ללמוד בפז בטיחות

רוצה לדעת על לימודים בנושאי מכללות? רוצה שנחזור אליך עם תשובות?

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על פז בטיחות.

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורסים והכשרות בבית הספר "פז בטיחות"


על מוסד הלימוד


מרכז "פז בטיחות" מתמקד בתחום הבטיחות בתעשייה ומתקיימות בו שלל הכשרות מקצועיות אשר מותאמות לעובדים ולארגונים. הקורסים השונים אשר נערכים במוסד זה מותאמים לתהליכים עכשוויים וחשובים בתעשייה והם עוסקים בנושאים שונים כגון הכשרת ממוני בטיחות, הדרכת עבודה בגובה, הדרכת בטיחות לעובדים ועוד מבחר תחומים שיש להם דרישה בענפי התעשייה השונים. הקורסים מכינים את המשתתפים לקראת האתגרים הפרקטיים שנדרשים מהם בעת מילוי תפקידים בתחום הבטיחות בתעשייה, והם מתמקדים בתהליכים ובמיומנויות חשובים לפי התקנות ודרישות החוק.


את מוסד הלימוד מנהל מומחה בתחום הבטיחות בתעשייה, אשר ברשותו שנות ניסיון רבות בענפי ניהול הייצור, ניהול התפעול וענפי ניהול נוספים. כמו כן, הוא עוסק בעריכת סקרי בטיחות שנוגעים לבטיחות ובריאות עובדים, בכתיבה של נהלים וכן בהוראת תחום הבטיחות והעבודה בגובה לגורמים שונים בתעשייה. דרך הקורסים השונים במוסד הלימוד הוא מעביר מן הידע והניסיון שלו אל התלמידים.


הקורסים השונים אשר מתקיימים בבית הספר פז בטיחות משלבים במהלכם עשייה מעשית דרך סדנאות, הדגמות ומבחנים בשטח, במטרה לאפשר למשתתפים להיחשף למיומנויות המקצועיות בענף הבטיחות בעבודה באופן מוחשי ולצבור ניסיון פרקטי לצורך קידום מקצועי. המטרה העיקרית בהכשרות השונות שמציע בית הספר היא הענקת כלים פרקטיים לעובדים בענפי התעשייה השונים, כדי לאפשר להם לקדם את הקריירה ולהשתלב בתפקידים שלהם נדרשת הכשרה על פי חוק. חלק מן הקורסים מתקיימים גם במתכונת המותאמת במיוחד למפעלים ולארגוני תעשייה, והם נבנים בהתאם לצורכים הספציפיים של הארגון ושל התהליכים שמתקיימים במסגרתו. בדרך כלל, הקורסים משלבים עבודה מסכמת יישומית או מבחני גמר.


נוסף על ההכשרות המקצועיות השונות שפועלות במוסד זה, בית הספר מציע גם שירותי ממונה בטיחות וכתיבה של תכניות בטיחות עבור ארגונים בתעשייה, מפעלים וגופים נוספים. שירותים אלה מותאמים לתקנים ולתקנות החדשים ביותר בתעשייה ומאפשרים לארגונים השונים לייעל את הפעילות שלהם ולהבטיח פעילות ששומרת על שלומם של העובדים. מוסד הלימוד ממוקם בחיפה, בחוצות המפרץ.


מסלולי לימוד


במוסד הלימוד מתקיימות שלל הכשרות מקצועיות ותכניות לימוד, שמותאמות לדרישות התעשייה הישראלית. הקורסים מתקיימים במתכונת שנוחה לשילוב עם עבודה בתעשייה והם משלבים היכרות מקרוב עם טכנולוגיות ותהליכי עבודה, דרך התנסות בשטח בליווי של סגל בית הספר. הנה חלק מן הקורסים שניתן ללמוד בבית הספר "פז בטיחות" והנושאים הנלמדים בהם:

 

 

  • הדרכות עבודה בגובה: קורסי עבודה בגובה באים להעניק לעובדים שנדרשים לכך את כל הידע לגבי הגנה מפני סיכונים וסכנות בעת העבודה בגובה. הוא מתאים לעובדים בתחום הבנייה והקונסטרוקציות, למתקיני גגות ולעובדים נוספים שנדרשים לעבודה על פיגומים, סלים להרמת אדם, חללים מוקפים או סולמות שגובהם מעל שני מטרים. לאורך הקורס, המשתתפים מעמיקים בסוגי ציוד המגן האישי, בהשפעות שיש לגורם האנושי על תאונות וכן סוקרים את התקנות והחקיקה בתחום העבודה בגובה. הם גם מתנסים באופן מעשי בעבודה עם ציוד המגן ובתהליכי העבודה בגובה כפי שאלה נדרשים במפעלים ובארגוני תעשייה. מסלול זה מעניק ללומדים בו אישור עבודה בגובה. השיעורים בו מתקיימים בשני ימים במהלך השבוע וכן בשעות הבוקר בימי שישי.

 

 

  • קורס נאמני בטיחות: במהלך קורס נאמני בטיחות בעבודה, המשתתפים מקבלים כלים ומיומנויות בתחום הגיהות במטרה להכשירם כנאמני בטיחות במקומות העבודה שלהם. התכנית מעניקה את כל הידע שנדרש מנאמני הבטיחות במסגרת תפקידם השוטף והיא חושפת לשלל היבטים שנוגעים לבריאות ולבטיחות במקומות עבודה, בענפי התעשייה השונים. במהלך התכנית, לומדים על נושאים כגון ניהול וארגון בטיחות בעבודה, ציוד מגן אישי לעובדים, הגנה מסיכונים לפגיעה פיזית, ארגונומיה וגיהות תעסוקתית, מיגון מכונות ועוד שלל נושאים שנוגעים לדרישות הבטיחות שבאות לשמור על שלומם של העובדים במפעלים ובחברות. תכנית ההכשרה נפרשת על פני כ - 24 שעות לימוד, היא מחולקת לשלושה מפגשים שמתקיימים אחת לשבוע והיא משלבת התנסות מעשית והדגמות שונות שמטרתן להכיר למשתתפים את הפן הפרקטי של מקצוע נאמן הבטיחות.

 

  • קורס אחראי רעלים: במהלך קורס אחראי רעלים, המשתתפים לומדים בהרחבה על סוגי חומרים רעילים ומסוכנים, ורוכשים כלים שחיוניים לעובדים במפעלים בעת העבודה עם חומרים בסוג זה. התלמידים בקורס לומדים על תחומי האחריות של אחראי הרעלים של הארגון, תוך שהם מכירים לעומק את דרישות החוק בתחום החומרים המסוכנים. הם מעמיקים בכל הנוגע לשימוש נכון ובטוח בחומרים, לנהלי עבודה, לאחסון של רעלים ולטיפול בחומרי העבודה באופן יעיל, לרבות התמודדות עם מצבי חירום ופגיעות שונות. כמו כן, הם עוסקים בהיבטים בשמירה על איכות הסביבה ועל הבטיחות שנדרשים מן העוסקים בתחום החומרים המסוכנים. בין היתר, נלמדים נושאים כגון הובלת חומרים מסוכנים, טוקסיקולוגיה, זיהוי והערכה של סיכונים והיבטים משפטיים שנוגעים לחומרים מסוכנים. המשתתפים מתנסים בתרגילים בהערכת סיכונים בשינוי ובטיפול בחומרים מסוכנים וגם רוכשים ידע מעשי בכיבוי אש ובעזרה ראשונה. הקורס כולל כ - 24 שעות לימוד אקדמיות, הוא מחולק לשלושה מפגשים.

 

  • קורס ממונה בטיחות אש: ההכשרה מציעה למשתתפים בה לקבל את כל הידע והכלים אשר נדרשים מממוני בטיחות אש במוסדות, במפעלים, בעסקים ובארגונים משלל סוגים. התלמידים בקורס ממונה בטיחות אש לומדים לנהל אירועי שריפה ולמנוע מקרים כאלה, בהתאם לנהלים ולנדרש בחוק. הם מתוודעים לתחומי האחריות של העוסקים בבטיחות אש ורוכשים ידע תשתית במניעה של דליקות ובניהול מוצלח ובטוח של אירועי הצלה. כמו כן, הם משתתפים בתרגילים בהם הם כותבים תיקי שטח ומתרגלים הדרכה ותכנון של אימונים עבור עובדים בתחום בטיחות האש. היקפו של הקורס הוא כ - 41 שעות לימוד והוא מפרש על פני חמישה מפגשים.

 

  • הדרכות כיבוי אש: מוסד הלימוד מציע למנהלים ולעובדים בתעשייה לרכוש ידע פרקטי וחשוב בתחום כיבוי האש, במטרה להכשירם להגיב באופן נכון ומהיר לאירועי חירום. במהלך התכנית לומדים על אופן ההתנהלות התקין בזמן דליקה ובוחנים תרחישים שונים לשעת חירום ואת ההתנהלות הנכונה במהלכם. היקפו ואורכו של הקורס משתנים לפי דרישות הארגון, קיימות הכשרות ברמה בסיסית בתחום כיבוי האש, לצד הכשרות מעמיקות יותר שמעניקות מיומנויות מתקדמות בניהול של אירועי שריפה. הדרכות אלה משלבות הדגמות וסימולציות במטרה לאפשר למשתתפים להיחשף באופן פרקטי להתנהלות במצבי אש.

 

  • ימי עיון לממוני בטיחות: בפז בטיחות מציעים ימי כשירות לממוני בטיחות, אלה הן הדרכות ממוקדות שמיועדות להעניק לממוני בטיחות בעבודה כלים וידע שחיוניים להמשך העיסוק שלהם, שכן על פי דרישות החוק עליהם לעבור אחת למספר שנים ימי כשירות. ממונים בתחילת הדרך, שברשותם אישור כשירות לממוני בטיחות עבור שלוש שנים, נדרשים להשתתף בשמונה ימי כשירות בשנה. האגף לפיקוח על עבודה של משרד העבודה והרווחה מחייב לערוך 24 ימי כשירות לאורך שלוש השנים שבהם ממוני בטיחות פועלים בתפקידם. במוסד הלימוד מציעים ימי כשירות במגוון רחב של נושאים אשר נדרשים בתעשייה ואשר מותאמים לצורכים העכשוויים של מפעלים וארגונים. בין הנושאים הללו אפשר למנות עבודה בגובה, בטיחות בבנייה, טיפול בחומרים מסוכנים, עבודה עם דודי קיטור, אביזרי הרמה ומכונות הרמה, ארגונומיה, קרינה בלתי מייננת והגשה של עזרה ראשונה מנקודת מבטם של ממוני בטיחות. ימי עיון אלה מתקיימים לרוב בשעות הבוקר.

 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.