רוצה פרטים על פסיכומטרי חוזר?
שירות אישי חינם!

מלא/י פרטיך ונחזור אליך

זימון לבחינה פסיכומטרית חוזרת

רוצה לדעת על ההטבות שניתן לקבל בעקבות הקורונה? רוצה לדעת על פסיכומטרי חוזר? אנחנו רוצים לעזור לך! דרכנו תוכל לקבל את כל התשובות לכל השאלות. השוואת מחירים, מלגות, תנאי קבלה, מסלולים וכו'. 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם
שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


זימון לבחינה חוזרת לפסיכומטרי

 

מהו בכלל זימון לבחינה חוזרת? למה מקבלים אותו?


כשבוע לפני קבלת הציונים בפסיכומטרי, מקבלים חלק מהנבחנים זימון לבחינה חוזרת. במבט ראשון צו הזימון ששולח המרכז הארצי לבחינות ולהערכה נראה כמו דבר מבהיל מאוד, אבל כדאי להירגע. זאת אפילו יכולה להיות בשורה משמחת בשבילכם.


המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, שהוא הגוף שאחראי על הפסיכומטרי, עורך סטטיסטיקות פנימיות על אחוזי שיפור הציון של נבחנים, שניגשים בפעם השנייה כדי לשפר ציון בפסיכומטרי. לפי הנתונים שלו, שיפור של מעל 150 נקודות מעלה חשד להעתקה או לחוסר אמינות בזמן המבחן, שכן בדרך כלל השיפור הוא כ - 50 נקודות בלבד. בעבר, סף השיפור שגרר זימון לבחינה חוזרת היה 100 נקודות, אך כנראה שבמרכז הארצי הבינו שזוהי כמות נקודות שנבחנים רבים מגיעים אליה, ולכן העלו את הסף ל - 150.


אם לא רימיתם במבחן ושיפרתם את הציון דרך עבודה קשה ומאומצת, אין לכם ממה לפחד וגם לא לחשוש מפני הורדה של הציון שלכם. הציון שלכם לא יתפרסם ולא תקבלו את תוצאות הפסיכומטרי עד שתיבחנו בבחינה החוזרת, אולם הציון שנחשב, בסופו של דבר, הוא הציון המקורי ולא זה שביצעתם ביום הזימון.


איך עורכים את הבחינה החוזרת?


המבחן הפסיכומטרי החוזר מתקיים במחוז ירושלים של המרכז הארצי. לפני המבחן, שואלים נציגים את הנבחנים כמה שאלות כמו למשל, איפה נבחנו בקורס וכמה זמן למדו. לאחר מכן ניגשים לעשות את הפסיכומטרי, שנערך בדרך כלל כמו המבחן ה'רגיל' בו נבחנתם לפני כחודש.


לפעמים, הבחינה נערכת לא באמצעות נייר ועפרון אלא על גבי מחשב. בגרסה הממוחשבת, המבחן הוא אדפטיבי ומתאים את עצמו לרמה של הנבחנים. כך, למשל, כבר היו מקרים שבהם נבחנים שהוכיחו שליטה גבוהה היו צריכים למלא רק שלושה פרקים - חשיבה כמותית, חשיבה מילולית ואנגלית - ולא שמונה, כמו בפסיכומטרי הרגיל. בנוסף, ברוב המקרים לא נערך בבחינה החוזרת פרק כתיבת החיבור.

 


הבחינה החוזרת נועדה לאינדיקציה בלבד, ולכן לא ניתן בה ציון. המרכז הארצי משתמש בה כדי לשער את הסיבה לפער בין הפסיכומטרי הראשון בו נבחנתם לזה השני. אם גם בבחינה החוזרת תשיגו ציון קרוב למועד האחרון, הציון שלכם יפורסם ותוכלו להשתמש בו כדי להתקבל למסלול שרציתם לתואר ראשון. אם שוב ייראה פער בין הציונים, המרכז יחשיב זאת כהעתקה ויקפיא את הציון. במקרים מסוימים מקבלים גם הרחקה, כלומר כמה שנים שבהן אסור להיבחן בפסיכומטרי.


ברור לגמרי למרכז הארצי שעבר פרק זמן מסוים מאז המבחן, בו לא התכוננתם באותה אינטנסיביות כמו בזמן קורס ההכנה. לכן, מצפים שתקבלו ציון בטווח דומה לזה שקיבלתם בפסיכומטרי האמיתי, אך לא את אותו הציון במדויק. היכולות ורמת הידע הם מה שהמרכז הארצי בוחן במבחן החוזר.


קיבלתי זימון - איך אוכל להתכונן לבחינה החוזרת?


הזימון לבחינה החוזרת מגיע אליכם בדרך כלל זמן קצר מאוד לפני המבחן עצמו, לפעמים אפילו כמה ימים. בזמן הזה, אפשר לחזור על אוצר המילים לפסיכומטרי ולפתור כמה סימולציות, אבל לא כדאי להגזים עם ההכנות. זכרו שממש לא מצפים מכם להיות בשיא הכושר הלימודי שלכם. כמובן שאם לא העתקתם ובאמת הצלחתם לשפר את הציון, העליתם את היכולות הלימודיות שלכם וצברתם כישורים שאותם לא שוכחים כל כך מהר, וכך סביר שתצליחו שוב להשיג את הציון הגבוהה.

 

 

שירות אישי חינם

צריך פרטים על פסיכומטרי חוזר?

רוצה לדעת יותר על פסיכומטרי חוזר?
רוצה שמוסדות הלימוד יחזרו אליך?

אנחנו באתר לימודים דואגים לך. נציגי השירות שלנו ישמחו לענות לך על שאלות בנושאי: תנאי קבלה, מלגות, עלויות, קורסים, משך הלימודים, הטבות וכו', אנו מזמינים אותך לנסות את השירות שלנו בחינם.

מתחייבים לא להעביר את פרטיך ללא אישור
חדש! סדנה דיגיטלית לבחירת לימודים שתשנה לך את החיים

רוצה לדעת מה מתאים לך ללמוד?


מאות אנשים כבר התקדמו, רוצה גם?