קורס עריכה לשונית אונליין במכון אסיף

שירות אישי - צור קשר
קורס עריכה לשונית אונליין במכון אסיף

קורס עריכה לשונית מקוון במכון אסיף

 

במכון אסיף מתקיים קורס עריכה לשונית מקוון, שבו ניתן ללמוד אונליין את עקרונות העריכה של מגוון סוגי טקסטים, החל מספרים ומאמרים ועד לאתרי אינטרנט ותכתובות מייל לצורכים מקצועיים.


במהלך לימודי התעודה נרכשות כל המיומנויות הנדרשות מן העורכים במסגרת עבודתם. זוהי תכנית מקוונת שניתן ללמוד בכל זמן ומקום לפי הצורכים האישיים, מסלול זה מתאים במיוחד לאנשים עובדים המעוניינים לשלב בין ההכשרה לבין הקריירה ולפתח מיומנויות עריכה מתקדמות וחדשות.


תכנית הלימודים


משתתפי הקורס רוכשים סל כלים נרחב בתחום העריכה הלשונית. הם מפתחים הבנה מעמיקה של התחום ולומדים אודות תהליכים מקצועיים לעריכת טקסטים עיוניים, ספרותיים ואקדמיים ממגוון סוגים. לאורך התכנית מושם דגש על פיתוח מקצועי של המשתתפים ועל בניית הביטחון העצמי בתהליך העבודה תוך לימוד התמודדות עם אתגרי עריכה שונים. כמו כן, המשתתפים יכולים לחזק את יכולות הכתיבה שברשותם וכך להרחיב את סל הכלים המקצועי.

 

מתכונת הלימוד


זהו כאמור קורס אונליין, היקפו 60 שעות אקדמיות. ניתן להשלימו תוך פרק זמן של כ – 12 שבועות, כאשר מדובר בלימוד א – סינכרוני שניתן לערוך בכל זמן ומקום לאורך השבוע.


המתכונת המקוונת של הקורס מאפשרת התאמה של הלימוד ללוח הזמנים האישי וכן מסייעת לתכנון של קצב הלמידה להטמעה יעילה של החומר. המשתתפים יכולים לחזור על שיעורים, לתרגל את החומר לפי צורכיהם ולקבוע את הקצב בו הם מתקדמים.


במהלך הלימוד בקורס קיימת אפשרות בחירה בין שני מסלולים. ישנו מסלול לעורכי לשון, שמיועד למעוניינים ללמוד על עריכת טקסט של אחרים ובו מתמקדים בין היתר בעריכה של כתיבה עיונית, ספרותית ואקדמית. לצדו מתקיים מסלול כותבים, שמתאים במיוחד למעוניינים לפתח את הכתיבה העיונית שלהם וללמוד לערוך מאמרים, אתרים, דוחות, עבודות אקדמיות וכתבים נוספים שלהם. יש לציין כי מתאפשר מעבר בין שני המסלולים במהלך הקורס לפי צורכי המשתתפים ומטרותיהם.

 

סגל הוראה


מפתחת הקורס היא בעלת תואר דוקטור, עורכת בכירה וחוקרת ענף העריכה הלשונית. היא בין מובילי המסלול לתואר שני בעריכה לשונית של אוניברסיטת חיפה וכן מרצה בקורסים בתחום זה במוסדות שונים. כמו כן, יזמה את ימי העיון הראשונים בישראל בתחום. היא עוסקת גם בהנגשת מושגים בתחום העריכה והכתיבה ומחברת ספר בתחום העריכה.


על מוסד הלימוד


מכון אסיף נוסד בשנת 2006 כהוצאה לאור וכן מרכז ללימוד מקצועות הכתיבה ועריכת הטקסט. כמו כן, מציעים במכון שירותי כתיבה ועריכה לכותבים ולאנשי מקצוע, שבו ניתן להסתייע במומחים לעריכה של שלל סוגי טקסטים כגון ספרים, מאמרים, עבודות אקדמיות, אתרי אינטרנט ועוד מגוון פלטפורמות כתובות. במכון שואפים לסייע לכותבים וליוצרים לשפר את הכתיבה, לפתח עצמם מבחינה מקצועית ולקדם את העשייה שלהם, וכן לעודד את אהבת המילה הכתובה בישראל.


בבית הספר לכתיבה ועריכה של מוסד זה מתקיימות הכשרות נוספות לתעודה. בין היתר מתקיים קורס עריכה לשונית שמתאים הן לעורכים מנוסים והן למתחילים המעוניינים לרכוש מיומנויות לעריכה של טקסטים מסוגים שונים. כמו כן, מתקיים קורס כתיבה יצירתית שבו ניתן לפתח את מיומנויות פיתוח העלילה ובניית הדמויות ולבנות כישורי כתיבה לשלל פלטפורמות, כגון ספרות, שירה, מאמרים ועוד.

 

תנאי קבלה וקהל יעד


קורס זה מתאים למעוניינים לרכוש כלים מקצועיים לעריכת טקסטים, יכולים ללמוד בו כותבים שברצונם לפתח את מיומנויות העריכה וכן סטודנטים ואנשי אקדמיה המעוניינים בקידום עבודתם. נוסף על כך, הקורס יכול להתאים גם לעורכי לשון ותיקים יותר שברצונם לשכלל את סל הכלים המקצועי שברשותם. התכנית מתאימה למי שברצונם לערוך מגוון סוגי טקסטים כגון ספרים, מאמרים, טקסטים לאינטרנט, כתיבה אקדמית, תכתובות עסקיות ועוד.

 

תעודה


משתתפים העומדים בהצלחה בחובות הקורס מקבלים תעודה מטעם מכון אסיף, סוג הדיפלומה תלוי במסלול שבו לומדים המשתתפים. בוגרי מסלול עורכי לשון מקבלים תעודת "עורך לשון" ובוגרי מסלול הכותבים זכאים לתעודת השתתפות.