קורס הוראה מתקנת ואבחון דידקטי במכללת הרצוג לדתיים

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי לימודים לדתיים?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על הרצוג - הוראה מתקנת לדתיים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס הוראה מתקנת ואבחון דידקטי לדתיים במכללה האקדמית הרצוג


לאבחן, לכוון ולתמוך


ללקויות למידה, כמו קושי בקריאה או במתמטיקה, יש השכלות רבות על התלמידים מעבר להיבט הלימודי. ילדים אלו מתמודדים לא אחת עם בעיות רגשיות וחברתיות שנובעות מתחושת חוסר הביטחון ומהשונות שהם חווים בינם לבין חבריהם לכיתה. משום כך, חשוב לאתר בשלב מוקדם ככל שניתן את הלקות ולבנות תכנית הוראה שמותאמת לצרכי הילדים.


ביחידת לימודי התעודה במכללת הרצוג לדתיים מציעים מסלול המשלב בין קורס הוראה מתקנת לבין קורס אבחון דידקטי, שמתאים למורים בבית הספר היסודי והעל יסודי, בחינוך הרגיל והמיוחד כאחד במערכת החינוך הממלכתית דתית. התכנית מעניקה כלים להערכה ולאבחון התלמידים וגם לקידום שלהם בכיתות, במקצועות כמו עברית וחשבון. המסלול מותאם לתכנית "אופק חדש" ויכול לאפשר לבוגריו להתפתח לאפיקים חדשים בהוראה ולהתקדם מבחינה מקצועית.

 


תכנית הלימודים


בתחילת מסלול זה רוכשים המשתתפים כלים לקידום תלמידים מתקשים וצעירים עם לקויות למידה ומכירים שלל שיטות התערבות וכלים להוראה אישית וקבוצתית. בהמשך הם מפתחים מודעות לביטויים השונים של לקויות למידה בתחום הפדגוגי, ההתנהגותי, הרגשי והחברתי אצל ילדים ובני נוער. כמו כן, הם בוחנים מספר טכנולוגיות חינוכיות ויישומים ממוחשבים דרכן ניתן להקל על הקושי שחווים התלמידים בלימודים. לבסוף, הם דנים בדרכים לאיתור ולסיוע במקרים של קשיים בקריאה, בכתיבה ובמתמטיקה ולעריכת אבחונים דידקטיים שונים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית משתנה לפי הרקע הקודם של המשתתפים בתחום לקויות הלמידה. עבור מורים בחינוך הרגיל מוצע קורס שנמשך כשנתיים וכולל כ - 360 שעות, בעוד מורים בחינוך המיוחד יכולים ללמוד בתכנית שאורכה כשנה בלבד וכוללת כ - 180 שעות. מי שמעוניינים בכך יכולים להמשיך גם לשנה שלישית בתחום ההתערבות והאבחון הדידקטי.


השיעורים מתקיימים פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים ובערבים. כמו כן, כולל הקורס התנסות מעשית בהיקף שבין 30 - 60 שעות בהכנת תיקי אבחון ובהערכת תלמידים.


נושאי הלימוד

 

 • הוראה בכיתה הטרוגנית
 • אימון תלמידים
 • התאמת מטלות לימודיות
 • עיצוב סביבה חינוכית
 • סימנים לאיתור לקות למידה
 • כלים להערכה חינוכית
 • תוכנות לפיתוח מיומנויות למידה
 • בניית תכניות התערבות
 • השלכות התנהגותיות על תלמידים
 • הדרכה קבוצתית ואישית    
 • השפעות רגשיות של לקויות למידה    
 • ועוד


סגל הוראה


רכזת הקורס היא אשת חינוך בעלת תואר דוקטור, שמומחית להוראת מתבגרים עם לקויות למידה. בנוסף, היא מאבחנת דידקטית מנוסה, שעוסקת גם בייעוץ ובהדרכת אנשי חינוך בנושא הפרעות הלמידה ועריכת אבחונים.

 


תנאי קבלה


הקורס מיועד לאנשי חינוך מנוסים בהוראה בבתי ספר יסודיים ובחינוך העל יסודי. התכנית מתאימה הן למורים בחינוך הרגיל בתחומים כהוראת מתמטיקה או מקצעות עתירי מלל, שברצונם לרכוש כישורי הדרכה לתלמידים לקויי למידה בכיתותיהם, והן למורים בחינוך המיוחד שמעוניינים לשכלל את מיומנויות ההוראה שלהם. כמו כן, יכולים ללמוד במסלול גם מורים במסגרות חינוך בלתי פורמלי, כמו למשל מרכזי למידה, לצורך הוראה פרטנית לתלמידים מתקשים.


תעודה


משתתפים שמשלימים קורס זה בהצלחה זכאים לתעודת גמר מטעם המכללה האקדמית הרצוג.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית הרצוג

עוד מסלולי לימוד - מכללת יעקב הרצוג

כלים שיעזרו לך לבחור