לימודי חינוך לעל יסודי תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

שירות אישי - צור קשר
לימודי חינוך לעל יסודי תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה

לימודי חינוך לבתי ספר על יסודיים תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה ( לשעבר אוהלו )

 

לעצב את דור העתיד

 

מאז ומתמיד תפקידו של המורה ושל המחנך היה אחד התפקידים החשובים בחברה. המורה אמון על דור העתיד וביכולתו להשפיע ולעצב את עולם של התלמידים, הן בדרכי הלימוד וברכישת השכלה והן בבניית דרכי חשיבה עצמאית ובמודעות חברתית וסביבתית. כל אלה מקבלים חשיבות יתרה כאשר התלמידים הם בני נוער החווים את אחת התקופות המעצבות בחייהם.

 

המורים מהווים דמות מכרעת בחייהם של התלמידים והם משמשים דוגמה הן מההיבט הלימודי והן מההיבט החינוכי. משכך, המורה חייב להיות בעל השכלה רחבה בתחומים רבים ובעל רגישות ואמפתיה לאנשים הסובבים אותו, ובעיקר לתלמידים שלו.

 

תכנית לימודים

 

לימודי חינוך על יסודי בתל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה מקנים לסטודנטים ידע תיאורטי להוראה ולפדגוגיה, ידע עיוני וגישות לעבודה עם מתבגרים, שיטות הוראה לבני נוער והכשרה שמכינה את המורים לעתיד לעבודה בפועל בכיתות ובמערכת החינוך על כל היבטיו. הסטודנטים לומדים כיצד לזהות ולאתר קשיי לימודים ובעיות רגשיות הטיפוסיות לגיל הנעורים, כמו התמרדות בממסד, בעיות שליטה וריסון רגשי, קשיים חברתיים ושינויים במצבי רוח.

 

כמו כן, הם לומדים על כל האספקטים של החינוך ושל דרכי ההוראה המתאימות לבני נוער הגדלים בישראל בקורסים כמו פילוסופיה של החינוך, סוציולוגיה ופסיכופתולוגיה, התפתחות שפת הנרטיב, מקומנו ביקום ועברית כשפת אם. הסטודנטים בוחרים מקצוע התמחות שבו הם מגישים עבודת סמינר, מקצועות ההתמחות האפשריים הם הוראת מתמטיקה, הוראת מדעים, לימודי יהדות, הוראת לימודי ארץ ישראל, הוראת אנגלית והוראת אמנויות התנועה והמוסיקה.

 

מתכונת הלימוד

 

לימודי חינוך לעל יסודי נמשכים כארבע שנים. מתכונת הלימוד מחולקת לארבעה אשכולות: לימודי יסוד, לימודי חינוך והכשרה להוראה, לימודים בהתמחות מקצועית והתמחות מעשית. במהלך הלימודים מתקיימים סיורים עיוניים, קורס זהירות בדרכים, קורס עזרה ראשונה, קורס ביטחון ובטיחות וסמינר תולדות השואה. הסטודנטים מתנסים גם בסימולציות ולומדים מקרי בוחן.

 

נושאי הלימוד

 

 • אוריינות מתקדמת
 • מבוא לחינוך מיוחד
 • תרבות ומורשת עם
 • מיומנות אקדמית ממוחשבת
 • דידקטיקה לחינוך העל יסודי
 • פסיכולוגיה של גיל ההתבגרות    
 • דרכי ההערכה
 • הוראת עמיתים
 • למידה יצירתית
 • פדגוגיה חדשנית
 • חינוך לדמוקרטיה    
 • ועוד

 

על מוסד הלימודים


זהו מוסד ללימוד חינוך, מדעים וספורט. בית הספר לחינוך מכשיר את תלמידיו להיות המורים של ילדי העתיד באמצעות פיתוח דרכי חשיבה חדשניות ויצירתיות המשלבות את העולם הדיגיטלי ואת הרשתות החברתיות עם תכנית הלימודים. נוסף על כך, בית הספר מאפשר לתלמידים ללמוד תחומים אטרקטיביים המעשירים את תחום ההוראה ומאפשרים להם להשתלב במסגרות החינוך הפורמאליות והבלתי פורמאליות. בין התארים שהמכללה מציעה אפשר ללמוד לימודי חינוך מיוחד, לימודי חינוך הגיל הרך ולימודי חינוך בבית הספר היסודי.


תנאי קבלה

 

המועמדים למסלול זה צריכים להיות בעלי תעודת בגרות מלאה וציון פסיכומטרי כשהשקלול ביניהם צריך להיות 570 לפחות. מועמדים בעלי תעודת בגרות איכותית יכולים להתקבל ללא ציון פסיכומטרי, הקריטריונים לתעודת בגרות איכותית הם ממוצע בגרויות של 95 לפחות, 4 יחידות לימוד לפחות בבגרות אנגלית, 5 יחידות לימוד במקצוע מוגבר וציון באנגלית במבחן אמי"ר.

 

תעודה

 

סטודנטים המסיימים את כל חובות הלימודים, לרבות הגשת עבודת סמינר והשלמת שעות ההכשרה המעשית מקבלים תואר בוגר B.Ed ותעודת הוראה במקצוע ההתמחות.

עוד מסלולי לימוד - תל חי - קמפוס חדשנות בחינוך ובהוראה (לשעבר אוהלו)