רוצה פרטים על לימודים בתחום?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

טבלאות שכר יועץ משכנתאות - שכר יועץ משכנתא

רוצה לדעת על שכר יועצי משכנתאות? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


שכר יועץ משכנתאות


שינויים בשוק הפיננסי, ובפרט בתחום הנדל"ן, מעלים בעשור האחרון את הדרישה ליועצי משכנתאות. לקוחות רבים יותר נעזרים ביועצי משכנתאות לפני לקיחת ההלוואה, אחוזים גבוהים יותר ויותר מהם מחליטים לפנות ליועצי משכנתאות פרטיים ולא ליועצים מטעם הבנק שלהם.


ענף ייעוץ המשכנתאות הוא חדש במשק הישראלי באופן יחסי וכיום נחשב לאחד המקצועות הצומחים בתחום הפיננסי והבנקאי. יותר ויותר אנשים המעוניינים להשתלב בתחום הפיננסי מחליטים לפתח קריירה כיועצי משכנתאות והם עושים זאת במסגרות שונות, כעצמאיים או כשכירים. הגיוון הרב במקצוע בא לידי ביטוי גם ברמות השכר של העובדים. ישנם מי שעוסקים בתחום כעצמאיים ואף מי שעבורם זוהי קריירה שנייה. בעוד יועצי משכנתאות מתחילים מקבלים לרוב שכר דומה למדיי לשכר הממוצע במשק, יועצים מנוסים ומצליחים במיוחד יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות הרבה יותר.


השכר הממוצע בתחום


במרבית המקרים, השכר מורכב מגובה העמלות על הייעוץ, או שכר הטרחה אותו גובים היועצים מן הלקוחות וכן מכמות הלקוחות החודשית של אותם יועצים. יועצי משכנתאות המצליחים לגבש מאגר לקוחות יעיל ונרחב יכולים להגיע לרמות שכר גבוהות במיוחד. היבט זה רלבנטי במיוחד עבור יועצי משכנתאות עצמאיים. עבור יועצים שכירים לרוב מוענק שכר חודשי קבוע, שעליו ניתנים בונוסים ותוספות בהתאם להיקף ההצלחה בתפקיד וגיוס לקוחות חדשים.


היקף השכר והעמלות של היועצים משתנה גם בהתאם לסוג הייעוץ אותו הם מעניקים ללקוחות ולהיקפו של אותו ייעוץ. ייעוץ ראשוני בלבד כרוך בעמלות נמוכות משל ייעוץ מקיף ומעמיק יותר. כמו כן, ייעוץ משכנתאות למקרים מורכבים, כגון מסורבי משכנתא, כרוך לרוב בעמלות גבוהות ביחס לעסקאות רגילות.


השכר הממוצע בתחום ייעוץ המשכנתאות נע בין 7,000 - 10,000 לחודש בממוצע, אם כי רמות שכר אלה עשויות להשתנות. השכר מושפע מגורמים מגוונים, החל מהיותם של היועצים עצמאיים או שכירים, גודלה של החברה שבה הם מועסקים וגורמים נוספים.

 

טבלת שכר

 

תפקיד שכר חודשי נטו 0 - 5 שנות ניסיון שכר חודשי נטו 5 שנות ניסיון ומעלה
יועץ משכנתאות 7,000 - 10,000 שקלים לחודש 10,000 - 15,000 שקלים לחודש
יועץ משכנתאות טלפוני

5,000 - 5,500

או - 30 - 32 שקלים לשעה

לא צוין
שכר בנקאי בתחום 5,000 - 5,500 שקלים לחודש 6,000 - 8,000 שקלים לחודש
יועץ השקעות 6,000 - 10,000 שקלים לחודש 13,000 - 15,000 שקלים לחודש
שכר יועץ פיננסי 8,000 - 12,000 שקלים לחודש 13,000 - 16,000 שקלים לחודש

 

שימו לב, רמות השכר עשויות להשתנות מעת לעת.

 

כמה מרוויח יועץ משכנתאות שכיר?


יועצי משכנתאות שכירים פועלים לרוב במסגרת בנקים או חברות לייעוץ משכנתאות. עובדים מתחילים בחברות אלה מקבלים לרוב שכר של כ - 6,000 שקלים לחודש. עובדים מנוסים וותיקים יותר באותן חברות יכולים להגיע לשכר של כ - 8,000 שקלים לחודש בממוצע ולעיתים אף למעלה מכך.

 

יועץ משכנתאות פרטי


יועצי משכנתאות פרטיים נבדלים במהות תפקידם מיועצי משכנתאות שפועלים במסגרת הבנקים. יועצים אלה מתאימים את שירותיהם לצורכים של הלקוח ומסייעים לו לאתר את מסלול המשכנתא ואת הבנק המשתלם ביותר עבורו והם נחשבים בעיני הלקוחות לאובייקטיביים יותר בעבודתם מן היועצים מטעם הבנק. הביקוש ליועצים פרטיים הולך ועולה בעשור האחרון. היום כמעט שלישי מן האנשים הלוקחים משכנתא מחליטים להיעזר ביועצים פרטיים ולא ביועצים מטעם הבנק, שיעור לקוחות זה רק הולך ועולה.


יועצי המשכנתאות הפרטיים יכולים לספר מגוון שירותים כגון ייעוץ על תמהילים מומלצים, התנהלות מול הבנקים וכן שירותים מורכבים יותר כגון עזרה למסורבים בהשגה של אישורים נדרשים. חלק מן היועצים הפרטיים עוזרים ללקוחות גם בנושאי הלוואות נוספות הנדרשות להם.


רמות השכר של יועצים אלה משתנות בהתאם להיקף המשרה ולכמות הלקוחות ונעות בדרך כלל בין 7,000 - 8,000 למתחילים. בדרך כלל ניתן להעלות את השכר עם השנים וצבירת לקוחות רבים יותר.


שכר יועץ משכנתאות מתחיל


רמות השכר של יועצי משכנתאות מתחילים תלוי במידה רבה בהיקף מאגר הלקוחות שלהם ובכמות העסקאות החודשיות שהם מבצעים. במרבית המקרים, בתחילת הדרך מרוויחים היועצים בין 6,000 - 7,000 שקלים בממוצע לחודש ליועצים חסרי ניסיון קודם. עם זאת, אחרי כשנתיים עד שלוש שנים בתפקיד ניתן להעלות את השכר משמעותית.


בתחום ייעוץ המשכנתאות, רמות השכר למתחילים גבוהות בדרך כלל בשוק הפרטי מאשר השכר לשכירים. זאת בעיקר משום שבשוק הפרטי התחרות רבה יותר ויועצי המשכנתאות יכולים לצבור לקוחות רבים יותר כעצמאיים מאשר כשכירים. עם זאת, קיימים גם בנקים שבהם יועצי משכנתאות מתחילים מקבלים שכר גבוה מן הממוצע לאותו תפקיד ולאותה רמת וותק.

 

שכר טרחה


שכר הטרחה של יועצי משכנתאות כולל את מגוון הפעולות שאותם מבצעים היועצים במסגרת השירות המוענק ללקוח. החל מייעוץ סטנדרטי ועד לייעוץ מורכב, שכר הטרחה של היועצים משתנה מעסקה אחת לאחרת. ישנם יועצים שגובים שכר לפי שעה ויועצים אחרים ששכר הטרחה שלהם מותאם לפעולה הכוללת של העסקה.


עבור ייעוץ בסיסי שכולל סיוע בבחירת בנק ובנייה של תמהיל, מקבלים מרבית היועצים שכר טרחה בטווח של 3,000 - 6,000 שקלים. ייעוץ מלא כולל בדרך כלל טיפול בכל ההיבטים הפיננסיים שנדרשים לביצוע ההלוואה כגון תכנון של התמהיל המתאים, בדיקה של טפסים ייעודיים, ניהול משא ומתן מול הבנקים והשוואה של תנאי המשכנתא בבנקים השונים כדי לאתר את הבנק המשתלם ביותר. הייעוץ עבור משכנתאות מורכבות יותר יכול לעלות עד כ - 10,000 שקלים וישנם גם יועצים הגובים מחיר גבוה יותר.


טיפולים חלקיים במשכנתא, או מפגשי ייעוץ חד פעמיים עם היועצים, כוללים לרוב שכר טרחה נמוך שנע בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים בודדים. ייעוץ חלקי זה לרוב כולל תכנון בסיסי בלבד שכן הוא מיועד ללקוחות המעוניינים לבצע בעצמם את המשא ומתן מול הבנק וברצונם לקבל חוות דעת בלבד.

 

אפשרויות תעסוקה


רבות מן המשרות הן ליועצי משכנתאות בחברות ייעוץ שונות או בחברות ביטוח. בתפקידים אלה מחפשים בדרך כלל יועצים מנוסים יוצאי בנקים, אם כי קיימות גם משרות המיועדות לעובדים מתחילים ללא ניסיון קודם.


ניתן למצוא גם משרות רבות לייעוץ משכנתאות בבנקים. מרבית הבנקים מגייסים עובדים אקדמאים בלבד ובדרך כלל הדרישה היא לעובדים בעלי ניסיון קודם בתחום, בדגש על ניסוין קודם במימון. בדרך כלל יש צורך גם בידע בתחום החשבונאי ויכולות שיווקיות מוכחות. רבות מן המשרות הם בהיקף משרה מלאה, אך ניתן למצוא גם משרות חלקיות.

 

מה ללמוד כדי לעסוק בתחום?


ההשכלה הקודמת של יועצי המשכנתאות היא קריטריון חשוב ביותר בהרחבת קהל הלקוחות עבור היועצים. יועצי משכנתאות רבים מגיעים עם רקע אקדמי בתחומים הפיננסיים, כגון לימודי חשבונאות או לימודי כלכלה. עם זאת ניתן למצוא יועצי משכנתאות שאינם אקדמאים המחזיקים בניסיון עשיר בתחום הכספים אשר מתקדמים לתפקידים אלה בזכות ניסיונם המקצועי. חלק מהעוסקים בתחום מגיעים מרקע של לימודי ניהול פיננסים לתעודה.


הרקע המקצועי עמו מגיעים יועצי המשכנתאות הוא מגוון מאוד, בין היתר מגיעים אל התחום בנקאים, יועצי אשראי ועובדים בתחומים משיקים כגון מימון, ביטוח פנסיוני, כלכלה, בנקאות וענפים נוספים. ישנם עובדים המגיעים אל התפקיד אחרי מספר שנים של ניסיון בבנק וישנם גם בעלי ניסיון בעולם הכלכלי שמחליטים לפתוח משרד משלהם לייעוץ משכנתאות או להצטרף למשרד קיים.


חשוב להדגיש כי נכון להיום יועצי משכנתאות אינם נדרשים לקבל רישיון מקצועי או תעודת מקצוע כדי לעסוק בענף. הגוף האחראי היום על פיקוח על המקצוע ופועל להסדרתו הוא לשכת יועצי המשכנתאות, גוף זה עורך מבחנים להסמכת היועצים.


מועמדים רבים לתפקידי יועצי משכנתאות בוחרים ללמוד בקורס ייעוץ משכנתאות. קורסים אלה נפרשים לרוב על פני כמה חודשים והם מקנים ידע מקצועי נרחב שחיוני לעוסקים בתחום. הקורסים מסייעים להכיר לעומק את מצב שוק המשכנתאות של היום וללמוד כיצד לסייע ללקוחות לנווט את דרכם בשוק זה בהצלחה.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על לימודים בתחום?

רוצה פרטים על לימודים בתחום?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
שאלות הגולשים בנושא
קורס ייעוץ משכנתאות - תעודה לא של משרד התמ"ת
קורס ייעוץ משכנתאות מאפשר תעסוקה בתחום?
קורס ייעוץ משכנתאות באזור חיפה והקריות
קורס משכנתאות – משהו מומלץ?
קורס ייעוץ משכנתאות - איך לבחור מוסד לימודים מקצועי?
קורס ייעוץ משכנתאות בנצרת עילית או עפולה
קורס תיווך ויעוץ משכנתאות