הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית בית ברל

לימודי הסבת אקדמאים להוראת אנגלית במכללה האקדמית בית ברל


הופכים למורים לאנגלית


להוראת האנגלית יש חשיבות רבה במערכת החינוך הישראלית, שכן היא משמשת כשפה בין לאומית וכגשר לתעסוקה ולשיתופי פעולה בעתיד. אקדמאים רבים שמעוניינים לעבור לתחום ההוראה מסיבות אידיאולוגיות ומקצועיות יכולים ללמוד בתכנית הסבת אקדמאים, שמעניקה להם את המיומנויות הנדרשות ללימוד בכיתה.


במכללה האקדמית בית ברל מתקיימת תכנית הסבת אקדמאים להוראת אנגלית, שמכשירה את משתתפיה להוראה בבתי ספר יסודיים ועל יסודיים כאחד. במכללה שואפים להכשיר אקדמאים מצטיינים לעבור לענף שיש בו שליחות וכך לתת מעצמם לחברה. הם גם מטפחים ערכים של יצירתיות ושינוי במערכת החינוך של ימינו.

 

כמה זמן לומדים?

 

משך התכנית להסבת אקדמאים להוראה נע בין שנה לשנתיים, היא מתקיימת במתכונת גמישה לפי צורכי המשתתפים ומאפשרת לשלב בין עבודה ולימודים.

 

המסלול משלב בין שיעורים עיוניים לבין למידה חווייתית דרך סדנאות, ניתוח אירועים ולמידה מקוונת דרך האינטרנט.


כמו כן, התכנית כוללת גם התנסות מעשית בהוראה בבתי ספר. במהלכה המשתתפים מתנסים בעבודתם של מורים לאנגלית במסגרת בתי ספר יסודיים ועל יסודיים. כך הם גם מכירים אוכלוסיות שונות כגון תלמידים עולים חדשים, דוברי אנגלית וילדים עם צרכים מיוחדים.


המכללה מציעה לבעלי תארים מתקדמים או משתתפים מצטיינים להשתתף במסלול מואץ ומופחת שעות. כמו כן, קיים מסלול הסבת אקדמאים מואץ לדוברי אנגלית, או לבוגרי לימודי אנגלית, בלשנות או ספרות אנגלית. תכנית זו נמשכת כשנתיים ונלמדת תוך כדי עבודה במסגרות החינוך.


תכנית הלימודים


לאורך מסלול הסבת האקדמאים, הסטודנטים רוכשים כלים וידע רב בשפה האנגלית, שנחוצים למורים בבתי הספר וכך מעמיקים בבלשנות ובספרות האנגלית. בהמשך הם דנים בסוגיות חשובות לעבודה מול כיתות בבתי ספר, דגש על הוראת האנגלית כשפה זרה. הם גם עוסקים בהיבטים פסיכולוגיים וחברתיים של למידת שפות. בהמשך, הם לומדים גם על התאמת הלמידה לשכבות גיל שונות ולאוכלוסיות מגוונות.

 

לימודי ערב

 

מוסד הלימוד מקיים תכנית הסבת אקדמאים ייחודי במסלול לימודי ערב. תכנת זו מאפשרת למי שמגיעים מתחום לימודי האנגלית ומקצועות משיקים לסיים את לימודיהם בשנה אחת בתכנית נוחה לשילוב עם עבודה. מפגשים נערכים אחת לשבוע בערב וביום שישי. ההתנסות המעשית מתקיימת ביום נוסף, או בשנה שלאחר התכנית.

 


נושאי הלימוד


בין הנושאים שנלמדים במסלול:

 

  • פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות
  • הוראת אנגלית לעל יסודי
  • מדידה והערכה בהוראת שפות
  • כיתות כמערכות פדגוגיות
  • רכישת אנגלית בבתי ספר יסודיים
  • הוראת תלמידים עם צרכים מיוחדים    
  • ועוד


על מוסד הלימוד


בית ברל היא מכללה לחינוך בה מתקיימים מגוון מסלולים לתואר ראשון ושני. מוסד הלימוד גם מפעיל שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה, בהן הסבה להוראה בגיל הרך, הסבה להוראה בחינוך המיוחד, הסבה להוראה בחינוך העל יסודי והסבת אקדמאים להוראת מתמטיקה, במסלול ששם דגש על הכנה לבגרות ברמת 4 ו - 5 יחידות. נוסף על כך פועלות במכללה תכניות הרחבת הסמכה למורים שמלמדים מקצועות כגון הוראת צרפתית והוראת ערבית, שמעוניינים להרחיב את הכשרתם להוראת שפה נוספת בבתי הספר. מועמדים מצטיינים יכולים לזכות למלגות לימוד שונות שמעניק מוסד הלימוד.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי לימודי מדעי החברה והרוח שממוצע הציונים שלהם הוא 75 ומעלה וכן בוגרי לימודי מדעי הטבע, לימודי מדעי החיים ולימודי מדעים מדויקים עם ממוצע ציונים של 70 לפחות. כמו כן, המועמדים נדרשים לעבור מבחני התאמה וראיונות קבלה. חסרי רקע מספק נדרשים להשתתף גם בקורסי השלמה.


תעודה


משתתפים שעומדים בכל חובות המסלול ומסיימים אותו בהצלחה מקבלים תעודת הוראת אנגלית שניתנת מטעם המכללה האקדמית בית ברל.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל