תואר שני M.Teach והוראת מתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל

שירות אישי - צור קשר
תואר שני M.Teach והוראת מתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל

תואר שני בחינוך M.Teach בהתמחות הוראת מתמטיקה במכללה האקדמית בית ברל


לאהוב וללמד מתמטיקה


החינוך המתמטי בישראל עובר תמורות משמעותיים בעשור האחרון, עם רפורמת משרד החינוך ששואפת להגדיל את מספר בני הנוער שניגשים לבגרות במתמטיקה בהיקף 5 יחידות לימוד. בבתי הספר העל יסודיים נוצר ביקוש רב למורים איכותיים למתמטיקה, שיכולים לעודד את הנערים והנערות להתעניין בתחום ולאהוב אותו. המורים לעתיד צריכים גם להתמצא בטכנולוגיות העדכניות ביותר ולשלב אותן בכיתות, כדי לעמוד בקצב המהיר של התעשייה ולספק לתלמידים שיעורים משמעותיים, מסקרנים ויעילים יותר.


תואר שני בהוראת מתמטיקה M.teach לבית הספר העל יסודי, מכשיר אקדמאים ללמד מתמטיקה בכיתות ז' - י"ב ולהגיש תלמידים לבגרות ברמת 5 יחידות לימוד. המסלול מאפשר לאקדמאים מתחומי המתמטיקה להשתמש בידע שרכשו בתעשייה ובאקדמיה ולהעביר אותו לדור הצעיר. בוגרי התכנית לתואר שני M.Teach מחזיקים בסל כלים נרחב בעולם החינוך וההוראה והם יכולים להשתלב במסגרות החינוך העל יסודי ולסייע להוביל מהפכה בחינוך של היום.

 


תכנית הלימודים


תכנית זו מתמקדת בהעמקת הידע של הסטודנטים בתחום המתמטיקה ובמקביל בהענקת כלים פרקטיים בתחום הדידקטי. הם לומדים על סוגיות שונות בתחום החינוך ובוחנים דרכים להוראת מתמטיקה באופן המותאם לתלמידים בבתי ספר על יסודיים, לרבות שילוב של טכנולוגיות מתקדמות בשיעורים. כמו כן, הם בונים מיומנויות להכנת תלמידיהם לבגרות במתמטיקה ברמת 5 יחידות.

 


מתכונת הלימוד


המסלול נפרש על פני שנתיים. הסטודנטים לוקחים חלק בשיעורים עיוניים וגם בעבודה מעשית בחינוך בבתי ספר שנערכת בליווי של מדריכים פדגוגיים וכוללת ימי תחקירנות בתעשייה. שיעורים מתקיימים ביום שבועי אחד מלא וההתנסות המעשית נערכת ביום נוסף בשבוע. כמו כן, מתקיימים ימי עיון והרצאות העשרה. סטודנטים מצטיינים שמתקבלים לתכנית יכולים לקבל מלגות לימוד.


על מוסד הלימוד


בבית ברל מציעים תכניות נוספות לתואר שני M.Teach, כגון תואר שני M.Teach והוראת מדעים לעל יסודי ותואר שני M.teach והוראת אנגלית לעל יסודי. כמו כן, אפשר ללמוד במסלולים שונים לתואר שני בחינוך, בהם תואר שני בייעוץ חינוכי, תואר שני בליקויי למידה, תואר שני בניהול מערכות חינוך, תואר שני בקידום נוער בסיכון ותואר שני בהוראה ולמידה. במכללה פועלים גם מסלולים להסבת אקדמאים להוראה והשתלמויות למורים ולאנשי הוראה שרוצים לשכלל את הכלים שבידיהם.


תנאי קבלה


למסלול יכולים להתקבל בוגרי לימודי מתמטיקה ותחומי לימוד מדעיים נוספים שברשותם ממוצע ציונים של לפחות 75. כמו כן, יש צורך להגיע לרמת פטור אקדמי בשפה האנגלית ולעבור ראיון קבלה. מי שאין ברשותם ידע קודם מספק בתחום המתמטיקה צריכים לעבור לימודי השלמה ולהשלים אותם בציון ממוצע של 80 ומעלה.

 


תעודה


לסטודנטים שמשלימים את כל חובותיהם במסלול ניתן תואר שני M.Teach בהוראת מתמטיקה, תעודת הוראת מתמטיקה לסתי ספר על יסודיים (כיתות ז - י"ב) לרמת 5 יחידות לימוד. יש לציין כי הענקת התואר מותנית באישור המל"ג.

למידע נוסף לחצו: המכללה האקדמית בית ברל
עוד מסלולי לימוד - המכללה האקדמית בית ברל