הסבת אקדמאים למצטיינים להוראה בתכנית רג"ב במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
הסבת אקדמאים למצטיינים להוראה בתכנית רג"ב במכללה האקדמית בית ברל

הכשרת אקדמאים מצטיינים להוראה בתכנית רג"ב במכללה האקדמית בית ברל


במכללה האקדמית בית ברל פועלת תכנית הכשרת אקדמאים להוראה למצטיינים רג"ב (ראש גדול בהוראה). זוהי תכנית מצוינים במדעי הרוח והחברה, המיועדת לאקדמאים בעל הישגים גבוהים במיוחד המעוניינים להשתלב בתחום החינוך.


תכנית זו היא ייחודית למכללה האקדמית בית ברל והיא מתקיימת בשיתוף משרד החינוך. במכללה שואפים להכשיר את האקדמאים המצטיינים להשתלבות בהוראה במגוון מקצועות בבתי הספר היסודיים והעל יסודיים. מושם דגש על פיתוח כישורים מקצועיים ויצירתיות לצורך הכשרתם של מורים שביכולתם לספק מענה מתאים לצורכים המשתנים של מערכת החינוך הישראלית ושל החברה העכשווית. התכנים הנלמדים בה מותאמים לאתגרים העדכניים במערכת החינוך במאה ה – 21, מה שמצייד את האקדמאים בידע וכלים פרקטיים להובלת תהליכי שינוי והוראה משמעותית בכיתות ולקידום מערכת החינוך הישראלית.

 

 

תכנית הלימודים


תכנית זו להסבת אקדמאים להוראה מותאמת לרקע הקודם שברשותם של אקדמאים במדעי הרוח, מדעי החברה והאמנויות ובמהלכה מקבלים את ההכשרה הנדרשת לקבלת תעודת הוראה לבתי הספר העל יסודיים או לחינוך היסודי.


במסלול מושם דגש על היבטים חדשניים, בהם דיון בהיבטים הדיגיטליים הרלבנטיים בהוראת דור ה – Z. כמו כן, האקדמאים בוחנים את תפקידיהם של המורים בעידן הנוכחי, במקדמים ומתווכים של למידה המשלבת את מיומנויות המאה ה – 21. בתכנית מעודדים את הסטודנטים לפתח כישורי מנהיגות ולהובלה של תהליכי שינוי בבתי הספר.

 

 

מתכונת הלימוד

 

את התכנית להסבת אקדמאים להוראה למצטיינים ניתן להשלים תוך שנה אחת. ישנה אפשרות לסיום של 20% מהלימודים במהלך השנה השנייה ולערוך במקביל את הסטאז' המעשי.


תכנית זו כוללת התנסות מעשית בהוראה, וכן השלמות בתחום הדעת הנערכות בהתאם ללימודיהם הקודמים של האקדמאים. ההתנסות המעשית מאפשרת למשתתפי התכנית להיחשף הלכה למעשה לתהליכי הוראה בבתי ספר, במהלכה הם עוברים הדרכות וליווי של אנשי צוות במוסד הלימוד ובמכללה, וכך מיישמים מגוון כלים הנלמדים במסגרת ההסבה.

 

על מוסד הלימוד

 

במכללה האקדמית בית ברל נערכות עוד שלל תכניות להסבת אקדמאים להוראה. בין המסלולים הללו ניתן למנות מסלולי הסבה לבית הספר העל יסודי, לבית הספר היסודי, לחינוך המיוחד, לחינוך לגיל הרך, להוראת סייבר ומחשבים, להוראת אנגלית ועוד. כמו כן, פועלות תכניות ייעודיות להכשרת מורים ללימוד מקצועות ריאליים לבגרות ברמת 4 או 5 יחידות, בהן תכנית מעל ומעבר במתמטיקה ותכנית בפיזיקה. בתכניות הללו מקנים לאקדמאים ידע עיוני, פדגוגי ודידקטי החיוני להכשרתם כמורים וכן מאפשרים להם להתנסות מעשית בכלים הללו במסגרת התנסויות שונות.


במוסד הלימוד נערכים מגוון של מסלולי לימוד אקדמיים בתחומי החינוך, בהם תואר ראשון, תואר שני ותעודת הוראה. כמו כן נערכות במכללה תכניות בתחומי האמנות, מדעי החברה והרוח. כמו כן קיימות שלל תכניות לימודי תעודה במכללה, שבהן יכולים ללמוד אנשי הוראה ובעלי מקצועות משיקים נוספים המעוניינים לקדם את הקריירה ולפתח את סל המיומנויות המקצועיות שברשותם, תכניות אלה מתמקדות בתחומים כגון הוראת הגיל הרך, חינוך מיוחד, טיפול ומנהיגות חינוכית.

 

תנאי קבלה


התכנית מיועדת לאקדמאים שברשותם תואר ראשון במקצועות מדעי הרוח ומדעי החברה, בממוצע ציונים של לפחות 90. כמו כן, יכולים להתקבל בעלי תואר שני במקצועות מדעי הרוח והחברה בממוצע של לפחות 85. על המועמדים לעבור מבחן מסיל"ה לבדיקת התאמתם לענפי ההוראה והחינוך. נערכים גם ראיונות קבלה לבדיקת רמת התאמת המועמדים לתכנית. כדי לקבל את הפרטים המלאים אודות תנאי הקבלה מומלץ לפנות אל מוסד הלימוד.

 

תעודה


בסיום התכנית ועם עמידה בכל החובות הנדרשים ניתן לקבל תעודת הוראה לבית הספר היסודי או העל יסודי. יש לציין כי כדי להשתלב במערכת החינוך בפועל כמורים יש צורך לעמוד בחובות כגון השלמת סטאז' מעשי בהוראה וקבלת רישיון הוראה מטעם משרד החינוך.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל