רוצה פרטים על קורס טכנאי מזגנים בחיפה והצפון?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס טכנאי מיזוג אוויר בצפון

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס טכנאי מזגנים בחיפה והצפון? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס טכנאי מזגנים בצפון - קורס טכנאי מיזוג אוויר בחיפה והקריות ובאזור הצפון


טכנאות מיזוג אוויר היא תחום שיש לו דרישה רבה הן בשוק הפרטי והן בתעשייה, בתחזוקה של מערכות קירור ומיזוג גדולות במפעלים ומוסדות. טכנאי המזגנים צריכים להכיר את הטכנולוגיות העדכניות ביותר כדי להציע את השירותים המקיפים והאיכותיים ביותר ללקוחות. משרד הכלכלה מגדיר כמה רמות הסמכה לטכנאי מזגנים ומפקח על קורסי הכשרה מתאימים לקבלת דיפלומות מקצועיות בענף המיזוג.


הביקוש היום לטכנאי מזגנים הוא גדול הרבה יותר מההיצע, דרישה זו לטכנאי מזגנים גדולה בכל אזורי הארץ וגם בצפון. תושבי הצפון שהם בעלי זיקה לתחום הטכני שמעוניינים בקריירה מבוקשת יכולים ללמוד בקורס טכנאי מיזוג אוויר שמתקיים במוסדות השונים באזור וכך לקבל את ההכשרה קרוב למקום מגוריהם. ניתן למצוא הכשרות טכנאים אלה בחיפה, בקריות ובערים נוספות בצפון הארץ. הקורסים מתמקדים בהקנייה של הכלים הפרקטיים הנדרשים להשתלבות כטכנאים בשוק והם משלבים התנסויות מעשיות ופרויקטים כדי לספק להם ניסיון מעשי לקראת היציאה לשוק העבודה.

 


קורס מתקין מזגנים בצפון


באזור הצפון ניתן למצוא קורסים בתחום התקנת המזגנים וטכנאות המזגנים משלל סוגים. חלק מן הקורסים מתאימים לחשמלאים שמעוניינים לשדרג את הסמכות המקצועית ולפנות גם לתחזוקה של מערכות קירור. קורסים אחרים מיועדים גם לחסרי רקע קודם בחשמל ומאפשרים לקבל הכנה מקיפה למבחנים לקבלת רישיון טכנאי המיזוג מטעם משרד העבודה.


הקורסים מעניקים למשתתפים הכשרה נרחבת אודות מערכות המיזוג הקיימות היום בשוק. המשתתפים לומדים כיצד לתכנן מערכות ולקרוא שרטוטים טכניים וכן מעניקים להם כלים לאבחון של תקלות ולטיפול שוטף במערכות. כמו כן, חלק מן הקורסים מקנים ידע בחשמל ואלקטרוניקה שחשובים לעובדים בתעשייה. קורסים רבים מתמקדים בדגמים עכשוויים של חברות מובילות ובוחנים את תהליכי ההתקנה והטיפול במזגנים ומערכות אלה.


ניתן למצוא בין היתר קורסים שהיקפם בין 5 - 6 חודשים וכן קורסים ארוכים יותר במתכונתם שנפרשים על פני כשנה או יותר. סוג ההסמכה הניתנת משתנה מקורס לקורס, בחלקם מעניקים דיפלומה של משרד העבודה לטכנאי קירור, קורסים אחרים מקנים תעודת גמר פנימית מטעם מוסד הלימוד. מרבית הקורסים כוללים סדנאות ותרגילים מעשיים שמדמים תחזוקה וטיפול בציוד קירור מקצועי, מה שיכול לסייע למשתתפים לצבור ניסיון ולהכי מקרוב את תהליכי העבודה של טכנאים בשטח.

 

עלות ההכשרות


מחיריהם של הקורסים להכשרת טכנאי מזגנים משתנים ונעים לרוב מכמה אלפי שקלים עד 10,000 שקלים ואף למעלה מכך. עלויות הקורסים תלויות בגורמים שונים כגון משך הקורס, סוג ההכשרה הניתנת במהלכו וכן שעות הלימוד. במקרים מסוימים ניתן לקבל מלגות ללימודי תעודה לצורך מימון חלק מעלויות הלימוד, מלגות אלה ניתנות מטעם גורמים שונים כגון רשויות מקומיות וקרנות פרטיות. חשוב לציין כי מחירי תכניות הלימוד וכן המלגות משתנים מעת לעת.


קורס בשילוב חשמלאי מעשי


קורס זה מותאם לדרישות חוק החשמל בנוגע להכשרתם של חשמלאים וטכנאי קירור. בוגרי הקורס מקבלים הן דיפלומת טכנאי מזגנים והן הסמכה של חשמלאי מעשי, בכפוף לעמידה בבחינות מתאימות. אנשי מקצוע אלה יכולים להתקין מערכות קירור, לבצע בדיקות לאיתור תקלות , לבצע תיקונים ולערוך תכניות טכניות בהתאם למתח הנקוב בחוק. באזור הצפון ניתן למצוא מוסדות המציעים קורסים משולבים מסוג זה. כמו כן, ישנם מוסדות שבהם מתקיים קורס קירור ומיזוג אוויר שמיועד לבעלי הסמכת חשמלאי מעשי, ומאפשר להם לשדרג את הכישורים המקצועיים ואת ההסמכה שברשותם. בוגרי הקורס יכולים גם להמשיך לשכלל את הידע בחשמל דרך קורסי חשמלאי נוספים, לצורך עלייה בדרגה המקצועית.


קורס תכנון מערכות מיזוג אוויר


קורס תכנון מערכות מיזוג אוויר מאפשר לעוסקים בתחום הקירור להרחיב את הידע שברשותם, בדגש על תקינה עדכנית. הוא מתאים גם לעוסקים במקצועות טכניים אחרים שמעוניינים להכיר תקינה מתחום מיזוג האוויר כדי להרחיב את הידע המקצועי. הקורס מעניק מיומנויות לפיקוח עליון על פרויקטים במיזוג אוויר ובמהלכו נלמדים גם עקרונות בתחומים כגון הבטחת איכות ובטיחות אש. יש לציין כי קורס זה אינו מקנה הסמכה לתיקון או לתחזוקה של מזגנים אלא מיועד למי שמעוניינים לעסוק בפיקוח על פרויקטים במיזוג או להרחיב את הידע אודות תקינה מקצועית, וכבר מחזיקים בהסמכות טכניות קודמות בתחום המיזוג.

 


מכללות בצפון

 

 

  • מכללת מלט"ש (חיפה): בין שלוחותיה של מכללת מלט"ש ברחבי הארץ פועלת גם שלוחה בחיפה, הממוקמת בצ'ק פוסט. הקורס להכשרת טכנאי מיזוג אוויר עוסק בטיפול במתקני קירור ומיזוג וכן במקררים. הוא מעניק מיומנויות לאיתור ותיקון תקלות בשלל סוגי מזגנים. היקפו של הקורס כחמישה חודשים ולחסרי רקע בחשמל היקפו שמונה חודשים. בין הקורסים הנוספים להכשרת טכנאים המתקיימים במכללה אפשר למצוא קורס טכנאי מוצרי חשמל, קורס טכנאי גז, קורס טכנאי סלולר, קורס טכנאי ציוד רפואי ועוד.

 

  • מכללת עתיד: קורס טכנאי מזגנים של רשת המכללות עתיד מתקיים גם בשלוחות המכללה באזור הצפון. למכללה סניפים בחיפה, בקריית מוצקין ובכרמיאל. הקורס משלב התנסות מעשית בעבודה עם מערכות מיזוג, שבה מכירים דגמים מתקדמים. כמו כן, בתום הקורס נערכת הכשרה מעשית שבה מתרגלים התקנה ותחזוקה של מערכות מזגנים מפוצלים פרטיות ומסחריות. הקורס נפרש על פני כשנה אחת. עוד מתקיימים במכללה קורס בקרים מתוכנתים, קורס חשמלאי ראשי, קורס חשמלאי מוסמך וקורס טכנאי מכשירים ביתיים. מתקיימים קורסים טכנולוגיים בתחומים רבים נוספים שמבוקשים בתעשייה.

 

  • היחידה ללימודי חוץ - שלוחת חיפה: ביחידה ללימודי חוץ מתקיים קורס להכשרת טכנאי קירור ומיזוג אוויר שהיקפו כחצי שנה, הנערך במתכונת קורס ערב לטכנאים. הקורס מתמקד הן במערכות ביתיות והן במערכות במגזר התעשייתי. הקורס כולל גם מודול בתחום הקידום והפיתוח העסקי שדרכו ניתן ללמוד כיצד לקדם את השירותים המקצועיים כטכנאים עם היציאה לשוק העבודה. עוד מתקיימים בשלוחה זו קורס CNC, קורס קבלן גבס מומחה והכשרות נוספות.

 

  • המכללה למינהל (חיפה): המכללה למינהל מפעילה שלוחות בפרישה ארצית ובהן שלוחה בחיפה. בשלוחה זו ניתן ללמוד בקורס קירור ומיזוג אוויר, שמתמקד במערכות מזגנים ביתיות. זהו מסלול בפיקוח משרד הכלכלה שהיקפו כ - 370 שעות ובסיומו מבחנים ממשלתיים. המכללה למינהל עורכת מגוון תכניות נוספות להכשרת טכנאים בצפון וכן קורסים בענפים כגון רכב, חשבונאות, מחשבים, ניהול וביטוח. בשלוחת חיפה מתקיימים גם לימודי הנדסאים בצפון.

 

  • מכללת MBC (חצור הגלילית): המכללה ממוקמת באזור התעשייה בחצור הגלילית. בתחום מיזוג האוויר, היא מציעה שתי הכשרות בהתקנה ושירות למתקני קירור ומיזוג, האחת מתמקדת במערכות ביתיות והאחרת במערכות תעשייתיות מסחריות. שני המסלולים מקנים תעודת גמר מטעם משרד הכלכלה. במגמת החשמל של המכללה מתקיימים גם קורס בקרים מתוכנתים, קורס חשמלאי מוסמך וקורס טכנאי טלפונים סלולריים.


קורס טכנאי מזגנים בחיפה


תושבי חיפה והסביבה שמעוניינים בקורס טכנאי מזגנים יכולים למצוא מספר מוסדות לימוד בעיר חיפה. ניתן ללמוד בשלוחת חיפה של מכללת מלט"ש, בשלוחת מכללת עתיד בחיפה, בשלוחת חיפה של היחידה ללימודי חוץ ובמכללה למינהל. חלק מן המוסדות מציעים קורסים לטכנאים למערכות ביתיות בלבד וקורסים אחרים מכשירים גם תחזוקה של מערכות קירור תעשייתיות. היקפו הקורסים משתנים ממוסד למוסד, אך ברוב הקורסים בחיפה ניתן ללמוד במסלולי ערב שמתאימים לאנשים עובדים.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס טכנאי מזגנים בחיפה והצפון?

רוצה לדעת יותר על קורס טכנאי מזגנים בחיפה והצפון?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור