תואר שני M.Teach והוראת אנגלית במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach  והוראת אנגלית במכללה האקדמית בית ברל

תואר שני מוסמך להוראה בהוראת אנגלית M.Teach במכללה האקדמית בית ברל


מעבירים הלאה את אהבת האנגלית


מערכת החינוך בארץ מקנה חשיבות רבה לידיעת השפה האנגלית והיא שואפת לאפשר לכל תלמיד ותלמידה לשלוט בשפה ולשוחח בה בביטחון. במסגרת השאיפה לקדם את תחום האנגלית בבתי הספר, פועלים היום להכשרתם של מורים איכותיים לאנגלית בהם גם אקדמאים מתחומי האנגלית השונים ששואפים לעבור לתחום שיש בו תחושת שליחות.


במסגרת המסלולים לתואר שני מוסמך בהוראה לבית הספר העל יסודי M.Teach שנלמדים במכללה האקדמית בית ברל, אפשר ללמוד בתכנית M.Teach להוראת אנגלית. זוהי תכנית שמיועדת לאקדמאים שאינם מגיעים מתחום החינוך, שמעוניינים לעבור לתפקידי הוראה. מסלול זה בא לענות על צורך ניכר למורים להוראת השפה האנגלית כשפה זרה בבתי ספר על יסודיים והיא מכשירה את המשתתפים בה ללמד לבגרות ברמת 5 יחידות לימוד. בעזרת הכלים שנרכשים בתכנית המורים יכולים להטמיע בתלמידים שלהם סקרנות ללמוד ומוטיבציה לאהוב את השפה האנגלית.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו חושפת את הסטודנטים למגמות עכשוויות בתחום החינוך ושמה דגש על גישות להוראת שפות בישראל ובעולם. הם דנים באתגרים שעומדים בפני מורים בתחום הוראת אנגלית בימינו ובפרט מתייחסים לצורכיהם של בני נוער בבית הספר העל יסודי בעת לימוד השפה.


לאורך התכנית הם מתוודעים לסוגיות מרכזיות בספרות האנגלית ובבלשנות האנגלית. כמו כן, הם מפתחים מיומנויות לביצוע של מחקרים בנושא רכישת שפות והוראת אנגלית וכן רוכשים כלים בעזרתם ניתן לפתח תכניות פדגוגיות חדשניות להוראת אנגלית בבתי ספר.


מתכונת הלימוד


התכנית נפרשת על פני שנתיים. שיעורים מרוכזים ביום אחד מלא במהלך השבוע וכמו כן מתקיים יום נוסף של עבודה מעשית במערכת החינוך, בה הסטודנטים יכולים להתנסות בפועל בהוראת אנגלית בבתי ספר על יסודיים. ההתנסות מתקיימת בליווי של מדריכים פדגוגיים צמודים. נוסף על כך, המסלול משלב בתוכו ימי עיון והרצאות העשרה בתחום החינוך. סטודנטים שמתקבלים לתכנית יכולים להיעזר במלגות לימוד שמעניקים במכללה.


סגל הוראה


ראש התכנית היא חוקרת בעלת תואר דוקטור. מחקריה מתמקדים בתחום הוראת האנגלית והוראת שפות זרות, וכן היא חוקרת את תחום רכישת השפה בגיל הרך ובבית הספר התיכון ובוחנת תהליכי הכשרת מורים.


על מוסד הלימוד


במכללה האקדמית בית ברל מתקיימות תכניות נוספות לתואר M.Teach, הן כוללות תואר שני בהוראת מדעים M.Teach, ותואר שני M.Teach להוראת מתמטיקה. נוסף על כך, אפשר ללמוד בתכניות לתואר שני בחינוך, כגון תואר שני בתכנון לימודים והערכה, תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בניהול וארגון מערכות חינוך ותואר שני בהוראת שפות.


תנאי קבלה


לתכנית זו יכולים להתקבל בוגרי לימודי אנגלית לתואר ראשון בממוצע ציונים של לפחות 80. כמו כן, הן נדרשים להציג רמת פטור אקדמי בשפה האנגלית ולעבור מבחן כניסה שבו נערכת הערכה של מיומנויות הבעה בכתב ובעל פה והבנת הנקרא באנגלית. כל המועמדים עוברים גם ראיון קבלה. יש לציין שמועמדים שמגיעים עם רקע חסר בתחום האנגלית צריכים ללמוד בשיעורי השלמה.

 


תעודה


לבוגרי התכנית ניתן תואר שני M.Teach בהוראת אנגלית וכן תעודת הוראת אנגלית לבתי ספר על יסודיים (כיתות ז - י"ב) לרמת 5 יחידות לימוד. הענקת תואר זה מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל