רוצה פרטים על קורס טכנאי מזגנים בדרום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טכנאי מזגנים בבאר שבע והדרום

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי מזגנים בדרום? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר בדרום


חיפשתם קורס טכנאי מזגנים בבאר שבע ובדרום?


בימי הקיץ החמים, המזגן הוא מצרך הכרחי במיוחד. הפרעות ותקלות במערכות הקירור יכולות לגרום לא רק לחוסר נוחות אלא לפגיעה של ממש, בייחוד כאשר מדובר במפעלים או בבתי עסק. משום כך ישנה חשיבות רבה לטכנאי המזגנים, שידועים גם בשמם טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר. הם אחראיים על התקנה של המערכות, על תחזוקתן השוטפת ועל מתן מענה מהיר ומקצועי במקרה של תקלה או בעיה. כדי לקבל הכשרה כטכנאי מזגנים, יש צורך ללמוד בקורס ייעודי וכן לעבור בהצלחה מספר מבחנים שמתקיימים מטעם משרד הכלכלה.


המעוניינים ללמוד בדרום ולקבל הכשרה כטכנאי קירור ומיזוג אוויר מקצועיים יכולים לבחור מבין מגוון של קורסים שמתקיימים במוסדות הלימוד באזור. המכללות פרושות במגוון ערים בדרום הארץ, כגון באר שבע, אשדוד, דימונה, רהט ואילת וכך ניתן ללמוד קרוב לבית ובתנאים נוחים. רוב המוסדות מציעים גם קורסים בשעות הערב כדי להתאים לצורכים של משתתפים שמשלבים לימודים ועבודה.


ההכשרות בתחום מיזוג האוויר שמות דגש על היכרות מעמיקה עם המערכות והציוד וכך משלבות במהלכן תרגולים פרקטיים ועבודה במעבדות, בהן מתנסים בפועל בתחזוקה ובהתקנה. כמו כן, הקורסים מכינים את התלמידים לקראת מבחני הסמכה חיצוניים שנערכים לאחר תום הקורס ואשר מהווים צעד חיוני בדרך לקבלת ההסמכה כטכנאי מיזוג אוויר ורישיון החשמל המתאים.


במדינה חמה כמו שלנו, ישנה דרישה מתמדת בטכנאי מערכות קירור שיכולים לתת מענה איכותי ללקוחות פרטיים ותעשייתיים. לאחרונה אף דווח על חוסר בטכנאים בשוק, כשכמות אנשי המקצוע בעלי הסמכה מתאימה אינה עומדת בביקוש שהולך ועולה. כך בוגרי ההכשרות יכולים להשתלב בתעסוקה באזור הדרום וברחבי הארץ, במסגרת חברות בתחום החשמל והמיזוג או כעצמאיים.

 


מוסדות הלימוד

 

בין המוסדות המציעים לימודי טכנאי בדרום בתחום זה נכללים:


המכללה הטכנולוגית באר שבע


במכללה הטכנולוגית באר שבע פועלת היחידה להכשרה ולהשתלמויות, שבה מתקיימים מגוון של קורסים בתחומים מבוקשים בתעשייה הישראלית. בין הקורסים הללו נכלל גם קורס טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר, שמכשיר להתקנה ולתיקון תקלות במזגנים ומערכות ביתיות וכולל עבודה מעשית בטיפול במתקני הקירור. הקורס נערך בפיקוח של משרד הכלכלה ואורכו הוא כשנה אחת, כאשר הוא כולל 370 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים נערכים בערבים פעמיים במהלך השבוע כך שנוח לשלב את ההכשרה עם עבודה.


קורסים נוספים בתחומי החשמל והתעשייה אשר נערכים במוסד זה כוללים קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי מתח גבוה, קורס מכשור ובקרה, קורס מפעיל מתקנים תעשייתיים, קורס הידראוליקה ופנאומטיקה וקורס מתקין גז טבעי. מתקיימים גם קורסים בענפים נוספים כגון ניהול, סייבר, עיצוב, צילום, בטיחות ונגישות. המכללה מתחזקת קשרים עם גופים ומוסדות תעשייה באזור הדרום במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבות בתעסוקה לאחר תום הכשרתם.


המכללה למינהל


למכללה למינהל מספר שלוחות בדרום הארץ, בהן בבאר שבע, באילת ובאשדוד. קורס קירור ומיזוג אוויר של המכללה, שנערך במסלול ערב, כולל 370 שעות לימוד ונערך בפיקוח של משרד הכלכלה. הקורס חושף את התלמידים לעקרונות העבודה בחשמל, לפיקוד ובקרה של מתקני מיזוג וקירור ולנהלי הבטיחות בעבודה. הוא משלב גם עשייה מעשית בתיקון ובתפעול מתקנים ובסיומו ניגשים למספר מבחני גמר חיצוניים. מי שעוברים בהצלחה את המבחנים הללו זכאים לתעודת גמר לשירות ולהתקנת מתקני קירור ומיזוג ביתיים וכן לרישיון חשמלאי שירות לקירור ומיזוג אוויר.


בית הספר לחשמל של המכללה מציע קורסים נוספים, בהם קורס חשמלאי מוסמך, קורס חשמלאי ראשי, קורס בקרים מתוכנתים וקורס חשמלאי מעשי. המכללה עורכת עוד מגוון הכשרות בענפים כגון ניהול, ביטוח, בניין, מזכירות ורכב וכן הכשרות הנדסאים בענפים מבוקשים בתעשייה.


מכללת מלט"ש


מכללת מלט"ש, המכללה לטכנולוגיה שימושית, מפעילה שלוחות בפרישה ארצית בהן גם השלוחה בבאר שבע. היא עורכת מגוון של תכניות להכשרת טכנאים ואנשי מקצוע וביניהם אפשר למצוא גם קורס טכנאי קירור ומיזוג אוויר. היקפו של קורס זה משתנה לפי הרקע הקודם של התלמידים בחשמל ובאלקטרוניקה, כאשר למשתתפים מנוסים בתחום היקפו הוא כ - 5 חודשים ולחסרי ידע קודם בחשמל הוא נפרש על פני כ - 8 חודשים. מסלול זה שם דגש על התרגול המעשי וכן על ההתמחות בקירור תעשייתי והוא מאפשר למשתתפים להתנסות בתהליכי העבודה במעבדות המכללה.


קורסים נוספים שמתקיימים במכללת מלט"ש כוללים קורס מיזוג אוויר לרכב, קורס טכנאי מצלמות אבטחה, קורס שרברבות, קורס קבלנות שיפוצים, קורס טכנאי טלפונים סלולריים וטאבלטים, קורס טכנאי למערכות מיגון והתרעה, קורס CNC, קורס טכנאי ציוד רפואי, קורס ניהול אחזקה, קורס מנעולנות, קורס מבקרי אבטחת איכות ועוד מגוון של הכשרות, כאשר חלק מן הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת קבלת דיפלומות ותעודות מקצוע מטעם גופים שונים.


מכללת עתיד


בין שלוחותיה הרבות של מכללת עתיד בפרישה ארצית נמצאת גם שלוחת באר שבע. במכללה זו ניתן ללמוד בקורס טכנאי מיזוג אוויר, בו מתמחים המשתתפים בהתקנה ובתחזוקה של מזגנים מפוצלים. הם לומדים על טיפול הן במערכות ביתיות והן במערכות תעשייתיות ומכירים את מנגנוני הפעולה ואת רכיבי המערכות השונות. הקורס מתקיים במתכונת קורס ערב לטכנאים, הוא כולל 370 שעות לימוד אקדמיות ונפרש על פני 12 חודשים. הוא מכין את התלמידים לקראת מבחני ההסמכה החיצוניים שנדרשים לטכנאי מזגנים, אשר נערכים מטעם משרד הכלכלה.


המכללה מציעה עוד שלל תכניות לימוד בתחום החשמל, אשר כוללות בין היתר קורס בקרים מתוכנתים, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מעשי, קורס טכנאי שירות למכשירי חשמל ביתיים וקורס חשמלאי מתח גבוה. כמו כן מתקיימות הכשרות בתחומים כגון רכב, בניין, תעשיית המתכת, סייבר, מכירות, ניהול ופיננסים. המכללה עורכת גם תכניות להכשרת הנדסאים במסלולים המוכרים על ידי מה"ט.


מכללת עמל הישגים


זוהי רשת מכללות שלה שלוחות בפרישה ארצית בהן אפשר למצוא גם מספר שלוחות בדרום, בערים באר שבע, דימונה, אשדוד, רהט ואילת. קורס מיזוג וקירור אוויר של המכללה מעניק למשתתפיו תעודת מטעם משרד הכלכלה ורישיון חשמלאי שירות למיזוג אוויר. הוא נפרש על פני 370 שעות ובו נערכים שני מפגשים שבועיים בשעות אחר הצהריים והערב.


כמו כן, מוסד הלימוד מציע קורס חשמלאי למערכות מיזוג אוויר. קורס זה מכשיר את התלמידים לתפעול, לבנייה ולאחזקה של מערכות מיזוג אוויר וקירור למתקנים ביתיים, תעשייתיים ומסחריים. הקורס כולל 412 שעות לימוד ובסיומו מתקיימים מבחנים מעשיים ועיוניים. מסלולים אלה יכולים להתאים למעוניינים בקורס חשמלאי בדרום.

 


מכללת לפיד


השלוחה הראשית של מכללת לפיד ממוקם בעיר אשדוד ולמוסד זה שלוחות נוספות, בהן גם שלוחה בקריית גת. מוסד זה מתמקד בהכשרות מקצועיות ולימודי תעודה והוא מציע קורסים בתחומים כגון ניהול, תעשייה, בטיחות, מחשבים, עיצוב ומינהל. בין ההכשרות הרבות שמתקיימות בה מתקיימת גם הכשרה לטכנאי קירור ומיזוג אוויר. הקורס כולל 45 מפגשים והוא נפרש על פני 160 שעות, במסלול ערב. לאורכו לומדים בהרחבה על תהליך הפירוק, ההרכבה, ההלחמה והחלפת הרכיבים במתקני הקירור, תוך היכרות עם הציוד המקצועי של חברות מובילות. למשתתפים שאין ברשותם ידע מתאים בתחום החשמל מוצעת מכינה. היקפו של הקורס הוא בין 5 ל - 6 חודשים. בין הקורסים הנוספים שניתן ללמוד במכללה נכללים קורס CNC, קורס ניהול מחסן ממוחשב, קורס מנעולנות, קורס תוכנת סימטרון ועוד.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי מזגנים בדרום?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי מזגנים בדרום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור