קורס אמיר"ם בקידום

שירות אישי - צור קשר
קורס אמיר"ם בקידום

קורס הכנה למבחן אמיר"ם בקידום - קורס מקוון

  

מבחן אמיר"ם הוא מבחן מיון בשפה האנגלית, שנועד להערכת רמת האנגלית של מועמדים לתואר ראשון במוסדות הלימוד האקדמיים השונים בארץ. על מנת להשתתף בלימודים ובמחקר במסגרות אקדמיות, נדרשת רמת אנגלית גבוהה לשם קריאה של מאמרים וספרים אקדמיים, כתיבה של עבודות, ולעתים גם הרצאה ויכולות דיבור באנגלית בעל פה.


מבחן אמיר"ם נערך מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה, וקובע את רמת האנגלית של המועמדים בהתאם ליכולות ההבעה בכתב והבנת הנקרא שלהם. בהתאם לרמת האנגלית של כל מועמד, נקבעות הדרישות ממנו במהלך התואר - מי שנדרש לשפר את רמת האנגלית שלו נדרש להשתתף בקורסים מסוימים, ומי שרמתו גבוהה מספיק יכול אף לקבל פטור.


קורסי הכנה למבחן אמיר"ם יכולים לסייע למי שרוצים לשפר את רמתם בשפה האנגלית לקראת המבחן, לרכוש היכרות עם מבנה המבחן ולתרגל מענה על שאלות דומות. כל זאת על מנת לצמצם את מספר הקורסים שאותם נדרשים הסטודנטים לקחת במהלך התואר הראשון, או להגיע לרמה גבוהה מספיק על מנת להגיע לרמת פטור מהקורסים.

 

קורס אמיר"ם ברשת קידום מתקיים במתכונת אונליין בלבד.


תכנית הלימודים


הלימודים ממוקדים וחלק מרכזי בהם מוקדש להקניית היכרות עם המבנה של הבחינה והנושאים שעליהם נבחנים במסגרתה, כמו גם עם הסוגים השונים של השאלות. כמו כן, המשתתפים מנתחים משפטים שונים בשפה האנגלית, עובדים בקבוצות בהתאם לרמת האנגלית שלהם, וכן רוכשים אסטרטגיות למידה, ניהול זמן והדרכה לדרכי עבודה נכונות בבית.

 
מתכונת הלימודים


הקורס מחולק ל - 6 מפגשים בהם התלמידים סוקרים את הידע הנדרש לקראת המבחן. במסגרת הלימודים מוקדש זמן רב לתרגול מענה על שאלות דומות לאלו שמופיעות במבחנים, וכן סימולציות, כולל סימולציה מלאה בסיום הקורס.


המפגשים מתקיימים בקבוצות קטנות ובהם תלמידים מרמות אנגלית דומות, וכוללים גם תרגול אישי וגם עבודה קבוצתית. בשיעור הראשון סוקרים המשתתפים את מבנה המבחן ומקבלים הנחיות לתרגול נכון בבית. השיעורים השני והשלישי מוקדשים להיכרות עם סוגי השאלות המופיעות במבחני אמיר"ם, ותרגול מענה עליהן. בשיעור הרביעי התלמידים לומדים עקרונות לניהול זמן ואסטרטגיות למידה, ומתחילים בסימולציות מענה על פרקי מבחן. בשיעור החמישי מתקיימת עבודה קבוצתית על תרגול פרק בחינה מלא. בשיעור האחרון התלמידים עורכים סימולציה של מבחן מלא וסוקרים דגשים מרכזיים לקראת המבחן.


נוסף על המפגשים, קיים מערך ליווי הכולל אתר אינטרנט ובו פתרונות בחינה, שאלות נוספות לתרגול בבית, והנחייה של המדריכים גם בעת העבודה בבית. המשתתפים מקבלים ערכת הכנה שכוללת ספר שיעורים, ספר תרגול שמיועד לעבודה בבית, ספר בחינות ובו סימולציות למבחנים ופתרונות, ומילון שמסייע בשינון אוצר המילים.

 


על סגל ההוראה


סגל המדריכים בקורס הם אנשי מקצוע בעלי ניסיון בהוראת אנגלית לקראת מבחן הפסיכומטרי, ולהם היכרות ארוכת שנים עם בחינת אמיר"ם. המדריכים מתעדכנים בשינויים בחומרי הלימוד ובמבנה המבחן.

 


על מוסד הלימודים


ברשת "קידום" מתקיימים קורסים להכנה לקראת המבחן הפסיכומטרי ומבחני קבלה אחרים במהלך יותר מ - 3 עשורים. קורסי הפסיכומטרי נערכים במגוון של מסלולים המתאימים לצרכים של אוכלוסיות שונות; קורס פסיכומטרי לתלמידי תיכון, קורס פסיכומטרי ברוסית, קורס פסיכומטרי לבני ובנות המגזר הדתי והחרדי, מסלול פסיכומטרי למצטיינים, וכן מסלול פסיכומטרי המיועד למי שרוצים ללמוד באופן עצמאי בבית. נוסף על המסלולים המגוונים להכנה לפסיכומטרי, במרכז קידום מתקיימים גם קורסי הכנה לבגרויות המיועדים להכנת משתתפיהם לקראת בגרויות במקצועות כמו מתמטיקה, לשון, היסטוריה, אנגלית, ועוד.