רוצה פרטים על קורס אימון פרישה?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

קורס אימון לפרישה ויציאה לגמלאות

רוצה לדעת על קורס אימון פרישה? אנחנו רוצים לעזור לך!

דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות, לרבות איפה אפשר ללמוד, תנאי קבלה למסלולים השונים, מלגות, מה העלויות ועוד. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל89% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


קורס מאמני פרישה - התמחות למאמנים להכנה ליציאה לגמלאות


השיא שאחרי הפרישה


עובדים רבים מחכים בקוצר רוח לקראת הפרישה, ומדמים אותה כהתגשמות של חלום שיאפשר להם ליהנות ולנפוש כאוות נפשם. עם זאת, לא תמיד גמלאים יודעים לנצל באופן יעיל ומיטבי את שנות הפרישה שלהם כדי לחוות הנאה וסיפוק. לפעמים היציאה לפנסיה יכולה אפילו להוות צעד קשה וטראומטי, כאשר הפורשים לא תמיד מצליחים להתמודד עם היום שאחרי הפרישה וברגע שהם עומדים מול תחושת החופש הבלתי מוגבלת של הפרישה, לא תמיד יודעים כיצד לפעול ולאן לפנות. תחושות של אובדן משמעות וסיפוק, של בלבול, חוסר בארגון ובדידות גדולה מציפות לא מעט גמלאים לאחר שנים רבות של עבודה במסגרת מוכרת, מה שפוגם לא אחת באיכות חייהם.


במציאות שבה תוחלת החיים רק הולכת ועולה, גם עצם תפישת מושג הפרישה מתעצבת מחדש. בפני גברים היוצאים לפנסיה בגיל 67 ונשים שיוצאות אליה בגיל 62 עוד נמצאות עשרות שנים של חיים פעילים, אותם חשוב לנצל באופן איכותי ומלא. פורשים רבים בוחרים משום כך לפתח קריירה שנייה, לעיתים שונה לחלוטין מן הקריירה הראשונה שלהם, שתואמת את תחומי העניין והתחביבים שלהם. עם זאת, לא תמיד יש בידם הכלים לבצע את השינוי הזה ולבנות לעצמם קריירה חדשה באופן מיטבי.


כדי לסייע לעומדים בפני פרישה להתמודד עם האתגרים והדילמות שמתלווים ליציאה לגמלאות, התגבש תחום האימון לפרישה. זהו ענף מתוך תחום האימון (או הקואצ'ינג), שמתמקד בתהליכי השינוי שעוברים על אנשים שפורשים ממעגל העבודה ויוצאים לפנסיה. מאמני פרישה מסייעים לגמלאים הטריים להתמודד עם שינויים כלכליים, לבנות מיומנויות לניהול זמן נכון וכן תומכים בהם בבניית משאבים פנימיים דרכם הם יכולים להפוך את החיים שאחרי היציאה לפנסיה למלאים, משמעותיים ואיכותיים יותר.


מאמנים ומדריכים שמחפשים להרחיב את הסמכתם יכולים לפנות לקורס להכשרת מאמני פרישה. פורשים לגמלאות הופכים לפלח גדול יותר ויותר באוכלוסייה והצפי הוא כי מגמה זו רק תמשיך ותתעצם. זוהי אוכלוסייה שמהווה קהל ידע נרחב וחשוב מאוד עבור קואצ'רים והביקוש להם רק צפוי להמשיך ולעלות. האימון לפרישה מתמקד בצורכים של אוכלוסייה מגוונת וכך הוא דורש כלים רבת תחומיים והבנה במישורים פיננסיים, עסקיים, חברתיים, משפחתיים ובעוד שלל מערכות יחסים וקשרים במעגלי החיים. כל אלה נידונים במהלך ההכשרה, במטרה להכין את המאמנים באופן מקיף לקראת השתלבות באחד הענפים המבטיחים של תחום הקואצ'ינג של העתיד.


למי מיועדים הלימודים


מסלול הכשרה מקצועית זה מתאים למאמנים מנוסים ובעלי ותק שמעוניינים להרחיב את תחומי הכשרתם ולפנות לקהלי יעד נוספים. יש לציין כי ברוב המקרים, הקורסים אינם מכשירים מאמנים אלא מציעים כלים למי שכבר עוסקים בפועל בתחום האימון ומחפשים להרחיב את ארגז הכלים המקצועי.


נוסף על כך, הקורסים יכולים להתאים גם לבעלי תפקידים בסביבה הארגונית, שמבקשים ללמוד כיצד לסייע לעובדיהם שעומדים בפני פרישה, בין היתר הם מתאימים למנהלים, ליועצים ארגוניים ולמנהלי משאבי אנוש. חלק מן הקורסים יכולים להתאים גם למטפלים ולעובדים בתחומי הרווחה שעוסקים במתן מענה לאזרחים בגיל השלישי ולעומדים בפני פרישה.


תכנית הלימודים


במהלך הקורסים, התלמידים מעמיקים בתהליכי פרישה לגמלאות ומתמקדים בכלים מעולם הקואצ'ינג שיכולים לסייע לעומדים בפני פרישה ממקום העבודה ובניית חיי הגמלאות. המשתתפים לומדים על שלל ההיבטים שכרוכים במעברי עבודה ובפרישה, לרבות סוגיות כלכליות, עסקיות, בריאותיות, אישיות, זוגיות, משפחתיות ותרבותיות, ובוחנים כיצד ניתן לסייע למאומנים שלהם לבנות לעצמם דרך חדשה לאחר הפנסיה. לשם כך הם מתוודעים לתופעות פיננסיות ועסקיות שמתחוללות במשק ובוחנים אפשרויות שיכולות לעלות בעתיד הקרוב וכיצד ניתן להתאים אותן לפרקטיקות מתחום האימון האישי.


לאורך הקורס דנים בשלל היבטים שייחודיים לאוכלוסיית הפורשים ובין היתר דנים באפשרויות לפיתוח קריירה חדשה לאחר הפרישה באמצע החיים, התמודדות עם פרישה מוקדמת וסיוע בעמידה מול משברים וקשיים לאורך תהליך הפרישה. כמו כן, הם מקבלים כלים בעזרתם יוכלו לסייע ללקוחות שלהם לבנות משמעות בחייהם החדשים ולזכות לצמיחה אישית ולשגשוג כלכלי בגיל המבוגר.


מתכונת הלימוד


היקפם של הקורסים משתנה בין מוסדות הלימוד, ברוב המקרים אורכם נע בין חודשיים לחצי שנה. שיעורים נערכים לרוב אחת לשבוע, כאשר חלק מהמוסדות מציעים קורסים בשעות הערב ואחרים מקיימים מפגשים בבקרים.


מסלולי ההכשרה באימון פרישה מתאפיינים בתרגול מעשי רב של עקרונות הקואצ'ינג וההנחייה לגיל השלישי, לצד לימוד עיוני דרך הרצאות בכיתה. המשתתפים בקורס מתנסים בפועל בתהליכי האימון דרך סדנאות וסימולציות שונות וכן עורכים דיונים כיתתיים לגבי דילמות מרכזיות במקצוע. כמו כן, ברוב התכניות הם נדרשים לבצע פרקטיקום או התנסות מעשית בשטח. במסגרת הפרקטיקום הם מתרגלים אימון עם מספר לקוחות שעומדים לצאת לפרישה ומסייעים להם בתכנון תהליך משותף בעזרת הכלים שנלמדים לאורך הקורס, זאת בליווי ובהדרכה של מורי הקורס.


נושאי הלימוד


משתתפי הקורס דנים במגוון רחב של נושאים, הנה כמה מהם:

 

 • הפסיכולוגיה של השינוי
 • תעסוקה בזמן הפרישה
 • חסכונות ופנסיה
 • תרבות פנאי לאחר פרישה
 • פיתוח קריירה שנייה
 • מודלים לעבודה עם פורשים
 • מעברים במעגל החיים
 • ירושות וצוואות בגיל השלישי
 • מערכות יחסים ופרישה
 • חששות ותקוות לגבי הפרישה
 • משמעותה של העבודה בחיינו    
 • ועוד


תנאי קבלה


תנאי הקבלה לקורס משתנים בין המוסדות. ברוב המקרים, הקורסים מיועדים למאמנים מנוסים שהם בעלי הסמכה מוכרת באימון, כאשר לבדרך כלל יש דרישה למספר שנות וותק בעבודה כקואצ'רים. במקרים מסוימים יש עדיפות למועמדים שיש ברשותם ניסיון קודם בטיפול בתחום הפרישה במסגרות ארגוניות ועסקיות. חלק מן המוסדות מקבלים גם מנהלים, בכירים ויועצים בעלי ניסיון ארגוני רב, שמעוניינים לרכוש כלים בתחום האימון לפרישה וליישמו במסגרת עבודתם. מתקיימים ראיונות אישיים שמטרתם בחינת ההתאמה לתכנית ולמקצוע.


תעודה


משתתפים שמשלימים את הקורס בהצלחה מקבלים תעודת גמר מטעם מוסד הלימוד. ברוב המקרים, כדי לקבל את התעודה יש להשלים את כל המטלות לאורך הקורס ולסיים בהצלחה את הפרקטיקום או ההתנסות המעשית שבסיומו.


מוסדות

 

 

 • מרכז גיל מהות (הרצליה): מוסד זה מתמקד בהדרכה ובסיוע לקראת הפרישה והוא מציע קורס להכשרת מאמנים לפרישה מן העבודה. הקורס כולל חמישה מפגשים ועוד ארבעה מפגשים נוספים שמוקדשים להדרכה קבוצתית מעשית. התכנית כוללת פרקטיקום מעשי בו מדריכים שני מאומנים בתחום הפרישה לגמלאות, בליווי של הדרכה של צוות המורים.

 

 

 • מרכז הפרישה הישראלי (כפר סבא): זהו מרכז שמתמקד בהענקת כלים אישיים, תעסוקתיים וכלכליים לאנשים לפני פרישה באמצעות מערכי הדרכה, אימון וייעוץ. הוא עורך קורס להכשרת מאמנים לפרישה ולמעברים, שכולל כ - 100 שעות לימוד ומחולק ל - 20 מפגשים שבועיים. הקורס משלב לימוד עיוני עם התנסות מעשית ובמהלכו עוברים סטאז' בליווי של מדריכי התכנית. הקורס גם שם דגש על עקרונות היזמות והפיתוח המקצועי במטרה לסייע לבוגרים בהשתלבותם בתחום לאחר ההכשרה. במרכז זה מתקיים גם קורס הכנה כלכלית לפרישה וגרונטולוגיה פיננסית וכן השתלמויות למנהלים, בהן מתמקדים בדרכים בהן מנהלים יכולים לסייע לעובדיהם שיוצאים לגמלאות.

 

 

 • קבוצת יוזמות (פרישה ארצית): קבוצת יוזמות מתמקדת במקצועות ההנחיה, הייעוץ, האימון וההדרכה ובין הקורסים שמתקיימים בה ניתן למצוא קורס פרישה, שמיועד לארגונים. תכנית זו מקנה לארגונים ידע רב בתחום הפרישה לגמלאות ומתמקדת בין היתר בממד הפיננסי, בפן החברתי והתרבותי ובפיתוח קריירה שנייה. מרכז זה מציע גם קורסים שמיועדים לעובדים שעומדים בפני פרישה. כמו כן, ניתן ללמוד בהכשרות מגוונות כגון קורס אימון אישי, קורס אימון עסקי, קורס אימון ליחסים, קורס אימון להפרעות קשב וריכוז, קורס NLP, קורס הדרכת הורים, קורס הנחיית קבוצות ומסלולים רבים נוספים.

 

 • המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט - לימודי חוץ (הוד השרון): בקורס הכשרת מנטורים לקראת פרישה, שמוצע במוסד לימודים זה, הסטודנטים לומדים על ההיבטים הרגשיים, הסוציולוגיים, הקוגניטיביים והפיזיולוגיים של הגיל השלישי, ורוכשים מיומנויות להדרכה וליווי יחידים וקבוצות לקראת התפתחות אישית ומימוש עצמי לאחר הפרישה לגמלאות. הקורס מחולק ל - 15 מפגשים, בני 3 שעות כל אחד.

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על קורס אימון פרישה?

רוצה לדעת יותר על קורס אימון פרישה?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
עדיין לא בחרת מה ללמוד? יש לנו פתרון עבורך ...

כך נעזור לך לבחור מקצוע לימודים

שאלות הגולשים בנושא
תנאי קבלה לקורס אימון פרישה