, ממשל, דמוקרטיה ומדעי הרוח. במכללה אפשר ללמוד במגוון מסלולי לימוד לתואר ראשון, לתואר שני ולהכשרות, ובהם הסבת אקדמאים לחינוך הגיל הרך, הסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, הסבת אקדמאים להוראת מדעי הטבע והסבת אקדמאים להוראת מדעי המחשב.

 

תנאי קבלה

 

המועמדים להסבת אקדמאים להוראת פיזיקה צריכים להיות בעלי תואר ראשון בפיזיקה או בהנדסה בתחום עתיר פיזיקה בממוצע ציונים 70 ומעלה. הקבלה ללימודים מותנית בבחינת בקיאות בפיזיקה, בבחינת עמדות ואישיות, בתוצאות מרכז הערכה קבוצתי ובריאיון אישי.

 

תעודה

 

הסטודנטים אשר מסיימים את כל דרישות הלימודים, לרבות ההכשרה המעשית, מקבלים תעודת הוראה בפיזיקה לבית הספר העל יסודי מטעם המכללה האקדמית בית ברל. כמו כן, הם מקבלים נספח המפרט על כך שהוכשרו בתכנית ייחודית להכשרת מורים לפיזיקה ברמה של 5 יחידות לימוד.

 

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל