תואר שני במכללה האקדמית נתניה

שירות אישי - צור קשר
תואר שני במכללה האקדמית נתניה

תואר שני - המכללה האקדמית נתניה

 

במכללה האקדמית נתניה ניתן ללמוד לקראת מגוון רחב של תארים ראשונים ושניים. המכללה האקדמית נתניה קיבלה את ההכרה וההסמכה מטעם המועצה להשכלה גבוהה לחלק תעודות לתואר ראשון במשפטים, במנהל עסקים, במדעי ההתנהגות, בתקשורת, במדעי המחשב והמתמטיקה, בבנקאות ושוק ההון, בביטוח ועוד. היא רשאית להעניק גם מגוון תארים שניים בתחומים מבוקשים, במסלולים שמכוונים לצרכי השוק העכשווי ומקנים יתרונות גדולים מאוד בשוק העבודה הפרטי.


מסלולים אפשריים

 

תואר שני במנהל עסקים MBA: התואר השני במנהל עסקים במכללת נתניה עוסק בסוגיות עדכניות בעולם העסקי ומסייע לסטודנטים שיצירת קשרים עם גורמים שונים במשק. המסלול מוצע בשלל התמחויות, ביניהן: שיווק, מימון, ניהול פרויקטים במערכות מידע וניהול משאבי טבע וסביבה. ניתן ללמוד גם בתכנית כללית רב תחומית.

 

תואר שני במשפטים: התואר השני במשפטים מתמקד במשפט עסקי ומסחרי ונועד להעניק לתלמידיו ידע מעמיק בעולם העסקים מבחינה פרקטית. הסטודנטים בוחנים נושאים כדיני עבודה, בנקאות, חוזים מסחריים, מיסוי ועסקאות בין לאומיות, תוך התייחסות לשיטות משפט בישראל ובמדינות שונות בעולם.

 

תואר שני בתקשורת: התכנית לתואר שני בתקשורת מתקיימת ללא תזה, ומתמקדת במדיה בעידן הדיגיטלי. התכנית כוללת מפגשים עם אנשי תקשורת ומשלבת גם לימודים מעשיים בסדנאות ובאולפנים, בהם מתרגלים מיומנויות הסברה, דוברות ועמידה מול קהל.


תואר שני בנדל"ן: התכנית לתואר שני בנדל"ן באה להקנות לסטודנטים ראייה רב תחומית של עולם המקרקעין וההשקעות. התכנית עוסקת בסוגיות כשיווק, מימון, ניהול ותכנון של עסקאות נדל"ן, לצד התמחות בנושאים כהתחדשות עירונית, הערכות שווי והיבטים משפטיים של הענף.

 

תואר שני בהתנהגות ארגונית: תכנית הלימודים של בית הספר למדעי ההתנהגות לתואר שני מקנה לבוגרים תואר שני בהתנהגות ארגונית (ללא תזה). בוגרי התואר יכולים להתמקצע בתחומים כמו גיוס, איוש, הדרכה, הערכת תפקוד, עיצוב קריירה, רווחה, הנעה ותגמול של עובדים ועוד.


תואר שני בניהול מערכות בריאות: בתכנית לתואר שני בניהול מערכות בריאות מכשירים מנהלים להנהגת מוסדות בריאות ולהובלת שינויים ורפורמות בשירותי הרפואה בארץ. הסטודנטים סוקרים כלים כלכליים, חברתיים וקהילתיים של מערכת הבריאות ולומדים להתמודד עם אתגרים מקומיים ועולמיים.

 

תואר שני בבנקאות ושוק ההון: התואר השני בבנקאות ושוק ההון נודע בהיבטים עיוניים ופרקטיים של עולם הבנקאות והמשק הישראלי. במהלכו דנים בסוגיות כמימון נדל"ן, משפט עסקי, השקעות והערכת שווי חברות.

 

מתכונת הלימוד

 

מרבית המסלולים לתואר שני נמשכים כשנתיים אך קיימות גם תכניות המתפרשות על פני שנה וחצי או שנה קלנדרית אחת בלבד, המורכבות משלושה או ארבעה סמסטרים שנלמדים ברציפות. המפגשים מרוכזים בדרך כלל ביום או ביומיים בשבוע, בשעות אחר הצהריים והערב, כדי להתאים לצרכיהם של אנשים עובדים. בחלק מהתכניות נערכים שיעורים גם בימי שישי.

 

מלבד לימודים עיוניים, שואפים להעניק גם התנסות פרקטית לסטודנטים במסגרת התואר. כך משלבות התכניות סדנאות מעשיות, מפגשים עם מומחים ואנשי מקצוע ופרויקטים מסכמים בהם מיישמים את העקרונות הנלמדים על נושאים עדכניים בתחום הלימוד.

 


תנאי קבלה

 

תנאי הקבלה משתנים בין המסלולים השונים ונקבעים על פי החלטת מוסד הלימוד. יש צורך כמובן בתואר ראשון רלוונטי וככל שהציון הממוצע של התואר הראשון גבוה יותר, סיכויי הקבלה הם גבוהים יותר. במקרים רבים ממוצע הציונים הדרוש הוא כ - 80. לעיתים נדרשים מועמדים שחסרים רקע אקדמי קודם בתחום התואר השני להשתתף בשיעורי השלמה כחלק מתנאי קבלתם.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית נתניה