לימודי תכנות - כל האפשרויות למקצועות התכנות כאן

רואה את עצמך חלק מדור העתיד? רוצה ללמוד שפות תכנות חדשות? אספנו במיוחד עבורך את כל הקורסים הקיימים ללימודי תכנות. 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף.

 

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 
רוצה פרטים על
קורס תכנות?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס תכנות - לימודי תעודה 

אם יש תחום בו למדינת ישראל יש יתרון יחסי מובהק זהו תחום ההייטק. ארגונים גדולים וקטנים וגם סטארט אפים מגייסים לעבודה צעירים בתנאים טובים. כדי לעסוק בתחום אין צורך ללמוד בהכרח לתואר ראשון במדעי המחשב או בהנדסת תוכנה וניתן להשתלב בתעשייה לאחר השלמת קורסים לתעודה. בשוק קיימים קורסים במגוון התמחויות המותאמות לדרישות בתעשייה.

 

כיום, ניתן לעבור קורס תכנות של מספר חודשים ולצבור ידע חשוב בעולם המחשבים. בוגרי הקורסים הללו יכולים לנסות להשתלב בשוק התעסוקה, והסיכויים שלהם למצוא עבודה הם טובים למדי. תכניות אלה ממוקדות בהכשרת מפתחים, מתכנתים ועובדי הייטק נוספים ובמסגרתן ניתן לרכוש מקצוע נדרש בתוך זמן קצר.

 
מה לומדים?

לימודי תכנות מהווים תחום הכשרה מעשי ויישומי בעולם המחשבים והטכנולוגיה המתקדמת. ללא מתכנתים מיומנים גם הרעיונות הטובים ביותר יישארו באויר. הלימודים הם מבוקשים מאוד בכל האוניברסיטאות והמכללות בישראל, אך עם השנים נפתחו גם קורסים רבים שלא במסגרת האוניברסיטאות או המכללות, אשר ניתן לסיימם במספר חודשים.

 

ניתן כיום להשתתף בלימודי תעודה בתחומים רבים לדוגמה:

 

 • שפת C - שפה זו הידועה במודולריות הרבה שלה, נחשבת גם למוגנת יחסית מפני קריאה ושינוי. יתרון נוסף בשיטה הפרוצדורלית עליה מבוסס התכנות בשפת C הוא השימוש הרב פעמי שניתן לעשות בקטעי קוד ופונקציות שכבר נוסחו בעבר.
   
 • שפת C++ - זוהי שפה יחסית גמישה, שכן היא מאפשרת כמה סגנונות של תכנות, כמו - תכנות פרוצדורלי ותכנות מונחה עצמים המאפשר שימוש בתבניות ופונקציות שונות בזמן הידור. 
   
 • שפת SQL - בשפה זו מרבים להשתמש בתחום של ניהול בסיסי נתונים, לצורך אחזור מידע, עדכון תוכן ושליפה של מידע ספציפי מתוך מאגר זיכרון גדול.
   
 • לינוקס - מערכת הפעלה בקוד הפתוח, משמעותה שניתן להשתמש בקוד הפיתוח של המערכת ללא עלות, ולשנות אותו בהתאם לצרכים משתנים. הכוח של מערכת זו ומידת היעילות שלה, הפכו את לינוקס, לפופולארית ביותר עבור התפעול והתחזוקה של שרתים גדולים. תכונה נוספת שלה היא הניידות, העושה אותה למערכת ההפעלה של אפליקציות הסלולר ושל התקנים משובצי תוכנה.

 

 •  JAVA - שפה המבוססת על C++, ומתאימה לעבודה על האינטרנט ועל טלפונים ניידים. השפה השתכללה בכלי נוסף הנקרא - J2E, המשמש לבניית אתרי אינטרנט דינמיים.

 

 • ניתוח מערכות מידע - ישנם כיום לא מעט קורסים פרטיים המכשירים אקדמאים לתפקיד של מנתחי מערכות מידע תוך הקניית ידע באפיון והטמעה של טכנולוגיות אלו בארגונים. 

 

 • קורס HTML - שפה זו משמשת לעיצוב אתרי אינטרנט המשלבים טקסט, תמונה, צליל וקטעי מולטימדיה.
   
 • קורס פייטון - שפה קלה ללימוד ונוחה לכתיבה מהירה של קודים, לקריאה שלהם ולפיתוח שירותי אינטרנט.

          

 • קורס פרונט אנד - בקורס front end, או מפתח צד לקוח, מתמקדים בפיתוח לאתרים ואפליקציות הנוגע לשימושיות והנראות של המוצרים.

 

 • קורס Backend - פיתוח לצד השרת. בקורס backend נלמדים תהליכי הפיתוח הנוגעים לשרתים ומסדי הנתונים של אפליקציות ותוכנות.

 

 • קורס פול סטאק - בקורס Full stack לומדים על תכנות לכלל השלבים בתהליך הפיתוח החל מתכנון ראשוני ועד למוצר מוגמר, באופן המקיף הן צד לקוח והן צד שרת. מדובר באחד התפקידים המבוקשים בהייטק הישראלי והעולמי.

 

 • קורס DevOps - בקורס דבאופס מכשירים מומחים הן בפיתוח תוכנה והן בתחום אבטחת המידע. הקורס מתאים לבעלי רקע בתכנות המעוניינים להרחיב את סל הכלים המקצועי שברשותם.

 

 • קורס React - ריאקט היא אחת השפות המבוקשות והחדשות בהייטק, היא משמשת בעיקר לפיתוח Web ומובייל. היכרות עם השפה היא אחת הדרישות לתפקידי פרונט אנד רבים בתעשייה.

 

 • קורס Node JS - בקורס מכירים לעומק את פלטפורמת Node.js, המשמשת בעיקר לפיתוח לצד השרת (בקאנד). הקורסים מיועדים בעיקר למפתחי WEB מנוסים.

 

 • קורס Net Core - דוט נט Core נחשבת לגרסה משופרת ומשוכללת של טכנולוגיית הפיתוח Net. (דוט נט), במסלולים אלה יכולים בעלי ניסיון בתכנות להרחיב את סל הכלים ולרכוש ידע שנחשב מבוקש בהייטק.

 

 • קורס Ruby - שפה זו נחשבת פופולרית בחברות הייטק וסטארט אפים והיא משמשת בעיקר לפיתוח Web.

 

בחלק מהקורסים לומדים הסטודנטים שפות תכנות (וותיקות וחדשות יותר) ובחלק מהקורסים לומדים הסטודנטים תחומים כמו אינטרנט, מערכת מידע, רשתות ועוד.

 

בין הנושאים הנלמדים בקורסים השונים - מתמטיקה, לוגיקה, סטטיסטיקה, אלגוריתמים, מבני נתונים, מסדי נתונים, מערכות הפעלה, הצפנה, בינה מלאכותית וכמובן גם את כיצד מתכנתים בשפות התכנות השונות.

 


היכן לומדים?

ניתן ללמוד כיום במוסדות לימוד רבים בישראל, בין היתר -

 • האקריו (רמת גן, וקורסים אונליין בזום): HackerU היא מוסד הכשרה בתחום המחשבים וההייטק, ניתן ללמוד קורסים כגון פיתוח NET, גיימינג, פול סטאק ועוד.

 

 • ג'ון ברייס הדרכה (תל אביב): בג'ון ברייס הדרכה מציעים מגוון קורסים במקצועות הפיתוח וההייטק, כגון ג'אווה, פייתון, פול סטאק, פיתוח BI, מקצועות הדאטה ועוד. ברבים מן הקורסים ניתן לבחור בין מתכונת פרונטלית, היברידית או אונליין.

 

 • מדיאטק ג'ון ברייס חיפה: מכללה בצפון להכשרה במקצועות ההייטק. הסטודנטים יכולים לבחור בין לימודים פרונטליים, היברידיים או אונליין בלייב עם מרצה.

 

 • ג'ון ברייס ירושלים: בין הקורסים בתחומי התוכנה הנלמדים בג'ון ברייס ירושלים נכללים פייתון פול סטאק, דוט נט, ג'אווה ועוד. מתכונת הלימוד גמישה וניתן לבחור ללמוד פרונטלית בקמפוס, אונליין או במסלול היברידי משולב.

 

 • המכללה למינהל (מגוון ערים): לרשת המכללה למינהל שלוחות בפריסה ארצית. ניתן ללמוד פיתוח אפליקציות וכן קורסים שונים להיכרות עם תוכנות הדמיה, שרטוט וניהול נתונים.

 

 • מכללת ניו מדיה (תל אביב): ניתן ללמוד את מקצועות המדיה והשיווק הדיגיטלי, אנליסט שיווק וניהול קמפיינים ממומנים.

 

 • עזריאלי והטכניון לימודי חוץ (ירושלים): בקמפוס ירושלים של היחידה ללימודי המשך של עזריאלי והטכניון מוצעים מספר קורסים בתחום זה, בהם אבטחת מידע ובדיקות תוכנה.

 

 • מכללת iNT (ירושלים, רחובות, תל אביב, חיפה): מכללת iNT , לשעבר מכללת נס, מציעה קורסים מגוונים ובהם פייתון, פול סטאק, דבאופס, סייבר ועוד.

 

 • SVCollege (תל אביב, נתניה, באר שבע, רחובות, פתח תקווה): מכללה למקצועות ההייטק, ניתן ללמוד מקצועות כגון בניית אתרים, גיימינג ופיתוח משחקים, אוטומציה ועוד.

 

 • Coding Academy: תכנית ההכשרה של Coding Academy מכשירה מפתחי Web להשתלבות בתעשיית ההייטק. הקורסים מתאימים למועמדים בעלי שליטה טובה באנגלית, שברצונם לקבל הכשרה מעשית ומקיפה בכתיבת קוד. חיילים משוחררים יכולים ללמוד על חשבון הפיקדון. בתכנית, שהיקפה 12 שבועות (3 חודשים), מושם דגש על תרגול מעשי ועל בניית פורטפוליו של פרויקטים יישומיים. כל הקורסים מועברים ב – Live וניתן לקחת בהם חלק באמצעות זום מהבית.

 

חיפשת קורס תכנות של משרד העבודה?


משרד העבודה מציע מגוון הכשרות לתעודה, בהן ניתן למצוא קורסים גם במקצועות התוכנה והמחשבים. היצע מסלולים אלה משתנה מעת לעת בהתאם לצורכי המשק העולים מן השטח. בוגרי קורסים אלה מקבלים תעודה ממשלתית, שיכולה לסייע לפתוח דלתות בתעשייה. במסלולים מסוימים לפיתוח מקצועי ניתן ללמוד על חשבון המדינה, לעומדים בדרישות.

 

בין המסלולים המפוקחים כיום על ידי משרד העבודה ניתן למצוא פיתוח Full stack בטכנולוגיות WEB, מסלול Full Stack המתמקד בטכנולוגיות JavaScript, פיתוח בשפת JAVA, פיתוח אפליקציות windows ו - WEB, פיתוח מערכות RT embedded, פיתוח יישומי אינטרנט End to End ועוד.

 

כמה זמן לומדים?

 

משך הלימודים משתנה. רוב הקורסים נפרסים על פני כמה חודשים לפחות, בדרך כלל 3-6 חודשים, אך יש גם קורסים קצרים ומזורזים יותר ואף מסלולים הנמשכים שנה ומעלה.

 

ישנם סוגי קורסים רבים בתחום ומומלץ לבחור בקפידה את המסלול שבו תלמדו בהתאם למטרות וליעדים האישיים ולרקע הקודם. ישנם גם קורסי הסבה לתכנות המיועדים לאקדמאים חסרי רקע במחשבים, או לאנשים היודעים לתכנת בשפה אחת ומעוניינים ללמוד שפת פיתוח נוספת או גרסה המותאמת לסביבות פיתוח חדשות. קיימים גם קורסי תכנות ומחשבים מיוחדים למגזר החרדי.

 

לימודים אונליין


ניתן למצוא לא מעט הכשרות המתקיימות במתכונת מקוונת. קורסים אונליין מוצעים במרבית המוסדות במתכונת לייב, הסטודנטים לוקחים חלק פעיל בשיעור באמצעות ZOOM ויכולים לשאול שאלות, לקבל סיוע מן המרצה ולבצע תרגילים שונים. קיימים גם קורסים היברידיים, שבהם משלבים למידה אונליין עם מפגשים פרונטליים בכיתה. הקורסים המקוונים יכולים להתאים במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים במתכונת למידה גמישה שניתן להתאים ללוח הזמנים האישי.

 

לימודי ערב


חלק מן הקורסים בתחום מתקיימים בשעות אחר הצהריים והערב. במוסדות מסוימים המשתתפים יכולים לבחור את שעות הלימוד - לימודי יום או ערב. מסלולי הערב יכולים להתאים במיוחד למעוניינים לשלב עבודה ולימודים, וכן להורים, חיילים ואוכלוסיות נוספות.

 

למתחילים


קיימים מגוון קורסים בתחום שיכולים להתאים גם למתחילים ללא ניסיון קודם. באותם קורסים יכולים ללמוד הן מי שמעוניינים בתפקיד ראשון בהייטק וכן מי שברצונם לעבור הסבה לענף. בהכשרות אלה מתחילים מלימוד יסודות בכתיבת קוד וממשיכים בהיכרות עם שפות פופולריות. מסלולים מבוקשים למתחילים כוללים בין היתר פיתוח פול סטאק, שפת JAVA, בניית אפליקציות WEB ומובייל ועוד.


קורס עם התחייבות לעבודה


בחלק ממוסדות הלימוד ניתן למצוא קורסים עם התחייבות לעבודה. במסלולים אלה מסייעים המוסדות לסטודנטים העומדים בדרישות בתהליך ההשמה ועוזרים ליצור קישורים בינם לבין חברות הייטק. במרבית המקרים משולבת בקורסים אלה התנסות מעשית שנערכת במשרדי החברות השונות, מה שיכול לסייע לצבור ניסיון ולהכיר את השטח. ישנם גם מסלולי לימוד המוצעים על ידי חברות תוכנה, המציעות לבוגריהן להשתלב כעובדים בשורותיהן לאחר תום ההכשרה לפרק זמן של מספר שנים.


לנשים

 

בתעשיית ההייטק של היום רק כשליש מן העובדים הן נשים, המודעות לצורך בהגדלת ייצוג העובדות בתעשייה נמצא בעלייה משמעותית לאחרונה וכך נפתחים מסלולים ייעודיים לנשים. בקורסים אלה הסטודנטיות מקבלות את כל הכלים להשתלבות כמפתחות תוכנה. ניתן להתמקצע בשפות ופלטפורמות שונות כגון ג'אווה, ווב, פייתון, פול סטאק ועוד. ישנם מסלולים המתאימים גם לחסרות ניסיון קודם, לצד קורסים המיועדים לבעלות אוריינטציה במחשבים שברצונן לעבור הסבה להייטק.


מחיר - כמה זה עולה?


מחיר הקורסים משתנה, בין הקריטריונים שיכולים להשפיע על העלות נכללים משך הלימודים, היקף התנסות מעשית, למידה אונליין או פרונטלית, מיקום בארץ ועוד. המחירים נעים בקשת רחבה למדי ועלותם בין 5,000 - 40,000 שקלים, יש להדגיש כי העלות עשויה להיות נמוכה או גבוהה מטווח זה וכי מחירי ההכשרות עשויים להשתנות מעת לעת.

 

ניתן למצוא קורסים מסובסדים, כגון מסלולים במימון ממשלתי, וכן קורסים שנערכים ללא עלות בתמורה להשתלבות כעובדים בשורות החברה המכשירה.

 

מהם תנאי הקבלה?


קיימות הכשרות המתאימות למגוון אוכלוסיות, ניתן למצוא קורסים המיועדים לחסרי רקע קודם בפיתוח, לצד מסלולי לימוד מתקדמים המיועדים למתכנתים מנוסים. בהכשרות למתחילים נדרשת שליטה ברמה בסיסית בעבודה בסביבה ממוחשבת ובשימוש באינטרנט. קורסים מסוימים מיועדים לאקדמאים, אולם ניתן למצוא קורסים שמתאימים גם למי שאין ברשותם תואר ראשון. לקורסים המתקדמים מתקבלים בדרך כלל עובדי הייטק בעלי ניסיון, בכפוף להוכחת שליטה בשפות קוד וטכנולוגיות פיתוח.

 

לעיתים נערכים מבחני מיון לבדיקת ההתאמה לקורס. ישנם מוסדות המציעים מכינות במתמטיקה ובפיתוח למי שמעוניינים לשפר את סיכויי הקבלה ולבדוק את התאמתם למסלול.


מהן אפשרויות התעסוקה?

יש כמובן אין ספור חברות הייטק אשר יש להן צורך מתמיד באנשי תכנות איכותיים. כאמור, חברות סטארט אפ צעירות מציעות עבודה למתכנתים בתנאים נוחים ובסביבה צעירה. בארגונים שונים ומגוונים זקוקים לאנשי תוכנה, כמו למשל - בספריות בעלות מאגרי מידע גדולים, באוניברסיטאות ומכללות המנהלות אתרים ותוכנות לומדה, בחברות תוכן ואינטרנט, בבנקים ועוד. יש כיום ביקוש גדול למתכנתים, ולכן יש גם ביקוש הולך וגובר לבוגרי קורסי התכנות השונים.

עזרנו לך? דרג אותנו:

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס תכנות?

רוצה לדעת יותר על קורס תכנות?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש מוסדות לימוד קורס תכנות
מחשבון תנאי קבלה תתקבל או לא?

לחיצה על חשב תוצאות
תציג בפניך מוסדות שעשויים להתאים

חוות דעת של סטודנטים:
קורס תכנות - תוכנה
(36) 4.1
אביאל

אביאל

27/03/2019
5/ 4

HackerU

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

אני אוהב את ההשקעה של המרצים. לדעתי חסר קצת יותר ארגון

על הקמפוס

קמפוס נחמד. אוירה ביתית. כיתות טובות. מרצים טובים. מיחשוב טוב.

טיפים

כדאי לבוא לראות. להרגיש. כדאי לא להתבייש ולהתקשר לשאול.

תמר

03/01/2020
5/ 4

המכללה למינהל

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

הצוות, עוזר ממש לתלמידיו

על הקמפוס

המקום מאורגן מאוד,ומסודר, בכל בעיה הכי קטנה יש למי לפנות...

אירנה

25/12/2019
5/ 1

מכללת iNT (נס טכנולוגיות)

מה אתה אוהב/לא אוהב במוסד הלימודים?

שילמתי מעל 15,000 ₪ על קורס בדיקות תוכנה שנמשך 9 חודשים, הוסבר כי אין צורך בניסיון או רקע קודם, למרו קרא עוד...

על הקמפוס

את חדרי הלימוד בסניף רחובות משכירים מחברה אחרת כך שלא מדובר במבנה של מכללת נס, אם היינו מגיעים לכיתה קרא עוד...

טיפים

אם אין לכם רקע בתחום ההייטק, חבל על הזמן ועל הכסף, מעסיקים לרוב דורשים ניסיון.

שאלות הגולשים בנושא
הסבה לתכנות
לימודי תכנות או לימודי BI?
לימודי אבטחת מידע או תכנות דוט נט ואנדרואיד?
קורס תכנות במכללת הייפראקטיב
מה ללמוד - Java , Dot.Net Web , פיתוח אפליקציות Android
קורס HTML 5
קורס תכנות או מנהל עסקים - מה ללמוד?