תנאי קבלה - מכללת שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

רוצה לדעת על ההקלות בעקבות משבר הקורונה? רוצה לדעת על לימודים בנושאי תנאי קבלה?

 

 

לחץ/י כאן ותקבל/י שירות בחינם שיחסוך לך הרבה זמן, כאבי ראש וגם כסף ...
 

הגעת לדף עם מידע על תנאי קבלה - מכללת שנקר.

המידע באתר הועיל ל90% מהגולשים.
 

עזרנו גם לך? דרג אותנו:


תנאי קבלה למכללת שנקר – בי"ס גבוה להנדסה ולעיצוב

 

מכללת שנקר היא אחד מבתי הספר המובילים כיום בארץ למקצועות העיצוב, ובהחלט אחד הוותיקים שבהם, ובשנים האחרונות – היא מובילה גם בתחומי ההנדסה. כך, כששני המוקדים האקדמיים שהיא כוללת הם כה שונים זה מזה, תנאי הקבלה לפקולטות גם הם שונים זה מזה. עם זאת, בכל המסלולים ללימודי עיצוב קיימות דרישות קבלה דומות, וכך גם במסלולים ללימודי הנדסה. בנוסף, שנקר מקיימת תחום שלם וענף של לימודי חוץ מעניינים וייחודיים בשלל תחומים הקשורים בעיצוב ובהנדסה.

 

להלן מפורטים תנאי הקבלה למסלולי הלימוד השונים במכללת שנקר; אנו מזכירים כי יש לוודא את התנאים המדויקים בעת הבקשה להרשמה, בשנת הלימודים המסוימת – שכן הם בהחלט ניתנים לשינוי על ידי המכללה עצמה.

 

תנאי קבלה למסלולים בפקולטה לעיצוב

 

תנאי הקבלה לכל המסלולים בתחום העיצוב הם זכאות לתעודת בגרות מלאה, ותיק עבודות. התנאים הנוספים הנדרשים בכל מסלול משתנים במקצת בין התחומים:

 

  • לימודי עיצוב תעשייתי – תנאי הקבלה הנוספים הנדרשים למסלול זה הם תרגיל בית שעל התלמיד להכין ולהגיש, ומעבר מוצלח של יום פעילות מעשית הכולל גם ריאיון אישי עם הצוות הניהולי.

 

  • לימודי עיצוב אופנהתנאי קבלה למסלול עיצוב אופנה הם: מבחן ברישום, מבחן בצבע ומבחן בעיצוב אופנה, מבחן פסיכוטכני – וריאיון אישי הכולל הצגת תיק העבודות למי שעברו את הבחינות הקודמות בהצלחה.

 

  • לימודי עיצוב פנים – תנאי הקבלה לעיצוב פנים כוללים מבחן כישורים בתחומי מבנה וסביבה, יום פעילות שבו מתקיימת בחינה ברישום וכן יום פעילות נוסף הכולל סדנת התנסות בתלת-ממד.

 

  • לימודי תקשורת חזותית – תנאי הקבלה הנוספים למסלול זה הם מבחן רישום וריאיון אישי, בנוסף לתיק העבודות האמנותי.

 

  • לימודי עיצוב טקסטיל – כוללים תנאי קבלה נוספים של מבחן ברישום ובצבע, וריאיון אישי שבו מוצג תיק העבודות האישי, למי שעבר את שתי הבחינות הראשונות.

 

  • לימודי אמנות רב-תחומית – בנוסף לתיק העבודות, נדרש מעבר של ריאיון קבלה אישי.

 

  • לימודי עיצוב תכשיטים לתואר – תנאי הקבלה הנוספים הם בחינה פסיכוטכנית, מבחן ברישום ובצבע וריאיון אישי שבו מוצג תיק העבודות – לעוברים בהצלחה את השלבים הקודמים.

 

 

תנאי קבלה למסלולים בפקולטה להנדסה

 

המחלקות שמציעה הפקולטה להנדסה בשנקר: הנדסה כימית, הנדסת אלקטרוניקה, הנדסת תוכנה, הנדסת פלסטיקה והנדסת תעשייה וניהול.

 

תנאי הקבלה הכלליים היסודיים לכל המסלולים בפקולטה להנדסה בשנקר כוללים תעודת בגרות מלאה וכן ציון בבחינה הפסיכומטרית. ציוני המתאם השונים וחתכי הקבלה משתנים בין מחלקות הלימוד השונות בפקולטה זו והם אף משתנים באותה המחלקה – משנה לשנה, ובהתאם לנרשמים ולרמתם הלימודית. בשנים האחרונות, לדוגמה, ממוצע הבגרות הנדרש המינימלי היה 85, בצירוף ציון פסיכומטרי מינימלי של 620. עם זאת, כאמור, יש לבדוק את חתכי הקבלה העדכניים באותה שנת לימודים שבה אתם מעוניינים להירשם. בנוסף, יש לשים לב כי הבונוסים בשקלול ציוני הבגרות ניתנים רק על מקצועות האנגלית, המתמטיקה, הפיזיקה, הכימיה והמחשבים.

 

תנאי הקבלה להנדסאים להמשך לימודים במסלולי הפקולטה להנדסה כוללים, בנוסף לאמור לעיל, גם הגשה של גיליון הציונים ותעודת ההנדסאי שלהם, ועם זאת – הנדסאי שממוצע הציונים שלו הוא מעל 90 – כולל בחינות ההסמכה החיצוניות ופרויקט הגמר – יהיה פטור מציון הבחינה הפסיכומטרית. קראו בהרחבה על לימודי הנדסה במכללת שנקר.

 

לימודי חוץ

 

המחלקה ללימודי חוץ מקיימת מגוון רחב של קורסים בתחומי ההנדסה ובעיקר בתחומי העיצוב. בחלקם מדובר בקורסים "נישתיים", דוגמת "סטיילינג לנשים מהמגזר הדתי", "עיצוב ופיתוח ספרים דיגיטליים", "לימודי סאונד" וכדומה, ובחלקם – קורסים בסיסיים וכלליים יותר. תנאי הקבלה לקורסים המתמחים כוללים ידע מוקדם וניסיון מעשי בתחומים הרלוונטיים, בעוד שקורסי היסוד בתחומים השונים אינם דורשים תנאי קבלה בדרך כלל, אלא רק גישה ואהבה לתחום.
 ** לתשומת לבך נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. המידע המוצג כאן נכתב ונערך על ידי צוות האתר. למען הסר ספק בין האתר למוסד הלימודים לא מתקיים קשר מכל סוג שהוא.


למידע נוסף לחצו: מכללת שנקר | שנקר - בית ספר גבוה להנדסה ולעיצוב

עוד מסלולי לימוד - שנקר, המכללה להנדסה ולעיצוב

כלים שיעזרו לך לבחור