ערעור על ציון בבחינה הפסיכומטרית - איך מערערים על ציון בפסיכומטרי?

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על ערעור על ציון פסיכומטרי? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


ערעור על ציון פסיכומטרי


איך מערערים על ציון נמוך בבחינה הפסיכומטרית?


הפסיכומטרי נחשב לאחד המבחנים המאתגרים ביותר בקבלה ללימודים. בדרך כלל, למידה והתמדה בקורס ההכנה מביאים לתוצאות, ומרבית הנבחנים מקבלים תוצאה שקרובה לתוצאות המשוערות בסימולציות. עם זאת, קורים מקרים בהם נבחנים מקבלים את תוצאות הפסיכומטרי ורואים הפרש גדול מאוד בין הציון שקיבלו בסימולציות לבין זה שקיבלו בפועל, בבחינה ה'אמיתית'. מקרים כאלה יכולים להביא את הנבחנים האלה להרגיש תסכול, שכן הם מרגישים שהציון לא משקף את היכולות שלהם בפועל.


במקרה בהם חושבים שהציון הוא תוצאה של טעות מצד המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, מציע המרכז הארצי אפשרות להגיש ערעור. הטעויות בבדיקת הפסיכומטרי הן לא רבות ומתרחשות לעיתים נדירות מאוד, אבל הזכות להגשת הערעור קיימת עבור כל הנבחנים בכל נוסחי הבחינה.


כיצד עורכים את הערעור?מתי אפשר לערער?


בניגוד לפסיכומטרי עצמו, שנבדק על ידי קורא אופטי, הערעור נערך באופן ידני. המרכז מבצע בדיקה ידנית נוספת של גיליון התשובות של המערערים ומנסים למצוא טעויות בקריאת הסימון שגררו הורדה בציון. חשוב לציין שערעור על תוצאות הפסיכומטרי כרוך בתשלום, שעומד על כמה עשרות שקלים. עם זאת, במידה ואכן מגלים טעות בחישוב הציון, מחזירים את הכסף למערערים. את הבקשה אפשר להגיש עד שלושה חודשים אחרי מועד הבחינה ולא לאחר מכן.

 


על אילו טעויות מגישים ערעורים?


יש לציין, כי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה אינו מסגיר את השיקולים שלו לאישור או לדחייה של ערעורים. מהפרסום באתר הרשמי של המרכז ניתן להבין כי ערעורים מתקבלים בעקבות טעות או תקלה בסורק האופטי שבודק את התשובות בבחינה. הם מציינים גם כי טעויות בבדיקת הפסיכומטרי הן אירוע נדיר, אך מאפשרים למי שמעוניינים להגיש ערעורים על הבדיקה לעשות זאת.


מרבית הנבחנים מגישים ערעורים לאחר שיש להם חשש שביצעו הסטה בטופס התשובות. הסטה היא מצב בו ממלאים את התשובה לשאלה במשבצת של השאלה שאחריה, למשל, ממלאים את התשובה של שאלה 4 באליפסה של שאלה 5, את התשובה של שאלה 5 באליפסה של שאלה 6 וכן הלאה. לפעמים מגישים ערעורים גם במקרים כמו סימון לא חזק מספיק על גבי טופס התשובות או שימוש בעיפרון לא נכון. עם זאת, אין שום הבטחה כי המרכז הארצי יקבל את הערעור שלכם מהסיבות הללו.

 


איך מגישים בפועל את הערעור? מה הסיכוי שהוא יתקבל?


על מנת להגיש ערעורים, הנבחנים צריכים לשלוח מכתב בקשה למדור הציונים של המרכז הארצי. ניתן לשלוח את המכתב בדואר רשום, או לחלופין לפנות דרך המייל. בבקשת הערעור יש לציין פרטים אישיים, תאריך הבחינה וסוג הבחינה (שפה, פסיכומטרי עם התאמות). לאחר מכן יש לציין את הסיבה לערעור ולפרט עד כמה שניתן. לבקשה זו יש לצרף את שובר התשלום בכרטיס אשראי, שאפשר להוריד מאתר המרכז הארצי.


כאמור, הסיכוי לקבלת הערעור לא גדול מלכתחילה, אולם יש סיכוי גדול יותר שהוא יתקבל אם מצרפים אליו מסמכים מתאימים. מומלץ לאגד בבקשה אחת את כל המסמכים, שכן תוספת של מסמכים לאחר השליחה מחייבת תשלום נוסף. במרכז הארצי קולטים את הבקשות ובוחנים אותן. התשובות על הערעור מוחזרות למגישים עד שבוע לאחר הגשת הערעור.

 


ומה עם לא קיבלו את הערעור?


במידה ולא קיבלו את הערעור שהגשתם, לא כדאי לקחת זאת קשה מדי. מרבית המערערים מקבלים דחייה על הערעור. למרבה הצער, למרכז הארצי יש נהלים פנימיים משלו לבדיקת גיליונות הבחינה ואם לא מצאו במרכז הצדקה לערעור, אין גורם אחר אליו אפשר לפנות לערעור חוזר.


זכרו שתמיד אפשר לגשת למועד הבא של הפסיכומטרי, שנערך כעבור כמה חודשים. החומר עדיין טרי יחסית אצלכם, ולכן לא תצטרכו ללמוד יותר מדיי לקראת המועד הבא, אלא רק לרענן את החומר לקראת שיפור ציון בפסיכומטרי.

חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?