רוצה פרטים על קורס טכנאי מיגון ואבטחה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי מיגון ואבטחה

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי מיגון ואבטחה? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מיגון ואבטחה

  

לצערנו, בעידן בו אנו חיים, גלי הפריצות רק הולכים ומתרבים. אם בילדותנו יכולנו להשאיר את דלתות הבית פתוחות לרווחה מבלי חשש לפריצות, גניבות, פגיעה ברכוש או כניסה ללא הזמנה, היום בכל בית, משרד או בית עסק המכבדים את עצמם מותקנות מצלמות במעגל סגור. מטרת המצלמות היא לוודא כי כל האנשים הנמצאים בתוך הבית נמצאים שם באישורם של הבעלים וכמובן לוודא כי לא חלה השחתת רכוש או גניבת פריטים. טכנולוגיות מתקדמות יותר בתחום המיגון והאבטחה מונעות פגיעות וסכנות חמורות. מטרתם של הלימודים בקורס היא להכשיר טכנאים מקצועיים אשר ידעו כיצד להתקין מערכות אבטחה ומיגון, וכיצד לתחזק ולתפעל מערכות מסוגים שונים. 

 

תכנית הלימודים

 

קורס זה שואף להכשיר את המשתתפים בו לבצע עבודות התקנה, קידוד, שיפור, טיפול ותחזוקה שוטפת של מערכות אבטחה ומיגון. המשתתפים בקורס רוכשים  מיומנויות בעבודות התקנה, שיפור, קידוד ותחזוקה של מערכות מיגון ואבטחה. הם לומדים כיצד לתפקד במוסדות ובבתים פרטיים, ואיך לטפל במערכות אזקעה לסוגיהן. תוכן הלימודים בקורס טכנאי מיגון ואבטחה משתנה בהתאם להיקף הלימודים בקורס ולמוסד המעביר אותו. יחד עם זאת, מרבית הקורסים בתחום כוללים חומר לימוד תיאורטי המועבר על ידי הרצאות פרונטאליות ותרגול מעשי רב במעבדות חדשניות.

 

בין תכני הלימוד: יסודות החשמל, יסודות האלקטרוניקה, יישומי מחשב, מערכות המיגון והאבטחה המובילות בארץ ובעולם, המערכות הפופולאריות בשוק הישראלי: פולר, ויסוניק, עורב, לחצני מצוקה, גלאים, יחידות דיבור, משדרים אלחוטיים, טלוויזיה במעגל סגור, מערכות גילוי אש, מצלמות מיגון ואבטחה (יום ולילה ,אינפרא, צינור, מוסלקות) שיטות עבודה והתקנה, בקרות כניסה, מנעולים חשמליים, מערכות אינטרקום ועוד.

 

הלימודים בקורס זה שמים דגש רב על כל שלבי התכנון וההתקנה של המערכות, לצד הטיפול והתחזוקה שלהן.

 

 

להלן פירוט התכנים הנלמדים בקורס:

 

במסגרת לימוד יסודות החשמל והאלקטרוניקה מעניק הקורס למשתתפים הכרות מעמיקה עם מערכות אזעקה, התקנה, קידוד תיקון ושיפור המערכות המובילות בשוק כגון : רכזת קפטן I-5 מבית "פימא", רכזת ספקטרה מיבוא של "פולר", רכזת הנטר מתוצרת "פימא", GEM801 מיבוא של "פולר", רכזת אלחוטית פאוורמקס פלוס תוצרת "ויסוניק" ועוד.

 

בנוסף, לומדים המשתתפים על כל סוגי הגלאים והטלוויזיות במעגל סגור הקיימים בשוק. אלה הם כמה מן הנושאים הנסקרים:

 

 • משדרים אלחוטיים
 • מגנטים
 • סוגי מצלמות אבטחה
 • לחצן מצוקה
 • תוכנות צפייה והקלטה
 • יחידות דיבור
 • תיקון מערכות קוגר 3000
 • וילון חיצוני ופנימי
 • תיקון מערכות במעגל סגור
 • נפח חיצוני ופנימי
 • סוגי בקרות כניסה ומקודדים
 • מצלמות מוסלקות     
 • התקנה וטיפול בבקרות כניסה
 • ועוד
 • התקנת מערכות גלאי אש ועשן     
 

 

זכאות לתעודה

 

מוסדות הלימוד יעניקו תעודת טכנאי מיגון ואבטחה למי מהמשתתפים שעמדו בדרישות הבאות: נוכחות של לפחות 80% במהלך הקורס, עמידה במבחני ביניים ובמבחני ההסמכה העיוניים והמעשיים בציון 60 ומעלה.
 

היכן לומדים?

 

בין מוסדות הלימוד המלמדים קורס זה:

 

 • מכללת עתיד (שלוחת מעלות): ברשת מכללות עתיד מתקיים קורס להכשרת טכנאים בתחום זה, שבו ניתן להכיר מגוון סוגי מערכות ולהתנסות בפועל בטיפול ותיקון תקלות. הקורס מתאים במיוחד לבעלי רקע בחשמל ואלקטרוניקה.

 

 • מכללת מישלב (חיפה, תל אביב): המכללה מציעה קורס מנהל מערכות מיגון ואבטחה אלקטרוני מיגון במעבדת מעשי תרגול SPM. הקורס מתאים לחשמלאים ועובדי מתח נמוך.

 

 • מכללת המינהל הטכני (ראשון לציון וכפר סבא): במכללה זו מתקיימת תכנית להכשרת טכנאי מיגון ואבטחה שמטרתה הכשרת טכנאי שירות למערכות מיגון למוסדות ולבתים פרטיים. הקורס מספק כלים למתן מענה כולל למערכות אזעקה משלל סוגים.

 

 • מכללת מלט"ש (ברחבי הארץ): במכללת מלט"ש - המכללה לטכנולוגיה שימושית מתקיימת תכנית שמעניקה ידע וכלים לתיקון ולהתקנת מערכות האבטחה לבתים פרטיים ולגופים מסחריים. למוסד הלימוד שלוחות בפרישה ארצית.

 

 • מכללת מ.ל.מ (בנימינה): המכללה, שממוקמת בבנימיניה, עורכת קורס בהיקף של כ - 25 מפגשים שנערכים אחת לשבוע בשעות הערב.

 

 • המכללה הרב תחומית (חיפה): במכללה הרב תחומית שבחיפה מציעים קורס להכשרת טכנאי מיגון ומערכות אבטחה, אשר כולל גם הכשרה בתחום הבית החכם. היקף הקורס הוא כ - 8 חודשים.

 

 • המכללה הטכנולוגית רופין (עמק חפר): מכללה זו מציעה מגוון של תכניות להכשרה מקצועית ובהן קורס טכנאי מיגון ואבטחה אלקטרוני, שהיקפו הוא כשמונה חודשים.

  

 • מכון אליה (פרישה ארצית): קורס זה מיועד לגברים מהמגזר הערבי בלבד. נלמדים בו תהליכי תחזוקה וטיפול במערוכת כגון מצלמות אבטחה, אזעקות, טלוויזיות במעגל סגור, בתים חכמים ועוד.

 

כמה זמן נמשך הקורס?

 

משך הלימודים בקורס משתנה בהתאם למוסד הלימודים ולהיקף הקורס. יחד עם זאת מרבית הקורסים בתחום זה נפרשים על גבי כ- 6 חודשי לימוד. קורס מיגון ואבטחה מוצע במסלולי לימוד שונים: לימודי ערב- פעמיים בשבוע ,מסלול שישי- לימודים ביום שישי בלבד ומסלול פרטני .

 

מהו קהל היעד ותנאי קבלה

 

הלימודים פונים לאנשים בעלי חוש טכני, המבקשים לרכוש מקצוע מבוקש ונדרש. קורס זה מתאים מאוד לאנשים אשר עיסוקם נוגע לאלקטרוניקה, מיחשוב וחשמל המעוניינים לעשות הסבה מקצועית מעבודתם הנוכחית ולהשתלב בתחום.

 

תנאי הקבלה הינם: 12 שנות לימוד ומעלה, גיל 21 ומעלה ועבר פלילי נקי. במרבית מוסדות הלימוד יוכלו חיילים משוחררים לשלם את שכר הלימוד ע"י כספי הפיקדון.

 

 

תעודה

 

בתום הכשרתם בקורס טכנאי מיגון ואבטחה מקבלים המשתתפים תעודת גמר, המוענקת מטעם מוסד הלימוד. לאחר מכן הם יכולים לעבוד כשכירים בחברות אבטחה, כיועצים במוסדות ציבוריים ופרטיים או כמתקיני מערכות. אפשרות נוספת העומדת בפניהם היא להקים עסק עצמאי בתחום. 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי מיגון ואבטחה?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי מיגון ואבטחה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור