קורס טכנאי מזגנים מפוצלים במכללת MBC

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי טכנאי?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על MBC - טכנאי מזגנים מפוצלים.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס התקנה ושירות למזגנים מפוצלים במכללת MBC


לצנן את האווירה


בקיץ 2003 אירע גל חום כבד ברחבי אירופה שהוביל לתמותה רבה, בעיקר בצרפת שבה נספו כ – 15,000 אנשים. בשנת 2010 גל חום פקד את חצי הכדור הצפוני ופגע בעיקר ברוסיה, שם נגרם נזק רב הן לרכוש והן לאדם. במאי 2015 הודו הוכתה בגל חום מתמשך שנטל את חייהם של יותר מאלפיים איש. המשותף לכל המקרים הללו הוא האוכלוסייה שנפגעה. מרבית מקרי המוות התרחשו באוכלוסיות מוחלשות כמו עניים וקשישים, אשר לא היו מסוגלים להתגונן מפני החום באמצעות מערכות מיזוג אוויר.


טכנולוגיות מיזוג אוויר הן הכרחיות לבני האדם. גופנו אינו מסוגל לקרר את עצמו מספיק לצד השינויים האקלימים ועליית הטמפרטורות שמתרחשות מרגע לרגע בכדור הארץ. הצורך במערכות קירור אינו מסתכם בחודשי הקיץ, אלא הוא מהותי לאורך כל השנה גם במפעלים ובתעשיות שונות כמו מזון ומעבדות רפואיות. לפיכך, הביקוש לאנשי מקצוע המתמחים במערכות אלה רק עולה.


קורס התקנה ושירות למזגנים מפוצלים במכללת MBC מעניק את ההכשרה המתאימה כדי להתמקצע כטכנאי מזגנים ומערכות קירור. הקורס בפיקוח משרד התמ"ת והוא מתאים לכל מי שהם בעלי זיקה למערכות חשמל ואלקטרוניקה שמעוניינים לרכוש מקצוע בענף זה.


תכנית הלימודים


מסלול זה להכשרת טכנאים מקנה למשתתפים את המיומנויות כדי לעסוק בתחום מיזוג האוויר ומערכות הקירור. התלמידים מקבלים את הידע הדרוש להבנה מעמיקה של כל הצדדים הטכניים המורכבים שבעבודה זו כדי לאפשר איתור ותיקון יעיל של מזגנים. המטרה היא להכשיר בעלי מקצוע מיומנים שידעו לספק מענה מקיף לאוכלוסיות במגוון של תעשיות, ממפעלי קירור ועד לבתים פרטיים.


מתכונת הלימוד


היקף התכנית כ – 370 שעות לימוד אקדמיות. השיעורים מתקיימים בין פעם לפעמיים בשבוע בשעות הערב או בימי שישי בוקר. הם משלבים תכנים עיוניים עם התנסות פרקטית בכיתות חשמל. התלמידים עובדים על מערכות קירור ומיזוג אוויר ביתיות וכן משתתפים בסדנאות שונות העוסקות במכונות חשמל.


נושאי הלימוד

 

  • בטיחות בעבודה
  • מזגני קירור ביתיים
  • יסודות בתורת החשמל
  • קירור מערכות מיזוג אוויר 
  • פיקוד ובקרה במתקני מיזוג אוויר
  • מערכות מיזוג אוויר משולבות חשמל    
  • ועוד

 

על מוסד הלימוד


מכללת MBC מפעילה חטיבה להכשרות מקצועיות במכונות ובמתכת. כל הקורסים תחת קטגוריה זו הם בפיקוח של משרד הכלכלה ובסופם מוענקת תעודת מקצוע ממשלתית. מבין המסלולים המוצעים ניתן למצוא קורס חשמלאי מוסמך, קורס קריאת שרטוט טכני, הכשרת טכנאים לטלפונים סלולריים וקורס ממוני בטיחות בעבודה.


תנאי קבלה


על המעוניינים להתקבל למסלול זה להיות בוגרי 10 שנות לימוד לפחות וכן לעבור בהצלחה ועדת קבלה. אין צורך בידע קודם במערכות חשמל או במיזוג אוויר.

 


תעודה


משתתפים שעוברים את כל שלוש הבחינות החיצוניות של משרד התמ"ת זכאים לתעודת סיום מטעם משרד הכלכלה ומכללת MBC לטכנולוגיה ולמדעים.

 

אפשרויות עבודה


בוגרי התכנית יכולים להשתלב בתור טכנאי מערכות קירור ומיזוג אוויר בשלל מקומות עבודה כמו מוסדות ציבוריים, בתי מלון, מרכזים מסחריים ובמפעלים בתעשיות שונות כמו המזון והרפואה. בנוסף, הם יכולים לעבוד בחברות המספקות שירותי התקנה ושירות למיזוג ביתי, כמו גם לעסוק בתחום בתור עצמאיים.** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת MBC - המכללה לטכנולוגיה ומדעים

כלים שיעזרו לך לבחור