רוצה פרטים על קורס נהגי אמבולנס?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס נהגי אמבולנסים - קורס אמבולנס

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על קורס נהגי אמבולנס? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס נהגי אמבולנס - קורס חובש רפואת חירום ונהג אמבולנס

 

מצילים את המצב


הסירנה גועה, האמבולנס שואט במורד הכביש אל זירת התאונה. הזמן דוחק. כאשר הוא נעצר בסמוך למקום האירוע, נהג האמבולנס צריך, תוך שניות ספורות, לשלוט בסיטואציה המורכבת, לדעת מה הוא נדרש לעשות ולהנחות את הסובבים אותו למען מטרה אחת - הצלת חייהם של הפצועים בשטח.


תפקיד נהג אמבולנס הם מאתגרים ודינמיים במיוחד ויש בהם ממד של שליחות והצלת חיי אדם. הנהגים משמשים חוליה חשובה ומכריעה בשרשרת הטיפולית והכישורים שבידיהם יכולים לסייע להעלות את סיכויי ההחלמה של החולים, היות שהם מהווים את אנשי המקצוע הראשונים שאותם פוגשים הפצועים והמטופלים בשטח.


אופי התפקיד עצמו עבר שינויים משמעותיים לאורך השנים, בעוד בעבר נהגי האמבולנס התמקדו בעיקר בהסעתם של החולים לבתי החולים, היום יש להם תחומי אחריות רפואיים חשובים במיוחד. הם נדרשים להעניק שירותי טיפול בסיסיים, שבמקרים מסוימים יכולים להיות מצילי חיים ממש. הם גם פועלים מול צוותים מקצועיים מעולם הרפואה שכוללים רופאים, אחיות ופאראמדיקים ונדרשים לקבל החלטות קריטיות בתנאי לחץ.


מי שמעוניינים להשתלב בתפקידי נהגי אמבולנסים נדרשים ללמוד בהכשרה ייעודית לכך. ההכשרה כנהג אמבולנס נלמדת במסגרת קורס משולב לחובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס. קורס זה הוא המסלול המתקדם ביותר שאליו יכולים להתקבל חסרי ידע קודם בעזרה ראשונה, והוא מאפשר להם לפתוח דלתות לעבר קריירה מספקת ומאתגרת בתחום הרפואה.


קורס נהג אמבולנס מד"א


מד"א הוא אחד הגופים המכשירים נהגי אמבולנסים, הקורסים מתקיימים במסגרת מחלקת ההדרכה של מד"א והם מתמקדים בהענקת כלים ומיומנויות פרקטיים להשתלבות בתחום רפואת החירום. הקורסים כוללים ידע עיוני לצד התנסות מעשית בסיוע לחולים בשטח ובפעילות באמבולנסים.


קורסים להכשרת נהגי אמבולנס מורכבים משני חלקים - הראשון הוא הכשרה לתפקידי חובשי רפואת חירום, חטיבה הכוללת ידע בנושאים כגון החייאה, טיפול בטראומה, סיוע לפצועים וטיפול רפואי באוכלוסיות מיוחדות. לאחר מכן, נלמד החלק השני שמתמקד בהכשרה לקבלת ההיתר לנהיגה על רכב ביטחון מסוג אמבולנס. מסלול זה מתקיים בהתאם להנחיות משרד הרישוי.


קורס נהג אמבולנס מחיר


עלותם של קורסים להכשרת נהגי אמבולנס משתנה בין המוסדות השונים, אך היא נעה בין 2,880 שקלים - 3,000 שקלים ברוב המקרים. בחלק ממוסדות הלימוד יכולים חיילים משוחררים ללמוד על חשבון הפיקדון.


נהג אמבולנס שכר - משכורת חובש נהג אמבולנס


שכרם של נהגי אמבולנס משתנה בהתאם להכשרתם ולהיקף המשרה שלהם. במקרים רבים, הנהגים והחובשים עובדים בהיקף משרה של כ - 130% ופועלים במשמרות ארוכות ברציפות. השכר יכול לנוע בין 5,000 - 7,000 שקלים לנהגי אמבולנס חובשים, כאשר נהגי אמבולנס חובשים בכירים יכולים להגיע גם לשכר שבין 8,000 - 9,000 שקלים לחודש. לעובדים באמבולנסים במגזר הפרטי ניתן להגיע למשכורות שבין 12,000 - 14,000 שקלים לאחר מספר שנים של ניסיון.

 


נהג אמבולנס דרושים


ניתן להשתלב כחובשים ונהגי אמבולנסים במסגרת ארגון מד"א, או במסגרת ארגוני רפואת חירום במגזר הפרטי. כמו כן הם יכולים להשתלב במרכזים רפואיים ובבתי חולים. ישנה דרישה רבה למדיי לנהגי אמבולנס במגוון אזורי הארץ. לאחר צבירת ניסיון בתפקידם, יכולים בוגרי הקורס להתקדם גם לתפקידים בכירים בתחום רפואת החירום. הם יכולים לקדם את הקריירה גם דרך השתתפות בקורסים ובהכשרות נוספים בתחום.


מי שמעוניינים בתחום רפואת החירום יכולים ללמוד גם בהכשרות נוספות בענף זה, כגון:


קורס חובשים איחוד הצלה


איחוד הצלה עורך קורס להכשרת חובשי רפואת חירום. הוא מציע למשתתפים להכיר לעומק מיומנויות טיפול במצבי חירום רפואיים שונים ובמהלכו לומדים להעניק מענה ראשוני מהיר ומקצועי, ולהגשת עזרה ראשונה במצבים דחופים רבים. ההכשרה הניתנת מטעם האיחוד מאפשרת להשתלב בשורותיו כמתנדבים וכן היא מוכרת בארצות הברית לתפקידי אנשי רפואת חירום וחובשים.


קורס פרמדיק


קורס פרמדיק מכשיר את משתתפיו להעניק שירותים מתקדמים ברפואת החירום. ישנם מספר הבדלים בין הכשרת פרמדיקים לבין קורס נהג אמבולנס, בין היתר פרמדיקים רשאים לבצע תהליכים ופרוצדורות רפואיים רבים ומורכבים יותר מחובשים, לרבות החייאה מתקדמת, ניתוחים בשטח ומתן של תרופות החייאה. נוסף על כך, בעוד קורסי נהגי אמבולנס יכולים להתאים גם לחסרי רקע קודם בתחום הפרא רפואי, קורסי פרמדיק מתאימים לבעלי רקע וניסיון של לפחות שנתיים בתחום זה. הם מיועדים בין היתר לחובשים קרביים, למתנדבים במד"א ולאחים מוסמכים.

 


קהל יעד ותנאי קבלה


קורס נהגי אמבולנס מתאים לבעלי זיקה לתחום רפואת החירום אך מיועד גם לחסרי ניסיון מקצועי בענף זה. יכולים ללמוד בו בין היתר עובדים בצוותי חירום, מלווי טיולים, מאבטחים וחובשים במסגרת הצבא. כמו כן, יכולים ללמוד בתכנית גם המעוניינים להשתלב בתפקידי נהגי אמבולנס לראשונה.


במסגרת תנאי הקבלה לקורס, על המועמדים להיות מעל גיל 18 שנים ולהיות בוגרי 12 שנות לימוד לפחות. הם צריכים להפגין ידע ברמה בסיסית בחשבון ובאנגלית. כמו כן, יש לעמוד בדרישות של משרד הבריאות, לבצע חיסונים שונים ולהעיד על היעדר רישום פלילי ורישום בתחום עבירות המין.


כדי לקבל את ההיתר לנהיגה על רכבי אמבולנס, יש לעמוד במספר תנאים נוספים, לרבות מעבר מוצלח של קורס חובשי רפואת חירום, רישיון נהיגה בדרגה B במשך שנתיים לפני הגשת הבקשה והשתתפות בהרצאות בתחום דיני התעבורה ומעבר מבחנים מעשיים ועיוניים בתחום זה. כמו כן נשרדת הצגת היעדר רישום פלילי תעבורתי.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה בין מוסדות הלימוד. בדרך כלל הם נעים בין מספר חודשים לחצי שנה. רוב המוסדות מאפשרים ללמוד בקורס בוקר במתכונת אינטנסיבית ומרוכזת, או במסלול ערב שנפרש על פני זמן ממושך יותר ומתאים גם לאנשים עובדים. כחלק מן השעות הנלמדות בקורס מקדישים המשתתפים זמן להתנסות מעשית בשטח, במסגרתה הם משתלבים בתחנות מד"א ובעבודה פרקטית באמבולנסים, וכך צוברים ניסיון לקראת השתלבותם המקצועית בענף.


מכללות נהג אמבולנס


קורס אמבולנס באר שבע

 

  • מד"א - המעוניינים ללמוד באזור דרום הארץ ובבאר שבע יכולים ללמוד בקורסים להכשרת נהגי אמבולנס שמועברים על ידי מד"א. הקורסים בבאר שבע שעורך מד"א מתקיימים במתכונות שונות, לרבות קורסי ערב והכשרות בוקר.

 

  • איחוד הצלה - איחוד הצלה עורך הכשרות שונות לתפקידי נהגי אמבולנס וחובשי חירום ומאפשר לבוגרי ההכשרות להשתלב בהתנדבות בשורות הארגון, שמציע שירותי רפואה דחופה בכל רחבי הארץ. היקפה של ההכשרה הוא כ - 200 שעות לימוד.


קורס נהג אמבולנס בחיפה - קורס נהג אמבולנס בצפון


באזור הצפון ישנם מספר מוסדות לימוד שבהם אפשר ללמוד בקורס נהגי אמבולנס.

 

  • מד"א - מרכזי ההדרכה של מד"א פזורים ברחבי הארץ, בהם גם בערים כגון חיפה, עפולה ונהריה. הקורסים כוללים התנסות מעשית ותרגולים בשטח. המשתתפים יכולים לבחור בין קורסים בשעות הערב לקורסים בבקרים. במד"א מתקיימות הכשרות נוספות כגון קורס עזרה ראשונה, קורס החייאה וקורס פאראמדיקים, לצד הכשרות בתחום העזרה הראשונה לארגונים ולחברות.

 

  • המכללה המשותפת (פרישה ארצית) - בין שלוחותיה של המכללה המשותפת אפשר למצוא שלוחה בחיפה. מכללה זו עורכת קורס משולב להכשרת חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס. היקפה של התכנית הוא כשלושה חודשים והיא כוללת כ - 200 שעות לימוד.

 

  • איחוד הצלה (ברחבי הארץ) - איחוד הצלה מפעיל הכשרות שונות בפרישה ארצית ובהן גם קורס להכשרת נהגי אמבולנסים וחובשי רפואת חירום. הקורסים כוללים התנסות בשטח ותרגולים מעשיים והם מכשירים את המשתתפים להשתלבות בשורות הארגון בתום הקורס.

 

 

קורס נהג אמבולנס במרכז

 

 

  • מד"א - למד"א מרכזי הדרכה גם במרכז הארץ, בהם בעיר תל אביב. המעוניינים לקבל הכשרה כנהגי אמבולנס יכולים ללמוד בקורסים בשעות הבוקר או בקורסים בערבים, אשר כוללים תרגולים מעשיים ותכנים עיוניים.

 

 

  • איחוד הצלה (פרישה ארצית) - ההכשרות השונות של איחוד הצלה מעניקות למשתתפים כלים להשתלבות כמתנדבים בארגון, ניתן ללמוד בקורס להכשרת חובשי רפואת חירום ונהגי אמבולנס, אשר מעניק מיומנויות פרקטיות למתן שירותי רפואה דחופים בשטח.
     

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס נהגי אמבולנס?

רוצה לדעת יותר על קורס נהגי אמבולנס?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור