לימודים דו חוגיים במכללה האקדמית אשקלון

שירות אישי - צור קשר
לימודים דו חוגיים במכללה האקדמית אשקלון

לימודים דו חוגיים לתואר ראשון במכללה האקדמית אשקלון


ידע מגוון בדרך לקריירה


תכניות לימודים דו חוגיות מאפשרות לסטודנטים לרכוש ידע בשני תחומים שונים וכך לפתח את עצמם במקביל בשני אפיקי ידע. מטרתם של מסלולים אלה הוא להעניק כלים מגוונים לקראת המשך הדרך, בין אם באקדמיה ובין אם בשוק העבודה.


מי שמחפשים לשלב בין תחומי ידע ולקבל כלים מגוונים לקריירה יכולים ללמוד בתכניות שונות ללימודים דו חוגיים שמתקיימות במכללה האקדמית אשקלון. בוגרי תכניות אלה לתואר הראשון מתמחים בשני תחומי ידע וכך מרחיבים את האפשרויות שלהם לתעסוקה בעתיד. באמצעות תכניות הלימוד הם מקבלים כלים להשתלבות בשלל תפקידים מבוקשים וגם רוכשים בסיסי ללימודים מתקדמים.

 


מסלולי לימוד


המכללה האקדמית אשקלון מאפשרת לבחור מבין מספר חוגים לבניית תכנית דו חוגית:

 

 

  • לימודי פסיכולוגיה: הלימודים מספקים היכרות מקיפה עם שלל ענפים במדעי הפסיכולוגיה ומפתחים חשיבה ביקורתית ומדעית. לימודי פסיכולוגיה כוללים התנסות מעשית במטרה לסייע להתפתחות המקצועית של הסטודנטים.

 

 

  • לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה: לימודי סוציולוגיה ואנתרופולוגיה מתמקדים בהבנה שיטתית של החברה ובזיהוי דפוסי התנהגות שונים, בשלל מגזרים. הם עוסקים בנושאים כגון פסיכולוגיה חברתית, החברה והתרבות הישראלית, התנהגות ארגונית ומשאבי אנוש.

 

 

  • לימודי פוליטיקה וממשל: תכנית הלימודים חושפת למושגים ושיטות מדעיות דרכן ניתן לנתח מוסדות, תהליכים אסטרטגיים ותהליכי קביעה וביצוע של מדיניות.

 

 

  • לימודי קרימינולוגיה: הלימודים מתמקדים בתופעות עבריינות וסטייה חברתית והם מכירים בוגרים להשתלבות בתחום הקרימינולוגיה וכן מכשירים עובדים למערכת התיקון ואכיפת החוק כגון המשטרה, שירות בתי הסוהר ושירותי מבחן.

 

 

  • לימודי ארץ ישראל: לימודי ארץ ישראל מקנים לסטודנטים הבנה בקשת נושאים רחבה לגבי המרחב הארצי ישראלי. הסטודנטים לומדים על תהליכים היסטוריים וגיאוגרפיים, על דתות ומיעוטים, על מקומות קדושים ואתרים לאומיים ועל סוגיות בגיאולוגיה, בסביבה ובחברה.

 

 

  • לימודי תיירות לתואר ראשון: במסלול ללימודי תיירות לתואר ראשון מקבלים כישורים מקצועיים מגוונים בתחום ניהול התיירות. הסטודנטים בוחנים את התיירות כתופעה כלכלית, עסקית, אנושית וחברתית ומשתתפים בקורסים, במחנות מחקר, בסדנאות ובהתמחות מעשית באתרי מלונאות ותיירות.


מתכונת הלימוד


היקפם של הלימודים ברוב המסלולים הוא כשלוש שנים. הסטודנטים לומדים בשיעורי חובה ובחירה של שני החוגים ובמקביל לוקחים חלק במגוון של סדנאות, סיורים לימודיים ובחלק מן החוגים גם התמחות מעשית שמאפשרת לצבור כישורים מקצועיים כבר בזמן הלימודים. סגל ההוראה מעניק לסטודנטים סיוע ותמיכה לכל אורך שנות הלימודים. כמו כן, המכללה מסייעת לבוגריה בהשתלבות בשוק העבודה באמצעות המרכז להכוונה תעסוקתית.


על מוסד הלימוד


המכללה האקדמית אשקלון מפעילה שלל תכניות לימודים לתואר ראשון, בענפי מדעי החברה, מדעי הרוח, מדעי הבריאות ומדעים מדויקים. כמו כן ניתן ללמוד בה במסלולים לתואר שני. מוסד זה שם דגש על ערכי המצוינות וטיפוח המחקר. כיום לומדים בו למעלה מ - 5,600 סטודנטים בתכניות הלימוד השונות. כדי לסייע לסטודנטים בתשלום שכר הלימוד מציעים במכללה מגוון של מלגות לימוד פנימיות וחיצוניות.


תעודה


בוגרים שעומדים בהצלחה בכל תנאי הלימודים זכאים לקבל תואר ראשון BA מטעם המכללה האקדמית אשקלון.

עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית אשקלון